مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مقاله انگلیسی "محافظه‌کاری حسابرس و سودهای گزارش‌شده"

مقاله انگلیسی "محافظه‌کاری حسابرس و سودهای گزارش‌شده"

مقاله انگلیسی "محافظه‌کاری حسابرس و سودهای گزارش‌شده"


چکیده:

مقاله انگلیسی "محافظه‌کاری حسابرس و سودهای گزارش‌شده"

مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه کامل 2015 با عنوان "محافظه‌کاری حسابرس و سودهای گزارش‌شده" به منظور انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی:

چکیده‌‌

محافظه‌کاری از مفاهیم زیربنایی حسابداری مالی است. استدلال ما این است که حسابرس، محافظه‌کاری را بر شرکت‌های صاحبکار تحمیل می کند و همچنین میزان محافظه‌کاری بستگی به عملکرد اقتصادی شرکت و نوع شرکت حسابرسی دارد. خصوصا معتقدیم زمانیکه صاحبکاران عملکرد ضعیفی داشته باشند (بنابر آنچه در قیمت سهام منعکس می شود)، صاحبکاران شش شرکت بزرگ حسابرسی بیش از صاحبکاران شرکت‌های کوچک حسابرسی از حسابداری محافظه‌کارانه استفاده خواهند کرد. از نظر ما استفاده صاحبکاران شش شرکت بزرگ حسابرسی از حسابداری محافظه‌کارانه‌تر، به نفوذ شرکت حسابرسی بستگی دارد. با رگرس کردن نسبت سود مازاد به قیمت، روی بازده سهام مازاد و سایر متغیرها، شواهدی یافتیم که با فرضیه ما سازگاری دارد؛ طبق این فرضیه، تنها زمانیکه عملکرد مالی صاحبکاران وخیم‌‌تر از وضعیت مورد انتظار باشد، شش حسابرس بزرگ بیش از سایر حسابرسان بر صاحبکاران خود در بکارگیری حسابداری محافظه‌کارنه‌تر تاثیر خواهند گذاشت.

مقاله انگلیسی با ترجمه کامل "محافظه‌کاری حسابرس و سودهای گزارش‌شده" - بخش مقدمه:

محافظه‌کاری ازمفاهیم کلیدی و زیربنایی حسابداری مالی است. بنابر این مفهوم، هرگاه حسابدار در ثبت رویداد مالی مردد باشد، بایستی راه‌حلی را برگزیند که تا حد ممکن از بیش‌ارزیابی دارایی‌ها و درآمدها اجتناب گردد. یکی از مصادیق این مفهوم این است که هیچ اعتباری را نباید تا زمانی که تحقق‌نیافته، جزو درآمدها محسوب کرد اما ذخایر و زیان‌ها بایستی جزو بدهی‌ها و تعهدات ثبت گردد. این رویکرد نامتقارن منجر به سوگیری خواهد شد؛ در این حالت، سود کمتر از میزان خود و دارایی‌ها کمتر از ارزش خود، ارزیابی خواهد شد. پژوهش قبلی نشان داده است که محافظه‌کاری یکی از خصوصیات مهم صورت‌های مالی در تعدادی از کشورها است.

از دید باسو (1997)، محافظه‌کاری در حسابداری مالی عبارت است از شناسایی زودهنگام سودهای اخبار بد در مقایسه با اخبار خوب در ارتباط با جریانات نقدی آتی. او در این آزمون‌های تجربی، بازده سهام مثبت و بازده سهام مازاد مثبت را بعنوان جانشین اخبار خوب، و بازده سهام منفی و بازده سهام مازاد منفی را بعنوان متغیر جانشین اخبار بد انتخاب کرد. باسو دریافت که همبستگی میان سود منافع حسابداری و اخبار بد، بزرگ‌تر از همبستگی میان منافع حسابداری مازاد و اخبار خوب است. او نتیجه گرفت که رویه‌های حسابداری اتخاذ شده توسط شرکت‌ها از شواهد بدست‌آمده پشتیبانی میکند.

هدف این مقاله گسترش کار باسو از طریق بررسی نقش حسابرس خارجی در ادغام محافظه‌کاری درحساب‌های سالانه شرکت است. سودها گزارش‌شده شرکتی، تابعی از قضاوت‌ها و تصمیمات اتخاذشده توسط هم مدیران شرکت و هم حسابرس خارجی است. ما مدعی هستیم که حسابرس خارجی بدلیل برخی مشوق‌ها، اولویت را به محافظه‌کاری می دهد و اینکه تدابیر و نفوذ حسابرس است که منجر به حساب‌های سالانه محافظه‌کارانه می شود. همچنین استدلال کرده‌ایم که برخی از شرکت‌های حسابرسی نسبت به برخی دیگر محافظه‌کارتر هستند. طبق مستندات بکر و همکاران (1998)، محافظه‌کاری در اقلام تعهدی اختیاری برای صاحبکاران شش شرکت‌ بزرگ بیش از سایر صاحبکاران است، اما آنان میان شرکت‌های صاحبکار برخوردار از عملکرد خوب و بد، تمایزی قائل نمی‌شوند. در مقابل، این مقاله نشان می دهد که صاحبکاران شش شرکت بزرگ سودهای حسابداری محافظه‌کارنه‌تری نسبت به صاحبکاران دیگر گزارش می دهند که البته این مساله تنها زمانی صادق است که صاحبکاران عملکرد ضعیفی داشته باشند. درمقاله اخیر توسط باسو و همکاران (2002) همچنین تفاوت‌های موجود در محافظه‌کاری صاحبکاران شش شرکت بزرگ و صاحبکاران شرکت‌های حسابرسی کوچکتر، مورد بررسی قرار گرفته است. آنان نیز مانند ما دریافتند که صاحبکاران شش حسابرس بزرگ از حسابداری محافظه‌کرانه‌تری استفاده می کنند. با اینحال، طرح پژوهشی ما از برخی جهات متفاوت است. خصوصا تعدادی از متغیرهای کنترلی را در مدل خود وارد کرده‌ایم که بر متغیرهای وابسته اثر می گذارند. این کنترل‌ها اطمینان بیشتری به ما در ارائه نتایج و نتیجه‌گیری از آن فراهم می آورند.

این مقاله به نحو زیر سازمان یافته است: بخش بعدی به مرور مفهوم محافظه‌کاری و برخی پژوهش‌های قبلی مرتبط با مطالعه ما پرداخته است. ما همچنین استدلال‌های خود را در رابطه با نقش حسابرس مطرح کرده‌ایم. پس از آن به توصیف طرح تحقیق و داده‌های نمونه مورد استفاده در فرضیه‌های‌امان پرداخته‌ایم. سپس نتایج تجربی بدست آمده از مدل‌های رگرسیون را گزارش و مورد بحث و بررسی قرار داده‌ایم و در نهایت به نتیجه‌گیری پرداخته‌ایم.

 


مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)
مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه (قیمت : 29,900 تومان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما