مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مرور و توصیف نرم افزار مالی: آیا برای انتخاب نرم افزار نیاز به مشاوره دارید؟

مرور و توصیف نرم افزار مالی: آیا برای انتخاب نرم افزار نیاز به مشاوره دارید؟

مرور و توصیف نرم افزار مالی: آیا برای انتخاب نرم افزار نیاز به مشاوره دارید؟


چکیده:

مرور و توصیف نرم افزار مالی: آیا برای انتخاب نرم افزار نیاز به مشاوره دارید؟

اگر مایلید اضافه‌کاری داشته باشید، نیاز به یک مشاور نرم افزار مالی ضروری به نظر نمی رسد. با اینحال، اگر احساس می کنید که شرکت شما برای دپارتمان ‌های مدیریت و فنی‌اتان جهت نظارت بر چنین نقل و انتقالی بیش از اندازه بزرگ است، می توانید همزمان با جستجوی نرم افزار مالی با یک مشاور نیز مشورت کنید.

مرور و توصیف نرم افزار مالی نشان می دهد که معیارهای اولیه وجود دارد که می توان از آن‌ها پیروی کرد. کابری آسان از موارد بسیار مهم است. شما قرار است در یک راه‌حل نرم افزاری که ستون فقرات عملیات روزانه شما خواهد شد، سرمایه‌گذاری کنید. از حساب‌های پرداختنی تا دریافتنی تا کنترل انبار و تهیه گزارش، بخش‌های زیادی از کسب و کار شما تحت تاثیر این امر قرار خواهد گرفت. کمک و پشتیبانی خصوصا در پروسه نصب، بسیار مهم است و استفاده از یک مشاور نرم افزار حسابداری برای انتقال آسان سیستم می تواند جزو گزینه‌هایتان قرار گیرد.

فروشندگان انواع مختلفی از خدمات رایگان نظیر ارسال کتابچه راهنما و امکانات سامانه پشتیبانی ارائه می‌دهند ولی سایر مزایا نظیر پشتیبانی از طریق ایمیل و چت به احتمال زیاد نیازمند پرداخت حق اشتراک خواهد بود. در ارتباط با امور مربوط به حقوق و دستمزد و بانکداری، راه‌حل مالی‌اتان می تواند به آسانی می تواند اعداد و ارقام بانکی‌اتان را محاسبه و حساب ساعات، مزایا، کسورات و مالیات را نگهدارد. چاپ اسناد برای سپرده‌های مستقیم، چک بانکی و سایر موارد را نیز معمولا می توان با این نرم افزار انجام داد.

مرور نرم افزار مالی نشان می دهد که انتخاب نرم افزار بستگی به نوع شرکت شما دارد. تامین کنندگان خدمات اینترنتی هم ضعف‌ها و قوت‌هایی دارند، و بنابراین باید از بین آن‌ها مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. برخی پشتیبانی فنی دلخواهتان را فراهم خواهند کرد درحالیکه برخی دیگر قادر نخواهند بود الزامات استاندارد مالی و کاربران را برای شما برآورده سازند.

آینده راه‌حل‌های نرم افزار مالی سازمانی چگونه خواهد بود؟

بیل گیتس گفته است که ما همیشه به تغییراتی که در چند سال آینده روی خواهد داد، بیش از حد ارزش می دهیم، و تغییراتی را که در 10 سال آینده روی خواهد، دست‌ کم می گیریم. با آنکه آخرین حرکت بزرگ از DOS به ویندوز بود، سازمان‌ها اکنون شاهد تغییر از نرم افزار سنتی به راه‌حل‌های نرم افزار حسابداری تحت وب هستند.

قبل از سال 2008، صنایع مالی اولین قدم ها را  به سوی پلتفرم‌های اپلیکیشن انفرادی بر می‌داشتند. تعداد این صنایع مالی اکنون کم شده و دیگر تعداد کمی از آن‌ها حاضرند دست به ریسک بزنند. اما بنابر آمارگیری‌های Forrester Research، بسیاری از سازمان‌ها باور دارند که نوسازی عمده در حوزه برنامه‌های کاربردی نیاز است تا بتوان با نیازهای امروز و آینده فناوری و تجاری هماهنگ شد. Forrester پیش‌بینی کرده است که حافظه آنلاین و تحت وب در 2011 به 160 دلار خواهد رسید.

