مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

نرم افزارهای مالی تحت وب (آنلاین) و انعطاف‌پذیری در قیمت‌گذاری

نرم افزارهای مالی تحت وب (آنلاین) و انعطاف‌پذیری در قیمت‌گذاری

نرم افزارهای مالی تحت وب (آنلاین) و انعطاف‌پذیری در قیمت‌گذاری


چکیده:

نرم افزارهای مالی تحت وب (آنلاین) و انعطاف‌پذیری در قیمت‌گذاری

تامین کنندگان خدمات آنلاین، زیرساخت‌ را بصورت سرویس  (IaaS)، بستر (پلتفرم) بعنوان سرویس  (PaaS) یا نرم افزار بعنوان سرویس  (SaaS) عرضه می کنند. مزیت نرم افزارهای حسابداری تحت وب هزینه پایین و افزایش انعطاف‌پذیری آن‌هاست. اجتناب از هزینه‌های زیاد خریداری سخت افزار، نرم افزار و مجوز فقط بخش کوچکی از مزایای آن است. سیستم‌های حسابداری آنلاین و تحت وب، ممکن است با توسل به طرح قیمت‌گذاری پرداخت تدریجی، در ابتدای کار، هزینه پایینی طلب کند و شاید هم هیچ هزینه نیاز نباشد. برنامه زمانبندی پرداخت مبتنی بر میزان استفاده بمراتب انعطاف‌پذیرتر است؛ در این روش شرکت فقط بابت محصولاتی که واقعا استفاده می کند، هزینه می پردازد. قابلیت مقیاس بندی در قیمت‌گذاری مبتنی بر مصرف، مزیت متمایزی است. علاوه بر این، برخی از تامین کنندگان خدمات برای کاربرانی که از حسابداران رسمی هستند، تخفیفاتی را از طریق موسسه حسابداران رسمی آمریکا به آنان فراهم می کنند، در حالیکه برخی دیگر دوره استفاده آزمایشی رایگان عرضه میکنند.

همکاری از طریق نرم افزارهای حسابداری تحت وب و آنلاین آسانتر است

کسانی که تجربه استفاده از سیستم‌های on-premise (سیستم هایی که در کامپیتر مشتری نصب و اجرا می شوند و آنلاین نیستند) سنتی را دارند می توانند گواه این مطلب باشند که در زمان کار با این سیستم‌ها و به اشتراک گذازی اطلاعات، پردازش ملال آور و کند بود. امروزه بیش از هر زمان دیگری تقاضا برای مشاهده‌پذیری اطلاعات و اشتراک‌گذاری در بین بخش‌های یک شرکت، بیشتر شده است. سیستم‌های حسابداری آنلاین و ابری مستلزم ورود اطلاعات در چندین حالت و سپس تلفیق آن‌ها نیست، بلکه یکپارچه‌سازی داده‌های مالی را بطور یکپارچه و کامل انجام می دهند. مقررات مالی شاق و طاقت فرسایی که مستلزم انجام حسابرسی و افزایش قابلیت ردگیری هستند، به مدد دسترسی به اطلاعات به روش on-demand (منظور سیستمهای مبتنی بر درخواست است که همان سیستم های آنلاین و تحت وب را شامل می شود)، بسیار سریعتر و ساده‌تر شده است. در تمام زمینه‌ها اعم از پیگیری هزینه‌ها، درآمد یا سودآوری، سیستم‌های مالی آنلاین و ابری، همکاری و هماهنگی بین بخش‌های مختلف را آسان و سریع می سازند.

نرم افزارهای مالی تحت وب و ابری می توانند از طریق بالا بردن بهره‌وری موجب افزایش درآمد شود

خودکار سازی پروسه‌های مدیریت مالی می تواند منجر به افزایش بهره‌وری، بستن سریع‌تر حساب‌ها و ساده سازی رعایت قواعد شود. مضاف بر این، توانایی تخصیص مجدد دلارهای مورد نیاز آی‌تی برای نگهداری سیستم‌های موجود به پروسه‌های تجاری بهتری که ارزش‌افزایی داشته و موجب تحرک درآمد می شود، از دیگر مزایای آن است. مدیر ارشد فروش سعی خواهد کرد که بین مزایای استفاده از سیستم مالی ابری و ریسک‌های همراه آن، تعادل ایجاد کند.

