مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

حرکت به سمت نرم افزار حسابداری تحت وب: آیا زمان آن رسیده است که دست به تغییر بزنید؟

حرکت به سمت نرم افزار حسابداری تحت وب: آیا زمان آن رسیده است که دست به تغییر بزنید؟

حرکت به سمت نرم افزار حسابداری تحت وب: آیا زمان آن رسیده است که دست به تغییر بزنید؟


چکیده:

حرکت به سمت نرم‌افزار حسابداری تحت وب: آیا زمان آن رسیده است که دست به تغییر بزنید؟

روند موجود در فضای فناوری به سمت رایانش ابری در حرکت است. فروشندگانی نظیر NetSuite، Intacct، FinancialForce و بسیاری دیگر حتی آندسته از حسابداری مبتنی بر وب را عرضه می کنند که کارکرد شرکت‌ها را بدون آنکه سرمایه‌گذاری قابل توجهی برای نرم افزار، سخت افزار یا زیرساخت‌ها صرف کنند، ارتقاء می دهد. با آنکه سرویس وب مزایای زیادی عرضه می کند، اما برای تمام حسابداری‌ها نمی توان بصورت یک الگوی مشخص و از پیش تعیین‌شده از این روش استفاده کرد.

روش حسابداری تحت وب

بزرگترین رقیب شما ممکن است نرم افزار حسابداری تحت وب را برای کسب و کار خود کاملا مناسب یابد، درحالیکه شما از روش سنتی  در درون محیط کسب کارتان استفاده می‌کنید. از کجا می توانید بفهمید که آماده تغییرید؟ حرکت دادن فرایند حسابداری‌اتان به سمت راه‌حل‌مبتنی بر وب و آنلاین درصورتی معنادار خواهد بود که از قبل از پلتفرم‌های مبتنی بر وب استفاده کرده باشید. در این حالت، کاربران و بخش آی‌تی شما نسبت به انتقال داده‌های محافظت‌شده‌اتان در خارج از دیواره آتش آشنایی قبلی دارند و شما نیز از بابت عدم عدم سرمایه‌گذاری زیاد در سخت افزار و نرم افزار آسوده خواهید بود و تمام به‌روزرسانی‌ها بطور پشتیبانی‌شده و در زمان بی‌درنگ فراهم خواهد شد.

جایگزین سنتی حسابداری مبتنی بر وب

با آنکه سرویس های مبتنی بر ابر و وب ممکن است مزیت‌هایی از جهت هزینه و قابلیت داشته باشد، ولی سرمایه‌گذاری فعلی شما در سخت افزار و زیرساخت ممکن است شما را به استفاده از نرم افزار حسابداری به همان روش سنتی ملزم نماید. توجه داشته باشید هرگونه مزیت اولیه از جهت هزینه حاصل از نرم افزار حسابداری تحت وب، در طولانی مدت پایدار نخواهد ماند. سرمایه‌گذاری‌هایی که اکنون در نرم افزار اختصاصی مستقر در محل، انجام می دهید، می تواند در نهایت بازده سرمایه زیادی داشته باشد. علاوه بر این، اگر تمام پلتفرم‌های کلیدی شما نظیر ERP و CRM بصورت در - محل استقرار یافته باشند، استفاده از ابزاری که از قبل دارید و حفظ متد سنتی معنادارتر خواهد بود.

آیا حسابداری تحت وب برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ساخته شده است؟

عموما اعتقاد بر این است نرم افزار حسابداری تحت وب یا هر پلتفرم مبتنی بر وب- بطور خاص برای شرکت‌های کوچک و متوسط ساخته شده است. تصمیم‌گیری صرف بر اساس این فاکتور ممکن است شما را به راه‌حلی هدایت کند که با محیط کسب و کار شما همخوانی نداشته باشد. بلی، سازمان بزرگ احتمال بیشتری دارد که از زیرساختهای لازم برای پشتیبانی از پیاده‌سازی سیستم های رومیزی (ON-PREMISE) برخوردار باشد. در همان حال، سازمان بزرگ سرمایه قبلی بسیار بیشتری در صورت گسترش و سایر امور مربوط به پیاده‌سازی‌های اضافی نیاز خواهد داشت. به همین نحو، کسب و کار کوچک و متوسط ممکن است از پشتیبانی IN- HOUSE برای مانیتور کردن نرم افزار حسابداری تحت وب برخوردار نباشد و راه‌حل ON-PREMISE با SAL نیرومند ممکن است معقولانه‌تر باشد.

آیا برای حسابداری تحت وب، داشتن سورس باز امنیت دارد؟

نرم افزار حسابداری مبتنی بر سورس باز توجه قابل توجهی در بازار به خود جلب کرده است چرا که پلتفرم‌هایی نظیر ووردپرس بر بازار مسلط شده‌اند و اندروید در زمینه سیستم‌های عامل موبایل طرفداران زیادی پیدا کرده است. سئوالی که بایستی بپرسید این است که آیا از اینکه فرایندهای حسابداری‌اتان بر روی پلتفرمی که هیچ پشتیبانی از سوی سازنده آن نمی شود، قرار دارد، احساس راحتی می کنید؟ سورس باز می تواند در برابر ساختار قیمت‌گذاری Sage، NetSuite و  Oracle و سایرین چالش بر انگیز باشد، با این وجود نام‌های بزرگ عملکرد اثبات‌شده‌ای در بازار  دارند و مایلند قدرت برند خود را در نرم افزار حسابداری مبتنی بر وب سرمایه‌گذاری کنند.

سطح پشتیبانی مورد نیازشما، محیط فعلی شما و دارایی‌های زیرساختی شما همگی در فرایند تصمیم گیری در خصوص اینکه آیا راه‌حل نرم افزاری حسابداری مبتنی بر وب گزینه مناسبی است یا خیر، نقش دارند. پاسخ استانداردی برای این پرسش وجود ندارد- شمایید که بایستی تصمیم بگیرید.


حمایت از ما