مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

آیا از دست سیستم‌های قدیمی و تنگناهای نرم افزاری خسته شده اید؟ نرم افزار حسابداری مبتنی بر وب را امتحان کنید

آیا از دست سیستم‌های قدیمی و تنگناهای نرم افزاری خسته شده اید؟ نرم افزار حسابداری مبتنی بر وب را امتحان کنید

آیا از دست سیستم‌های قدیمی و تنگناهای نرم افزاری خسته شده اید؟ نرم افزار حسابداری مبتنی بر وب را امتحان کنید


چکیده:

آیا از دست سیستم‌های قدیمی و تنگناهای نرم افزاری خسته شده اید؟ نرم افزار حسابداری مبتنی بر وب را امتحان کنید

پس از آنکه کسب و کار شما برای پیاده‌‌سازی نرم افزار مدیریت تجاری آماده شد، یکی از تصمیمات کلیدی انتخاب بین ایجاد شبکه درون‌سازمانی یا استفاده از نرم افزار حسابداری برون‌سازمانی از طریق وب (ابری) است. گرچه شاید برای سازمان‌های بزرگتر برقراری سرورهای درون‌سازمانی و برنامه‌های نرم افزاری از دید تجاری معنادار باشد، ولی درصورتیکه کسب  و کار شما متوسط یا کوچک است، بهتر است قبل از اقدام مزایای نرم افزار حسابداری مبتنی بر وب را بسنجید. نرم افزار مالی و حسابداری جزو اولین اپلیکیشن‌های سیستم‌ است که اکثر کسب و کارهای رو به رشد آن را بکار می گیرند. مقایسه میان نرم افزار حسابداری سنتی و نرم افزار حسابداری تحت وب می‌تواند برخی از تفاوت‌های اصلی میان آن‌ها را پر رنگ سازد.

هزینه‌های انجام کسب و کار به‌روش سنتی

کسب و کار‌ها در گذشته با استفاده از مدل قدیمی درون‌سازمانی مجبور بودند کامپیوترها را در دفتر مرکزی و در شعبات گوناگون خریداری یا به‌روزرسانی کنند. سخت افزار و نرم افزار برنامه خریداری می‌شد و سپس فروشندگان مربیانی را برای کمک به کارکنان در خصوص نحوه کار با سیستم می‌فرستادند؛ اینکار به قیمت از دست رفتن بهره‌وری تمام می شد. این سرمایه‌گذاری‌های اولیه مستلزم نظارت یک یا تعداد بیشتری از متخصصان آی‌تی بود. تعمیر و نگهداری و به روزرسانی سیستم ضروری بود و به معنای توقف موقتی سیستم و افزایش هزینه بود. این پروسه ممکن بود با افزوده شدن هر اپلیکیشن برنامه با رشد کسب و کارتان تکرار شود. بطور خلاصه شرکت برای پیاده‌سازی چیزی به سادگی نرم افزار حسابداری تجاری مستلزم صرف هزینه‌های اولیه و هزینه‌های جاری قابل توجهی بود، درحالیکه نرم افزار حسابداری تحت وب می تواند بسیاری از این هزینه‌ها را کنار بگذارد.

با نرم افزار حسابداری مبتنی بر وب هزینه‌ها را کاهش دهید

در مقابل، نرم افزار حسابداری تحت وب هزینه‌هایتان را به چند طریق کاهش می دهد. اولا هزینه‌های اولیه مرتبط با خریداری سخت افزار ضروری را پرداخت نخواهید کرد چون ارائه دهنده سرویس سرور را میزبانی می کند. تمام هزینه‌های مرتبط با تعمیر و نگهداری از سیستم از دوش شما برداشته خواهد شد، بلکه همه آن را ارائه دهنده سرویس تقبل خواهد کرد. ثانیا احتمالا دیگری نیازی به استخدام کارکنان آی‌تی نخواهید داشت چون خود میزبان وب از کارکنان حرفه‌ای آی‌تی معتبر بهره می برد. با نرم افزار درون سازمانی ، به‌روزرسانی معادل بود با اضافه‌کاری بیشتر بود؛ اما با نرم افزار حسابداری تحت وب قادرید اپلیکیشن‌های جدید را بسرعت و به آسانی اضافه کنید. تمام اطلاعات بر روی سرورهای میزبان ذخیره می شود و بسادگی از طریق لاگ شدن و استفاده از کد دسترسی شرکت قابل دستیابی است. کسب و کار شما با برگزیدن نرم افزار حسابداری تحت وب در هزینه‌ها از حیث خرید اولیه، کاهش کارکنان، حذف به‌روزرسانی، تعمیر و نگهداری و هزینه‌های تجدید مجوز و زیان بهره‌وری، صرفه‌جویی می کند.      

مزایای دیگر نرم افزار حسابداری تحت وب

با نرم افزار مالی و حسابداری سنتی محدودیت‌های دیگری از جهت وابستگی به سایت وجود دارد. بسته به کسب و کاری که دارید این مساله می تواند بگونه‌های مختلف تاثیر بگذارد. در روش قدیمی حسابداری اطلاعات حسابداری بایستی ابتدا وارد دفتر مرکزی یا شعبه اداری می شد تا بتوان وارد یا منتشر کرد. با استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب، نمایندگان فروش می توانند اطلاعات مرتبط با فروش را از هر محلی که دارای سرویس اینترنت باشد و از هر دستگاهی که قابلیت نصب به اینترنت را داشته باشد، وارد کنند. مدیران واحد یا پروژه میتوانند از طریق سایت پروژه فاکتور و سفارشات خرید صادر کنند. شما همچنین قادرید به تمام اطلاعات شامل تمام اندیکاتورهای اصلی عملکرد از هر محل مجهز به اینترنت در زمان بی‌درنگ دسترسی یابید. نرم افزار حسابداری تحت وب به این معنی است که کارکنان می توانند از هر محلی کار کنند و شما بعنوان صاحب کسب و کار می توانید با همان اندازه آزادی عمل، به داده‌ها دسترسی یابید.

با آنکه سهولت و هزینه دو مورد از دلایل بزرگ استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب یا هر نرم افزار مدیریت کسب و کار دیگر از طریق وب است، ولی امنیت هر دو مزیت فوق را کم رنگ می کند. تفکری که قبلا وجود داشت این بود که فعالیت از طریق کلاود نوعی ریسک پذیری  از جهت امنیتی است. با اینحال، کسب و کارها امروزه بطور روزافزونی پی می برند که کفه ترازوی مقیاس امنیت در سمت ارائه دهندگان سرویس خارج از سایت سنگین تر است. با توجه به ذخیره‌سازی دوگانه و سه‌‌گانه و پشتیبان‌گیری روزانه از داده‌ها، امنیتی که نرم افزار حسابداری تحت وب برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ارائه می دهد با امنیتی که شرکت‌های بزرگی با هزینه‌های بسیار بیشتری تامین می‌کنند، رقابت می کند.


حمایت از ما