مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

آیا مزایای نرم افزاری حسابداری آنلاین حقیقتا از نرم افزارهای حسابداری سنتی فراتر است؟

آیا مزایای نرم افزاری حسابداری آنلاین حقیقتا از نرم افزارهای حسابداری سنتی فراتر است؟

آیا مزایای نرم افزاری حسابداری آنلاین حقیقتا از نرم افزارهای حسابداری سنتی فراتر است؟


چکیده:

آیا مزایای نرم افزاری حسابداری آنلاین حقیقتا از نرم افزارهای حسابداری سنتی فراتر است؟

اگر درخصوص مزایای نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین و در مقابل آن نرم افزار حسابداری سنتی دو دل هستید، آیتم‌های زیادی وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید. اخیرا به دلایل متعددی راه‌حل‌های حسابداری برای انجام آنلاین کسب و کار بسرعت جای حسابداری رومیزی را می گیرد. اگر چه این راه‌حل‌های نرم افزاری حسابداری آنلاین برای دفاتر مستقر در منزل و برای کسب و کارهای کوچک بخوبی عمل می کند، ولی هر دو گزینه انتخابی ضعف‌ها و قوت‌های خودشان را دارند. در زیر به برخی از مزایای نرم افزار حسابداری و برخی از معایب نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین اشاره خواهیم کرد. این شمایید که بایستی نرم افزار حسابداری را مقایسه کرده و در این مورد تصمیم بگیرید که آیا مزایای نرم افزار حسابداری آنلاین در برابر راه‌حل‌های سنتی موجب از بین رفتن ضرورت استخدام حسابدار می‌شود یا خیر.

مزایای نرم افزار حسابداری آنلاین: کم هزینه و آسان

در میان مزایای قابل توجه نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین، می توان به هزینه‌ای که صرفا بصورت ماهیانه پرداخت می کنید اشاره کرد. این سیستم معمولا نیازی به نصب سخت افزارهای اضافی و همچنین استخدام حسابدار ندارد. نرم افزار عموما دارای کاربری آسانی است و مستلزم آموزش اضافی نیست. احتمال از دست رفتن داده‌ها کمتر است چون بطور مرتب پشتیبان‌گیری انجام می شود و در صورت هر نوع خرابی درایو سخت، داده‌ها به سرعت قابل بازیابی است.

تعدادی از راه‌حل‌های نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین هستند که امکان ذخیره‌سازی نامحدود داده‌ها را برایتان فراهم می کنند، بدون آنکه هزینه اضافی در بر داشته باشد؛ بنابراین با رشد کسب و کارتان ، داده‌های مالی‌اتان نیز رشد می کند و به همین ترتیب فضای برای ذخیر آن افزایش می یابد. شما با حسابداری آنلاین قادرید در هر مکانی کار کنید و می توانید به سوابق و اسنادتان دسترسی یابید، پرداخت‌های مالی‌اتان را انجام دهید، و رویدادهای مالی‌ ونظایر آن را چه از منزل، دفتر کار یا هر جای دیگر، مشاهده کنید. تمام ذخیره داده‌ها بطور اتوماتیک انجام می شود و موجب کاهش بار کاری دستی می شود که این نیز به نوبه خود به کاهش خطا می انجامند.

آیا مزایای نرم افزار حسابداری آنلاین بر معایب آن می چربد؟

با آنکه حسابداری آنلاین با برخی مسائل امنیتی روبروست، ولی همین مشکل در متدهای حسابداری سنتی نیز وجود دارد. این عیب قابل توجهی نیست چون تعدادی نرم افزارهای ضدویروسی و محافظت‌های دیواره آتش و همچنین افزوده شدن مزایای آنلاین بودن نرم افزار حسابداری این نقص را جبران می کنند. راه‌حل‌های نرم افزاری آنلاین از قابلیت کمتری برای سفارشی کردن برخوردارند و امکانات کمتر دارند، اما مزیت حسابداری آنلاین از حیث صرفه‌جویی در زمان مسلما نسبت به متد حسابداری سنتی برتری دارد. با توجه به اینکه راه‌حل‌های حسابداری آنلاین متکی به اتصال اینترنتی است، شما می توانید بجای آنکه به دفترکارتان وابسته باشید، از راه دور کارهای حسابداری‌اتان را انجام دهید؛ این یکی از مزایای بسیار مهم آنلاین بودن نرم افزار حسابداری است.

مزایای نرم افزار حسابداری به سنجش عملکرد کسب و کار کمک می کند

از جمله مزایای کلیدی نرم افزار حسابداری که به کارکرد بهینه کسب و کارتان کمک می کنند عبارتند از آیتم‌هایی همچون سرعت، اتوماسیون، ارزیابی عملکرد مال/جریان نقدی، پیش‌بینی، سهولت و قابلیت‌های ارسال ایمیل. نرم افزار حسابداری بمیزان زیادی موجب بالا رفتن سرعت رویه‌های مالی‌اتان شده و موجب خودکار شدن رویدادهای مالی‌اتان خواهد شد؛ بدین طریق به از بین رفتن خطاها و کم شدن شدن حجم کاغذ بازی کمک خواهد کرد. این سیستم به شماکمک خواهد کرد تا عملکرد مالی و جریان نقدی‌اتان را بسنجید و همزمان با آن با فراهم نمودن امکان پیش‌بینی آتی، قادر خواهید شد تصویر تفصیلی از حسابداری‌اتان در منزل، دفتر کار یا هر جای دیگری در طی 24 روز و 7 روز هفته بدست آورید.

همانگونه که مشاهده می کنید، مزایای نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین بمیزان زیادی از مزایای حسابداری سنتی فراتر است چون سهولت و امکان استفاده آسان از نرم افزار را فراهم می نماید. همه ما می دانیم که زمان ارزشمندترین دارایی است، بنابراین به هر طریق که راهی برای هموار ساختن جریان عملکرد کسب و کارتان بیابید، ارزش افزوده محسوب خواهد.


حمایت از ما