اطلاعات حسابداری تحت وب و ابری که برای بهبود استانداردهای حسابداری به آن‌ها نیاز دارید

گرچه حسابداری تحت وب و آنلاین بطور روزافزونی در عملیات تجاری گسترش می یابد، ولی چندین تصور نادرست درباره نرم افزار مالی ابری وجود دارد که بایستی در جستجوی سرویس از آن‌ها آگاه باشید. حسابداری آنلاین و ابری در جریان انداختن استانداردهای حسابداری، کمک زیادی به شما میتوانند بکنند، بنابراین برخی از اطلاعات حسابداری آنلاین و تحت وب را که تمام کسب و کارها باید از آن آگاه باشند، ارائه می شود:

اطلاعات حسابداری آنلاین و ابری: زیرساخت ساده‌‌سازی‌شده

امکانات ابری از این توانایی برخوردار است که کارآیی و بهره‌وری هر چیزی را بیشتر کند، که در دنیای حسابداری مطمئنا بسیار سودمند است. نرم افزار حسابداری تحت وب، زیرساخت ساده‌سازی‌شده‌ای عرضه می کند که به مشتری یک سرور مجازی می دهد. شما می توانید پردازشگر ابری را با زیرساخت سنتی آی‌تی ترکیب کنید؛ اینکار منجر به مدلی خواهد شد به بهترین حالت با نیازهایتان سازگار خواهد بود.

نرم‌افزار حسابداری تحت وب و آنلاین بر امنیت داده تاکید می ورزد

نرم افزار حسابداری تحت وب امکان افزایش امنیت داده را فراهم می نماید بی آنکه امنیت بر روی شبکه شما افزایش یابد. با توجه به چندلایه بودن پشتیبان‌گیری از داده‌ها، شما به مشکل چندانی برخورد نخواهید کرد. اگر به هر دلیلی مشکلی در شبکه میزبان شما ایجاد شود، پروسه ترمیم حادثه موجود خواهد بود و دسترسی به تمام داده‌هایتان را همچنان حفظ خواهید کرد.

نرم افزار حسابداری تحت وب بر اجازه دسترسی به شبکه‌اتان تاکید می ورزد

بمنظور دسترسی به آیتم‌های خاصی بر روی کامپیوترتان، بایستی اجازه دسترسی داشته باشید. با نرم افزار حسابداری آنلاین، صدور اجازه برای دسترسی به هر شبکه بر مبنای کاربردها و نقش‌های هر یک از کارمندان پیکربندی خواهد شد که بدین طریق امکان اجازه دسترسی ایمن‌تر در پروسه گردش‌کار فراهم خواهد آمد. خوب است بدانید که گرچه اجازه دسترسی بر کار کارمندان استوار است، ولی با تغییر جایگاه شغلی کارکنان و یا تغییر مکان آنان به ناحیه دیگری از شرکت، بسادگی می‌توان آن را تغییر داد.  

اطلاعات حسابداری آنلاین درباره رعایت قواعد مربوط به داده

از آنجاییکه طرف مسئول، ابر را کنترل نمی‌کند، چالش‌هایی در خصوص اینکه چگونه بایستی رعایت قواعد مربوط به داده بایستی کنترل گردد، مطرح شده است. گرچه هیچ‌یک از مقررات و قوانین درباره رعایت قواعد مربوط به داده ارتباطی به کنترل داده توسط  تامین کننده خدمات به نیابت از سازمان یا شرکت مسئول ندارد، ولی بخش عمده‌ای از موارد رعایت قواعد مربوط به داده، حل و فصل شده است. کاربر سیستم آنلاین از آن جهت مسئولیت رعایت قواعد مربوط به داده را برعهده دارد که بخش زیادی از کنترل، از دستان کاربر خارج است.

اطلاعات حسابداری تحت وب (آنلاین) و آزمون‌های حسابرسی

آزمون‌های حسابرسی برای ایمن سازی مدیریت اسنادتان در محیط آنلاین طراحی شده است. اینکار با ثبت اسناد یا گردش‌کار بگونه‌ای است که امکان دخالت در آن وجود نداشته باشد. در بسیاری از نرم افزارهای حسابداری تحت وب، از سبدهای کاری برای ردیابی گردش‌کار استفاده می شود تا از امنیت امور مالی اطمینان حاصل شود.

اطلاعات حسابداری آنلاین: انتخاب

نگرانی‌های بسیاری درباره امنیت و ایمنی حسابداری آنلاین مطرح است. با وجود این، حسابداری تحت وب گزینه انتخابی خوبی برای بسیاری از شرکت‌ها است و مسائل امنیتی بطور پیوسته درحال بهبود است. مزایای بسیاری در استفاده از راه‌حل مبتنی بر "ابر" برای انجام امور حسابداری‌اتان وجود دارد، بنابراین قبل از اینکه تصمیم به استفاده یا عدم استفاده از سیستم های ابری بگیرید، حتما اطلاعاتی حسابداری مبتنی بر وب را، جمع‌آوری و مرور بکنید.  


حمایت از ما