راه‌حل‌های نرم افزاری مالی سنتی در سطح سازمان

اپلیکیشن‌های بانکداری احتمالا ده‌ها سال قدمت دارند، درست؟ راه‌حل نرم افزاری مالی سنتی استاندارد، امروزه احتمالا نخواهد توانست در برابر خدمات مالی مورد نیاز سازمان‌ها در عملیات روزانه، پاسخگو باشد. بجای آن بایستی بدنبال پلتفرم های باشید که بسرعت بتوانند کانال‌ها یا نرم افزار حسابداری از راه دور را به خدمات خود بیافزایند.

همچنین قابلیت برقراری کانال متقابل واقعی و کانالی که از مکان‌های جغرافیایی هدف در کسری از ثانیه پشتیبانی کند را مدنظر داشته باشید. برخلاف راه‌حل‌های نرم افزار مالی سنتی، رویکرد ابری و آنلاین خواهد توانست خط کاملا جدیدی از محصولات و همچنین پردازش‌های زمان بی درنگ را مدیریت کند.

راه‌حل‌های نرم افزاری مالی تحول‌یافته با گذر زمان

همانگونه که شما از خودکار و دفتر یادداشت به کامپیوتر رسیده‌اید، در بحث نرم افزار و وب نیز چنین حالتی روی داده است. امور حسابداری با این وسیله ادغام شده است ولی مفهوم همچنان به همان صورت پابرجاست. QuickBooks یکی از این نمونه‌ها است. فناوری بسیاری از چیزها را دگرگون کرده است؛ حسابداری جزو یکی از بزرگترین این موارد است.

در آغاز، یک صفحه برای وجوه صندوق اختصاص داده می شد، سپس حساب‌ها دریافتنی و حساب‌های پرداختنی و غیره. اما راه‌حل‌های نرم‌افزاری مالی، حتی در اولیه‌ترین شکل آن، تکامل یافته است. راه‌حل مبتنی بر ابر، بر قدرتی که همگام‌سازی بر کسب و کارتان اعمال می کند، تاکید دارد. QuickBooks و سایر راه‌حل‌های نرم افزاری مالی، محاسبات را بصورت خودکار درآورده‌اند که این امر به حسابداران این فرصت را داده تا داده‌ها را با تفکیک بیشتری تفسیر و تصمیمات بهتری اتخاذ نمایند.

آیا سازمان‌های بزرگ می توانند به سمت استفاده از راه‌حل‌های نرم‌افزارهای مالی ابری و تحت وب حرکت کنند؟

اگر اپلیکیشن مبتنی بر وب، خصوصا ابر، بتواند یک قدم به جلو برداشته و پاسخگوی نیازهای رقابتی و انعطاف‌‌پذیری صنعت مالی باشد، در آنصورت بلی؛ سازمان‌های بزرگ خواهند توانست با موفقیت به سمت سیستم های ابری و تحت وب حرکت کنند. تا چند سال آینده که راه‌حل‌های نرم افزاری مالی ثبات پیدا کنند، سیستم‌ها مجبور خواهند بود عناصر کلیدی معماری هوشمند یا پلتفرمهای بانکداری آماده را به معرض نمایش بگذارند. پلتفرم‌ها بایستی بتوانند هزینه‌ها را کنترل، انعطاف‌پذیری را حفظ و استراتژی‌های مدت‌زمان تولید-تا-عرضه را به حداقل برسانند. ‌

بسیاری به شدت بر کارآیی و سازمان‌‌دهی شسته-رفته امور تاکید دارند، اما همیشه بایستی نیم‌نگاهی نیز به بهبود وضعیت داشته باشند. Forrester همچنین یادآور می شود که پیرشدن فناوری، برنامه‌های کاربردی و نیروی کار همگی می توانند عواملی باشند که تعیین می کند برنامه‌های کاربردی بایستی جایگزین چه چیزی شوند. حرکت به سمت راه‌حل‌های نرم افزاری مالی آنلاین می تواند برخی از کمبودهایی را که در آینده ممکن است با آن روبرو شوید، مرتفع سازد.

