مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مزایای حسابداری تحت وب

مزایای حسابداری تحت وب

مزایای حسابداری تحت وب


چکیده:

مزایای حسابداری تحت وب

با توجه به اینکه حسابداری آنلاین و تحت وب به روش جدیدی برای مدیریت اموری مالی‌اتان مبدل خواهد شد، مزایای زیادی در آن وجود دارد که بایستی از آن اطلاع یابید. یکی از مزایا این است که حسابداری آنلاین، سربار پایینی دارد چون فروشنده تمام به‌روزرسانی‌ها و تعمیر و نگهداری‌ها را انجام می دهد. این بدان معناست که شما دیگر نیازی نیست شب‌ها بمدت زیاد بنشینید و به روز‌رسانی انجام دهید. همچنین با نرم افزار حسابداری تحت وب شما می توانید در هر جا و هر زمانی در محیطی بی نهایت ایمن به داده‌هایتان دسترسی داشته باشید؛ در عین حال شما خواهید توانست از امکانات ترمیم و بازیابی و پشتیبان‌گیری بهره‌مند شوید و ازحیث مفقود شدن داده‌ها و یا دسترسی غیرمجاز شخص ثالث نگرانی نخواهید داشت. اسقرار سریع نیز از مزایای سیستم های تحت وب است؛ بدین طریق شما می توانید در عرض چند ماه کارتان را شروع کنید و نیازی به انتظار بالغ بر یکسال نخواهد بود. سیستم های آنلاین می تواند اینکار و کارهای بسیار دیگری از طریق سازگاری با نیازهای کاری شما انجام دهد.

نقاط ضعف سیستم‌های حسابداری سنتی

اگر شرکت شما هنوز هم از سیستم حسابداری سنتی استفاده می کند، زمان آن رسیده که به سمت استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین روی بیاورد. یکی از نقاط ضعف بسیار دلسردکننده سیستم حسابداری سنتی در مقایسه با حسابداری تحت وب، سرعت آن است. زمانی که داده‌هایتان را وارد می کنید، یکبار انجام می دهید و همه‌چیز ذخیره می شود، اما تا مدتی از سود و پیشرفت کسب و کارتان خبری نیست. یکی دیگر از ضعف‌ها این است که اعداد و ارقام شما بدلیل وجود فاکتور خطای انسانی، ممکن است از آن میزان دقتی که تصور می کنید، برخوردار نباشد؛ در اینصورت حتی ممکن است، زمان زیادی را برای تصحیح اشتباهات صرف کنید. در کار با سیستم حسابداری سنتی نه تنها درباره خطاهای احتمالی، بلکه در مورد پشتیبان‌گیری مناسب داده‌هایتان نگرانی خواهید داشت. متاسفانه ریسک از دست دادن داده‌ها بسیار بالاست.

حسابداری تحت وب چگونه می تواند به شما در حل مشکلات سنتی کمک کند

وب و همچنین حسابداری تحت وب و آنلاین، امکانات زیادی برای عرضه به کسب و کار شما دارند. اگر هنوز به سیستم سنتی‌اتان چسبیده‌اید و با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستید، حسابداری آنلاین می تواند به شما برای حل این مشکلات کمک کند. اگر درباره هزینه انتقال به حسابداری تحت وب نگران هستید، خوب است بدانید که هزینه آن طی بازه چهار سال، معمولا 50% کمتر از نرم افزارهای رومیزی است. حسابداری تحت وب همچنین می تواند این اطمینان را ایجاد کند که به مدد پشتیبان‌گیری از داده‌ها بصورت ثانیه‌ای، هیچ داده‌ای را از دست نخواهید داد. اگر کامپیوترتان وسط کار قطع شود، می توانید از طریق کامپیوتر دیگری بدون هیچ مشکلی کار را از سر بگیرید. برای اطمینان از دقت محاسبات، داده‌هایتان را بر روی صفحه گسترده آپلود خواهید کرد و بدین طریق پردازش بمراتب آسانتر خواهد شد.

حسابداری تحت وب در حال مبدل شدن به یکی از پرطرفدارترین روشها برای مدیریت امور مالی است، چون امنیت بیشتری دارد و دسترسی به آن آسانتر است و امروزه بیش از هر زمان دیگری موجود است. باقی ماندن و کار کردن با سیستم حسابداری سنتی شما را عقب نگه خواهد داشت، خصوصا اگر صاحب کسب و کار کوچک و متوسط باشید و به فروشندگان نرم افزار حسابداری ویژه کسب و کارهای کوچک وابسته باشید.   

مرور ویژگی‌های نرم افزار مالی: کدام نرم افزار به کار می‌آید

یک نرم افزار حسابداری کارآمد می تواند واقعا به شما در مدیریت مشتریان، کارمندان، صدور صورتحساب و انبارتان کمک کند. با بررسی ویژگی‌های هر کدام از نرم افزارهای مالی در خواهید یافت که نرم افزار حسابداری به شما فرصت بهبود کسب کار، روابطتتان با مشتری و به جریان انداختن امور را فراهم می آورد. یک شرکت بزرگ مستلزم مدیریت مرتب دفاتر است، پرستل و پشتیبانی بیشتری می‌طلبد و برخلاف کسب و کارهای کوچک به بودجه بیشتری نیاز دارد.

نرم افزار  Adempiere جزو برترین نرم افزارهای مالی برای استفاده توسط شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ

Adempiere یکی از پنج بهترین نرم افزار حسابداری طی اظهار نظرهای صورت گرفته در سایت  SourceForge.net معرفی شده است و همچنان یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری در جهان محسوب می شود. این نرم افزار مالی سازمانی خاص، از ERP، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت مشتری، یکپارچه‌سازی‌شده مبتنی بر وب، تحلیل عملکرد مالی و راه‌حل‌های نقطه فروش یکپارچه، بهره می گیرد. تمام این ویژگی‌ها در بین دپارتما‌ن‌ها و در درون یک برنامه کاربردی کار می کنند.

مرور نرم‌افزارهای حسابداری، Lawson را در کانون توجه قرار می دهد

مرور ویژگی‌های نرم افزار مالی Lawson، این نرم افزار را در صدر فهرست شرکت‌های برتر قرار می دهد، چون نرم افزار مبتنی بر استاندارد باز عرضه می کند. بنابر اطلاعات بدست آمده از مرور نرم افزارهای حسابداری، نرم افزار Lawson 

خصوصا اجزای پلتفرم که از فناوری برگرفته از IBM استفاده می کند، باعث ایجاد مشاهده‌پذیری می شود که حاصل آن بهتر شدن مدیریت بودجه، پایین‌تر آمدن عادات مصرفی، پیش‌بینی دقیق‌تر و شناسایی هزینه‌های غیرضروری است. دو محصول اصلی دیگر نیز وجود دارد که هر دو در مقایسه با سایر راه‌حل‌های نرم افزاری مالی سرعت بیشتری دارند؛ این دو محصول عبارتند از: S3 و M3. انتخاب  S3زمانی توصیه می‌شود که بدنبال محصولی هستید که شما را در امور خدمات یاری دهد. اگر در دنیای خرده فروشی، لوازم بهداشتی، دولت یا آموزش هستید، این محصول می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. محصول دیگر M3 است که درصورتی برایتان سودمند خواهد شد که با کالا یا تجهیزات سر و کا دارید و کارتان با مد، مواد غذایی و نوشیدنی و صنایع توزیعی در ارتباط باشد.


حمایت از ما