مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

چگونه بهترین نرم افزار حسابداری را برای شرکتتان بیابید

چگونه بهترین نرم افزار حسابداری را برای شرکتتان بیابید

چگونه بهترین نرم افزار حسابداری را برای شرکتتان بیابید


چکیده:

چگونه بهترین نرم افزار حسابداری را برای شرکتتان بیابید

اگر شرکت شما تصمیم به پیاده‌سازی راه‌حل نرم افزاری گرفته است، محصولات بسیار خوبی در بازار موجود است که ارزش‌اشان به اثبات رسیده است. با اینحال، هر کدام ویژگی‌‌های متفاوت یا قابلیت‌های بهبودیافته‌ای برای بخش‌های خاصی از کسب و کار عرضه می کنند و قیمت‌هایشان بطور گسترده‌ای متفاوت است. شناسایی راه‌حلی که بهترین نرم افزار مالی را برای شرکت شما عرضه کند تصمیم مهمی است.

یافتن بهترین نرم افزار حسابداری گام 1: ارزیابی داخلی انجام دهید

بهنگام ارزیابی بهترین نرم افزار حسابداری چندین مقایسه لازم به انجام است، اما اینکار نبایستی قبل از ارزیابی الزامات شرکت انجام گیرد. هر کدام از نقاط تماس کاربر با نرم افزار بایستی شناسایی و تعریف شود تا بتوان قابلیت‌های ضروری را تعیین کرد. بهترین نرم افزار مالی با الزامات و استانداردهای تعریف‌شده با این پروسه همخوانی خواهد داشت. علاوه بر مشخصه‌های الزامات، هزینه‌ها رانیز ارزیابی کنید تا مزایایی حاصل از برنامه‌های موجود را بدست آورید وبتوانید تعیین بودجه پروژه را معین کنید.

برنامه‌های حسابداری از لحاظ ویزگی‌ها و هزینه‌ها با یگدیگر متفاوتند؛ با اینحال یافتن بهترین نرم افزار حسابداری به قیمت قابل قبول کار چالش برانگیزی نیست. کسب وکارهای کوچک به ویژگی‌های کمتر و برنامه‌های ابتدایی بیشتری نیاز دارند. نرم افزارهای حسابداری بسیار گران‌قیمتی در بازار است- حتی نسخه‌های بسیار ساده‌سازی‌شده راه‌حل‌های استوارتر و گران‌قیمت که توسط شرکت‌های بزرگتر مورد استفاده قرار می‌گیرد در بازار موجود است. کسب و کارهای کوچک قادرند بطور موثری تمام امورات مالی را با ابزارهای حقوق و دستمزد و حسابداری مدیریت کنند چون پایه کلاینت و فروشنده‌ آنها نسبتا کوچک است.

نرم افزارهای مالی تجاری کوچک گرانقیمت‌تر دارای ابزارها و ویژگی‌هایی هستند که برای شرکت‌های بزرگتر مناسب‌ترند. این بسته‌های راه‌حل، مدیریت مالی را با ماژول‌های تولید، انبارداری، کنترل موجودی انبار، منابع انسانی و موراد بیشتر یکپارچه می‌کند. شرکت‌های بزرگ به نرم افزار حسابداری بزرگی نیاز دارند تا به نمایندگان سرویس مشتریان امکان دهند تا بسرعت به سفارشات فروش، سیستم‌های صدور صورتحساب، اسناد حمل‌ و نقل و اسناد سرویس دسترسی یابند.

یافتن بهترین نرم افزار حسابداری گام 2 : راه‌حل‌های با کیفیت را شناسایی کنید

از بین الزاماتی‌ که در گام ارزیابی فهرست کرده بودید، فهرستی از چندین محصول که با دستورالعمل‌های انتخاب بهترین راه‌حلهای نرم افزار مالی همخوانی دارد، ایجاد کنید. اگر الزامات شما چنان کلی است که بسیاری از محصولات حائز شرایط انتخاب می‌شوند، پیشروان بازار را از جهت قیمت و قابلیت مورد سنجش قرار دهید و فهرستی از فروشندگان منتخب تهیه کنید. محصول هر کدام از شرکت‌ها را مرور کنید تا قابلیت‌های آن مورد تایید قرار گیرد و بدنبال امکانات دیگری باشید که در فهرست الزامات شما نیستند اما می توانند ارزش افزوده ایجاد کرده و کاربری را آسان سازند. شما همچنین می‌توانید راه‌حل‌های موردنظرتان را بر حسب قیمت فیلتر کنید- بودجه ای تعیین کنید و برنامه‌هایی را که بیش از اندازه گرانقیمت هستند کنار بگذارید.      

یافتن بهترین نرم افزار مالی گام 3: در مورد فروشندگان تحقیق کنید

در مورد فروشندگان و محصولات آنان تحقیق کنید. آیا حضور محصول در بازار طولانی است و آیا مرجع معتبری دراد؟ اگر چنین است، با مشتریان صحبت کنید تا درباره تجربیاتشان بیشتر بدانید. درباره پشتیبانی فنی و نقشه راه محصول سوال کنید. اگر الزامات رعایت ضوابط نیز مطرح است، از مجوزدار بودن محصول و تطابق آن با الزمات اطمینان حاصل کنید.

بهترین ارائه‌دهندگان نرم افزار مالی نسبت به محصولاتشان آنقدر اعتماد دارند که به شما در ارزیابی‌اتان کمک خواهند کرد. در مورد استفاده آزمایشی رایگان سئوال کنید؛ بسیاری از بهترین شرکت‌های نرم افزار مالی این سرویس را عرضه می کنند. برگه‌های داده‌های محصول و دفترچه راهنمای کاربر را مرور کنید. درباره راه‌حل‌های متفاوت تا جایی که می توانید تحقیق کنید و استفاده آسان و برخورداری از رابط کاربری ساده و قابل فهم اطمینان حاصل کنید.

با کسب اطلاع در مورد محصولاتی که در بازار موجود است و مقایسه ویژگیهای آن‌ها با الزامات خاص شرکتتان می‌توانید فهرست راه‌حل‌های احتمالی را به تعداد انگشتان دست تقلیل دهید تا بتوان از میان آن‌ها بهترین قابلیت‌های نرم افزار مالی را انتخاب کرد. پس از ارزیابی هر یک از این محصولات نهایی‌شده که از بوته آزمایش عملی گذر کرده اند، یک یا دو راه‌حل برجسته خواهند ماند.این نرم افزارها را میتوان از جهت قیمت و هزینه‌های تعمیر و نگهداری مقایسه کرد و از میانشان بهترین نرم افزار مالی را برای شرکتتان انتخاب نمود.


حمایت از ما