مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

شش گام برای بهره گیری بیشتر از نرم افزار حسابداری مالی‌اتان

شش گام برای بهره گیری بیشتر از نرم افزار حسابداری مالی‌اتان

شش گام برای بهره گیری بیشتر از نرم افزار حسابداری مالی‌اتان


چکیده:

شش گام برای بهره‌گیری بیشتر از نرم افزار حسابداری مالی‌اتان

متعادل کردن بودجه‌اتان می تواند کار سختی باشد، اما نرم افزار حسابداری مالی برای کسب و کارهای کوچک، انجام این کارها را آسان کرده است. در دفاتر دست نوشته و تمام انواع کاغذبازی‌های دیگر، براحتی می توان دید که سطح خطا به چه اندازه بالاست. با استفاده از نرم افزار برنامه‌ریزی مالی که اکنون در دسترس شماست، ردیابی پول اولین گام برای حفظ کنترل کسب و کارتان است. با این شش گام ابتدایی که برای استفاده از نرم افزار حسابداریاتان ارائه می شود، آمادگی‌اتان برای اداره امور مالی‌اتان بمراتب افزایش خواهد یافت.

1- امکانات دانلود خودکار را تنظیم کنید

امکانات دانلود خودکار بخش مهمی از نرم افزار حسابداری و مالی است. این امکانات به شما امکان می دهند تا مستقیما  و بصورت آنلاین به حساب‌های بانکی‌اتان متصل شده و تراکنش‌های مالی صورت گرفته را به درون برنامه‌اتان منتقل کنید. با توجه به اینکه بدین طریق دیگر نیازی به وارد کردن دستی هر تراکنش نخواهید داشت، در زمانتان صرف‌جویی خواهد شد. بسیاری از بانک‌ها این سرویس را رایگان ارائه می دهند، اما برخی ممکن است هزینه کمی اخذ کنند. به‌هنگام ثبت نام، با بانکتان این مورد را در میان بگذازید.

2- بودجه 12 ماه را پیشاپیش معین کنید

نگهداشتن حساب‌ مبالغی که قبلا خرج کرده‌اید تنها بخشی از کاربرد نرم افزار حسابداری است. با تعیین بودجه دوازده ماه آتی، هزینه مورد انتظار را بدست آورید. هزینه نامعلوم (تعمیرات و غیره) را نیز حتما در بودجه‌اتان لحاظ کنید تا بتوانید از وضعیت پولی‌اتان در انتهای هر ماه مطلع شوید. اینکار نه تنها به شما در برنامه‌ریزی مالی فعلی، بلکه در برنامه‌ریزی آتی مالی‌اتان نیز کمک خواهد کرد.

3- زمانیکه صورتحسابی را دریافت می کنید، فورا ثبت کنید

به‌محض اینکه صورتحسابی را در نامه‌هایتان دریافت کردید، آن را در نرم افزار حسابداری وارد کنید. اینکار به شما امکان خواهد داد تا اطلاعاتی نظیر مبالغ سررسید، مبلغ و تاریخ سررسید را وارد کنید. سپس در زمان پرداخت صورتحساب، نرم افزار حسابداری شما، با ارسال پیام هشدار،  شما را از زمان پرداخت آن مطلع خواهد کرد و بدین ترتیب از دیرکرد پرداخت جلوگیری خواهد شد. بکارگیری نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین می تواند این پروسه را نیز هموار سازد.

4- داده‌های خود را تقریبا دو ساعت در هر ماه مرور کنید

بسیاری از نرم افزارهای مالی به شما امکان سفارشی کردن گزارشات را می دهند. یکساعت را حول و حوش اواسط ماه و همچنین یکساعت را در انتهای ماه در نظر بگیرید. در این مدت خواهید توانست امور مالی‌اتان را مرور کرده و هر ماه پیگیری کنید. گزارش هر ماه را با ماه قبل مقایسه کنید تا از توازن وضعیت مالی‌اتان اطمینان حاصل کنید. صرف زمان و مرور داده‌هایتان به شما کمک خواهد کرد تا از تداوم حرکت بر روی مسیر مورد انتظار مالی‌اتان اطمینان حاصل کنید.

5- ارزش  ویژه‌ را محاسبه کنید

نرم افزار حسابداری به شما اجازه خواهد داد تا بتوانید دارایی‌ها و بدهی‌هایتان را طی زمان ردیابی کنید. بدین طریق خواهید توانست از میزان کاهش بدهی‌ها، و همزمان با آن، افزایش دارایی‌اتان مطلع باشید. هدف‌گذاری مصرف نیز به ایجاد تصویر بصری از وضعیت درآمد فعلی شرکتتان کمک خواهد کرد. با استفاده از نرم افزار حسابداری خواهید توانست تصویر بزرگتری از شرکتتان بدست آورید.

6- انجام برآورد مالیات بردرآمد  

حول و حوش اواسط دسامبر، شما بایستی از نرم افزار حسابداری استفاده کرده و برآورد مالیات بردرآمد را آماده کنید. اینکار به شما کمک خواهد کرد تا مبلغی را که بایستی برای پرداخت مالیات بر درآمد در زمان سررسید پرداخت کنید، پیشاپیش کنار بگذارید. به این طریق، در زمان مالیات دیگر برای تامین مبلغ درشت تقلا کنید.

جمع‌بندی مطالب

نرم افزار حسابداری مسلما به مدیریت موثر پول شرکتتان کمک خواهد کرد. صرف مقداری زمان برای مرور حساب‌هایتان و نگهداشتن حساب بودجه‌اتان برای اطمینان از حرکت در مسیر مالی تعیین شده، امری کلیدی است. از نرم افزار حسابداریاتان به سود خود‌ بهره بگیرید، و شگفت زده خواهید شد از اینکه در یابید تا چه اندازه در پس انداز پولتان به شما یاری رسانده است.حمایت از ما