مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

آیا شرکت شما می تواند بدون استفاده از سیستم نرم افزار حسابداری به کار خود ادامه دهد؟

آیا شرکت شما می تواند بدون استفاده از سیستم نرم افزار حسابداری به کار خود ادامه دهد؟

آیا شرکت شما می تواند بدون استفاده از سیستم نرم افزار حسابداری به کار خود ادامه دهد؟


چکیده:

آیا شرکت شما می تواند بدون استفاده از سیستم نرم افزار حسابداری به کار خود ادامه دهد؟

همین حالا نیز کسب وکارهای بسیاری هستند که فعالیتشان را بر اساس استفاده از سیستم حسابداری دستی مبتنی بر کاغذ شروع می‌کنند و دلایل کاملا عملی برای اینکار وجود دارد. برای شرکت‌های بسیار کوچکتر هزینه حتی یک نرم افزار حسابداری بسیار ارزان قیمت نیز می تواند پولی باشد که می تواند در بخش دیگری از کسب و کار سرمایه‌گذاری شود. با اینحال گاهی شرکت به نقطه‌ای می رسد که بایستی در خصوص خرید و پیاده سازی نرم افزار حسابداری و مقرون به صرفه بودن یا نبودن آن تصمیم بگیرد.

سیستم‌های حسابداری کسب و کارهای کوچک ارزش پیشنهادی اثبات‌شده کارآیی، دقت و سرعت فراهم می کند. این نرم افزار ابزاری مهمی است که بطور قابل توجهی به عملیات موثر شرکت کمک می کند. با وجود این، همیشه به این معنا نیست یک شرکت کوچک بایستی در سیستم‌های نرم افزار حسابداری یا آنچه غالبا معمول است، در ارتقاء به یک راه حل قوی‌تر سرمایه‌گذاری مند. تغییر رویه به سمت استفاده از سیستم نرم افزار حسابداری متفاوت اعم از نرم افزار خودکار، قلم، یا تبلت، به معنای سرمایه‌گذاری زمان، منابع و پول است.  قبل از سرمایه‌گذاری در سیستم نرم افزار حسابداری هزینه واقعی انجام آن را برآورد بکنید.

محاسبه هزینه‌ نرم افزار حسابداری

چند سال پیش، پیاده سازی سیستم نرم افزار حسابداری تحت وب مستلزم سرمایه‌گذاری نسبتا زیادی بود. بخش عمده‌ای از هزینه‌های کامپیوتر‌، نرم افزار، شبکه و سرویس‌های فنی پیشاپیش اخذ می شد. هزینه آتی غیرقابل پیش بینی بود. صاحبان کسب و کار نیز ریسک خرابی سیستم را حتی پس از فروش و نصب سیستم‌ توسط فروشنده، خود متقبل می‌شدند.

امروزه شرکت‌های ناشر نرم افزار سیستم‌های نرم افزار حسابداری را بصورت سرویس مبتنی بر وب فراهم می‌کنند. شرکت شما می تواند برای استفاده از یک سرویس اشتراک پرداخت ماهیانه داشته باشد و ارائه دهنده سرویس تمام هزینه‌ها، مسئولیت‌ها و ریسک‌ها را بعنوان صاحب سیستم متقبل می‌شود. این راه‌حل‌های آنلاین نرم افزاری که برای کسب و کارهای کوچک ایده‌آل محسوب می شود، توسط شرکت‌های متوسط و بزرگ استفاده می شود. در محاسبه هزینه‌ انتقال به سیستم نرم فزار حسابداری جدید، بهتر است از هزینه اشتراک بعنوان مبنای کارتان استفاده کنید. آیا مزایایی که شرکت شما استفاده از اپلیکیشن‌های آنلاین حاصل  می کند بیش از هزینه اشتراک آن است؟ اگر چنین نیست نخواهید توانست از عهده انتقال سیستم برآیید.

هزینه‌های غیرمستقیم انتقال به سیستم نرم افزار حسابداری

حتی اگر محاسبات اولیه شما نشان می دهد که در برابر هزینه اشتراکی که پرداخت می کنید ارزش بیشتری از نرم افزار حسابداری دریافت خواهید کرد، بازهم کار را تمام شده  فرض نکنبد. هزینه‌های غیرمستقیم را نیز مد نظر قرار دهید.

تبدیل داده- فرقی نمی‌کند تبدیل از  اسناد کاغذی به دیجتال باشد یا فرمت فایل به فرمت دیگر، سیستم جدید مستلزم دستکاری داده است.

اختلال در کسب و کار- اگر منابع ارزشمند به سمت پیاده‌سازی نرم افزار حسابداری هدایت شود، سایر زوایای کسب و کار صدمه خواهد دید.

تمرکز مدیریت- به همین نحو، اگر مدیریت ارشد به پروژه اخیر حسابداری دلبستگی داشته باشد، پس نخواهد توانست توجه کامل خود را بر آینده معطوف کند.

مدیریت ریسک-  گاهی هزینه‌هایی بوجود می آید که ناشی از نیاز به تعدیل ریسک است، و بعهده گرفتن مسئولیت پیاده سازی و پشتیبانی از سیستم‌ نرم افزار حسابداری جدید ریسک‌هایی با خود به همراه دارد.

مزایای سیستم‌های نرم افزار حسابداری

قبل از تصمیم‌گیری در خصوص سرمایه‌گذاری بر روی سیستم حسابداری، نیازهای تجاری‌اتان را تحلیل کنید و مزایای استفاده از سیستم جدید را کاملا بشناسید. صاحبان کسب و کارهای کوچکی که ازدانش و توانایی سازماندهی موثر امور مالی بی بهره‌اند از بکارگیری سیستم‌های نرم افزار حسابداری ارزش بیشتری دریافت خواهند کرد. اگر کسب و کار شما مشتریان و درآمدش را بدلیل سازمان‌دهی مالی ضعیف از دست می‌دهد و بر روابط با مشتریان تاثیر می گذارد، سیستم حسابداری کمک کننده خواهد بود. زمانیکه متدهای سنتی کارایی خود را از دست داده باشند، نرم افزار حسابداری می تواند عملیات تجاری همواری را بخوبی سازماندهی و ارتقاء دهد.

برای اینکه مشخص کرد که آیا کسب و کاری می تواند یا نمی تواند از سیستم نرم افزار حسابداری کند، ابتدا بایستی نقاط و ضعف سیستم جدید را شناخت، سود و هزینه را بدرستی تحلیل کرد و ریسک‌ احتمالی مرتبط با تغییر سیستم که از فاکتورهای اساسی تصمیم گیری هستند را ارزیابی نمود. از همه مهمتر اینکه این انتخاب را بایستی بر پایه نیازها و رویه‌های کسب و کار انجام داد.


حمایت از ما