آیا بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین هم نتیجه‌بخش خواهد بود؟

بنظر می رسد که هر کارکرد تجاری که شما برای اداره شرکت نیاز دارید، در حال حاضر بصورت آنلاین قابل دسترسی است. با آنکه بنظر می رسد که انتخاب این گزینه می تواند عملیات شما را به غلتک انداخته و هزینه‌ها را به حداقل برساند، اما آیا برای سازمان شما مناسب است؟ این سئوال مهمی است که بهنگام بررسی بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین بایستی از خود بپرسید. آیا راه‌حل‌ها واقعا نتیجه‌بخش‌اند یا اینکه با اینکار مجبور خواهید شد برای جبران قابلیت از دست رفته، هرگونه مزیتی را از دست بدهید؟

بهترین گزینه‌ها برای انتخاب نرم افزار حسابداری آنلاین

یکی از پیشرفت‌های شفاف امروز این است که پلتفرم‌های نرم افزار حسابداری که زمانی نیازمند استقرار پشتیبانی کاملا رومیزی بودند، اکنون بصورت بهترین نرم افزارهای حسابداری آنلاین درآمده‌اند. کاربران QuickBooks می توانند این پلتفرم اثبات شده را از طریق یک سرویس مدیریت‌شده بدست آورند؛ NolaPro و Xero بطور خاص برای کاربران آنلاین عرضه شده است، و  AccountEdge بهینه‌سازی حسابداری آنلاین را برای محیط  Mac فعال خواهد کرد. در زمان بررسی خرید خدمات از این بازیگران بازار، بایستی مشخص کنید که آیا این بهترین گزینه‌های نرم افزار حسابداری آنلاین بعنوان راه‌حل‌های میزبانی‌شده حقیقتا همان مزایا  و کارکرد نیرومند نرم افزارهای استقرار یافته in-house را ارائه می دهند یا خیر.

قابلیت‌های گسترده بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین

تامین کنندگان خدمات فوق الذکر که بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین را عرضه می کنند، قابلیت‌های آنلاینشان با قابلیت‌ راه‌حل‌های سیستم های رومیزی یکی است، اما برخی حتی بدلیل افزایش دسترسی به قابلیت‌های آنلاین، قابلیت‌ها و کارکردهایشان گسترده‌تر شده است. برای مثال، تمام این پلتفرم‌ها تراکنش‌های خودکار یا دستی را بطور مستقیم از پلتفرم امکان پذیر کرده و اطلاعات اخذ شده از محل تراکنش را مدیریت خواهند نمود، و در همان حین  با یک دستور، حواله یا سپرده را تکمیل خواهند کرد.

 به‌روزرسانی بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین در زمان بی‌درنگ

یکی از perks هر برنامه‌ کاربردی آنلاین توانایی به‌روزرسانی در زمان‌ بی‌درنگ است. استقرارهای on-premise به همان به‌روز‌رسانی‌ها دسترسی دارند، اما این کار عموما بایستی از طرف بخش آی تی فعال شود، یا کابران بایستی به‌روز‌رسانی را فعال کنند تا امکان دسترسی به آخرین نسخه‌های برنامه کاربردی فراهم آید. درصورتیکه کاربران مختلف بر روی نسخه‌های مختلف فعال باشند، ممکن است باعث ایجاد مشکل در هماهنگی و یکپارچه‌سازی داده‌هایتان شود. زمانیکه بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین را در درون محیط خود بکار می گیرید، تامین‌کننده خدمات مدیریت‌شده به روز‌رسانی را فعال کرده و بدین طریق هر کس را در هر زمان، در همان صفحه و در همان نسخه نگه می دارد.

آیا ریسک امنیتی در بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین افزایش می یابد؟

شرکت‌هایی که در جریان حرکت به سمت بهترین نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین محتاطانه عمل می کنند، غالبا درباره امنیت اطلاعات مالی‌اشان نگرانند، چراکه این اطلاعات  از دیواره آتش شرکتشان بیرون رفته و در مرکز داده واقع در جهان خارج مدیریت می شود. قابلیت‌های کدگذاری سفت و سخت به این داده‌ها نیز گسترش یافته و در صورت هرگونه شنود اطلاعات در جریان انتقال، که البته بسیار بعید بنظر می رسد، امکان رمز گشایی را ناممکن می کند. تامین‌کنندگان خدمات مدیریت‌شده که بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین را گسترش می دهند بایستی استانداردهای امنیتی سختگیرانه برای حفاظت از اطلاعات شما را به مورد اجرا گذارند- استانداردهایی که شما ممکن است در داخل شرکت نداشته باشید. در این صورت، بهترین نرم افزار حسابداری آنلاین میتواند امن‌تر باشد.


حمایت از ما