مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

آیا نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین برای شرکت شما مناسب است؟

آیا نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین برای شرکت شما مناسب است؟

آیا نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین برای شرکت شما مناسب است؟


چکیده:

آیا نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین برای شرکت شما مناسب است؟

کسب و کارهای کوچک برای مدت طولانی از برنامه‌های نرم افزار حسابداری بطور موفقیت‌آمیزی برای مدیریت و ردیابی رویدادهای مالی استفاده کرده‌اند. با اینحال، در چند سال گذشته، بسیاری از شرکت‌ها تغیر رویه داده و راه‌حل‌های حسابداری  SaaS را برای کاهش هزینه‌ها و به حداقل رساندن ریسک‌های عملکرد اتخاذ کرده‌اند. تعدادی از شرکت‌های ناشر پیشرو نرم افزاری، نسخه‌های SaaS محصولات موجودشان را رونمایی  و بسیاری از محصولات جدیدشان را اعلام شده‌اند. با آنکه این مدل تجاری ارزش پیشنهادی خوبی ارائه می دهد، ولی برای تمام شرکت‌ها مناسب نیست. قبل تصمیم‌گیری برای خرید راه‌حل نرم افزار حسابداری آنلاین برای کسب و کارتان، نقاط قوت و ضعف نرم افزار را بررسی کنید.

نرم افزار حسابداری آنلاین در برابر هزینه‌ها و ریسک‌های سیستم درون‌سازمانی

هزینه‌های سیستم نرم افزار حسابداری آنلاین را با سیستم درون‌سازمانی مقایسه کنید. برای پیاده سازی نرم افزار در سایت بایستی فضا و برق برای سخت‌افزار سیستم تهیه شود. شما بایستی سخت افزار و نرم افزار را خریداری کرده و بابت نصب و پیکربندی سیستم و تامین پشتیبانی و تعمیر و نگهداری مداوم توسط فرد متخصص هزینه بپردازید. شما همچنین تمام ریسک‌های خرابی سیستم، عملکرد ضعیف و نقض امنیت را متحمل خواهد شد. زمانیکه سیستم‌ها منسوخ شده یا سخت افزار فرسوده شود بایستی برای قطعات جدید هزینه پرداخت کنید. درکل، پیشنهاد گران‌قیمت و استرس‌زایی است.

نرم افزار حسابداری تحت وب و ابری (آنلاین) هزینه اولیه را از میان بر می دارد

فروشندگان آنلاین، نرم افزار خود را بطور مقتضی فراهم، پشتیبان و به‌روزرسانی می کنند که شامل تمام قطعات سخت افزاری و نرم افزاری می شود. تمام ریسک‌ها نیز به عهده فروشنده است- این سیستم متعلق به فروشنده است و بنابراین شما تنها از آن استفاده می‌کنید. با آنکه مدل تجاری دقیق می تواند متغیر باشد، ولی کلاینت معمولا تنها بهنگام استفاده از سیستم نرم افزار حسابداری آنلاین هزینه می پردازد. اخذ هزینه می تواند برپایه تعداد تراکنش‌های کامل‌شده، طول زمانی که به سیستم دسترسی دارید یا سایر اندازه‌گیری‌ها محاسبه شود. بسیاری از ارائه دهندگان سرویس به شما این امکان را می دهند که با اطلاع قبلی قرارداد را کنسل کنید.

چون ارائه دهنده نرم افزار حسابداری آنلاین، مشتریان زیادی دارد، شرکت قادر است قابلیت رایانشی عظیمی را تقبل کند که هر اندازه مشتری، هر تعداد از کاربران یا هرمیزان از حجم تراکنش پاسخگو باشد. این سیستم‌ها بطور معمول مبتنی بر ابر (آنلاین) هستند و با برخورداری ازفناوری مجازی‌سازی به سرورهای اضافی امکان می دهد تا همزمان با به اوج رسیدن سطوح کاربری، فورا به حالت آنلاین درآیند. شما هرگز در مورد پهنای باند، دسترسی به سیستم، یا ظرفیت ذخیره‌سازی با نرم افزار حسابداری آنلاین نگرانی نخواهید داشت. تعمیر نرم افزار و سخت افزار، جایگزینی و به‌روزرسانی جزو مسئولیت‌های فروشنده است.

نرم افزار حسابداری آنلاین از ثبات و امنیت براخوردار است تا بتواند تداوم کسب و کار امکان‌پذیر سازد

ارائه‌دهندگان نرم افزار حسابداری آنلاین همچنین نسخه‌های متعددی از سیستم‌های خود را در مراکز داده متعدد که از لحاظ جغرافیایی در محل‌های جداگانه‌ای واقع شده‌‌اند، نگهداری می دارند تا از تداوم کسب و کار در صورت هرگونه رخداد طبیعی و خرابی عمده سیستم اطمینان حاصل شود. پشتیبان‌گیری از سیستم بطور اتوماتیک انجام می شود و تمام داده‌ها بر روی سرورهای پشتیبان بایگانی می شود تا ریسک از دست رفتن داده‌ها به صفر برسد.    

 برای اکثر کسب و کارهای کوچک ایجاد  امنیت سیستم و قابلیت مشابه با راه‌حل درون سازمانی بی‌اندازه گران است. در بهترین حالت، این شرکت‌ها شاید بتوانند از پس تهیه سرور پشتیبان برآیند، اما به این روش نمی توان تمام ریسک‌ ازکار افتادگی سیستم را از میان برد یا شرکت را قادر ساخت که بتواند در زمان بار پیک فورا عملکرد خود را سازگار نماید. در صورت و جود باد و طوفان و قطعی برق موجب از دسترس خارج شدن سیستم شما خواهد شد.

برای بسیاری از شرکت‌ها توانایی ایجاد ارتباط میان کارکنان متعدد در مکان‌های مختلف و امکان دسترسی کاربران از راه دور امری ضروری است. زمانی که شما از راه‌حل درون سازمانی استفاده می کنید، مسئولیت برقراری اتصال و سازگاری شبکه با استفاده از دستگاه‌های راه دور بعهده شماست. ارائه‌دهندگان نرم افزار حسابداری آنلاین راه‌حل‌ای خود را بر روی اینترینت عرضه می کنند تا کاربر شما بتواند ازطریق یک دستگاه مجهز به جستجوگر در هر جایی از جهان که شامل دستگاه‌های موبایل نیز می شود، به اپلیکیشن دسترسی یابد. با این روش نگرانی از بابت تعمیر و نگهداری ایستگاه‌های کاری کاربر از میان برداشته شود. از آنجاییکه تمام داده‌ها بصورت آنلاین ذخیره می‌شود، هنگامیکه سیستم یکی از کاربران از کار بیفتد، بسادگی یک دستگاه دیگر که به اینترنت متصل است را انتخاب می کند و به کار خود ادامه می دهد.

برای بهره‌گیری، با نرم افزار حسابداری آنلاین پیوسته متصل بمانید

استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین با یک ریسک همراه است- شما مسئول تعمیر و نگهداری اتصال اینترنتی برای دستگاه‌ها/ایستگاه‌های‌کاری کاربران هستید. با آنکه فروشنده نرم افزار حسابداری آنلاین مسلما از جهت امنیت سطح سرور کلاس جهانی دارند، ولی شما می خواهید حفاظت دستگاه محلی در برابر ویروس‌ها و حملات بدافزار ادامه یافته و متوقف نشود.


حمایت از ما