مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین، مواردی که هر مدیر ارشد مالی بایستی بداند

نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین، مواردی که هر مدیر ارشد مالی بایستی بداند

نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین، مواردی که هر مدیر ارشد مالی بایستی بداند


چکیده:

نرم افزار حسابداری تحت وب و آنلاین، مواردی که هر مدیر ارشد مالی بایستی بداند:

در حال حاضر بسیاری از افراد در ایالات متحده از بانکداری آنلاین شخصی استفاده می کنند، اما این بدان معنا نیست که مدیر ارشد مالی شرکت شما آمادگی انجام همین کار را با امور مالی کسب و کار شما دارد. یکی از دغدغه‌های مدیر مالی به ریسک احتمالی بکارگیری سیستم‌های مالی تحت وب مربوط می شود. با اینحال، اطلاعات حسابداری تحت وب زیادی نیز وجود دارد که به همان اندازه شایسته توجه است.

درباره نرم افزار حسابداری تحت وب (آنلاین) و از دست دادن امنیت داده چه می توان گفت؟

سئوال مربوط به امنیت داده در صدر سئوالات صورت گرفته توسط کسانی است که در نظر دارند به سمت استفاده از سیستم ابری حرکت کنند. سیستم‌های مالی تحت وب بایستی اطلاعات شخصی، سوابق اعتباری حساس و اطلاعات حقوق و دستمزد را ذخیره و محافظت نماید، بنابریان نگرانی‌های مربوط به دسترسی غیرمجاز به داده‌ها و قطعی برق سیستم داده، که می تواند منجر به از دست رفتن داده‌ها شود، بسیاری واقعی است.

این نگرانی‌ها قابل فهم‌ است، اما نباید شرکت را از حرکت به سمت استفاده از سیستم‌های مالی آنلاین و تحت وب بازدارند. اولین مطلب اینکه سیستم‌های on-premise نیز در معرض خطر حوادثی نظیر قطعی برق یا وقایع طبیعی هستند- پس از این خطر منحصر به برنامه های آنلاین و تحت وب نیست. هر دو سیستم نیازمند تدوین طرح بازیابی و ترمیم پیشرفته داده‌ها در صورت بروز حادثه هستند. به همین نحو، ریسک دسترسی غیرمجاز نیز برای هردو یکسان است.

آیا یکپارچه‌سازی سیستم‌های مالی تحت وب، با زیرساخت موجود آی تی مشکل است؟

یکی از موانع برجسته در اتخاذ سیستم‌های مالی تحت وبو آنلاین، مشکل یکپارچه‌سازی با زیرساخت موجود آی تی است. درگذشته ، بار فعال‌سازی ارتباط بین سیستم‌های غیرمتجانس بر دوش مشتری بود، اما این مسئولیت دیگر صرفا بر عهده مشتری گذاشته شده است. تامین کنندگان خدمات اینترنتی میتوانند از رابط‌های کاربردی و سرویس‌های وب برای کمک به هموارسازی ارتباط بین سرویس‌های ابری و تحت وب با سیستم‌های LEGACY استفاده کنند.

با ادامه رشد استفاده از نرم افزار مالی آنلاین، در بین کاربران صنعت گرایش به سمت وضع استانداردهای کمینه در ارتباط با قابلیت کار متقابل افزایش یافته است. بازیگران عمده نظیر Dell و IBM در یکپارچه‌سازی "تحت وب" سرمایه‌گذاری کرده‌اند؛ و با آنکه ریسک هنوز مساله قابل تاملی است، ولی اوضاع به سمت خوبی حرکت می کند.

آیا سیستم‌های مالی تحت وب ابری معادل با از دست رفتن مالکیت داده است؟

دغدغه دیگر نرم افزارهای حسابداری تحت وب (آنلاین و ابری) با مالکیت داده‌ها مرتبط است. با توجه به اینکه مدیر مالی احتمالا ریسک-‌پذیر شرکت نیست، ممکن است درباره از دست رفتن مالکیت داده‌های مالی احساس خوبی نداشته باشد. چندین راه وجود دارد که شرکت از طریق آن‌ها میتواند این نگرانی را تعدیل کند. اگر تامین کننده خدمات اینترنتی از معماری چند-مالکیتی استفاده کند، در خصوص خلط ‌شدن اطلاعات، دستری غیرمجاز به اطلاعات، و حاکمیت-ریسک-رعایت قواعد، نگرانی‌هایی وجود خواهد داشت. محرمانه بودن داده‌ها می تواند از طریق کلیدهای کدگذاری شخص‌سازی‌شده محافظت شود. سایر استانداردهای امنیتی نظیرCOMPLIANCE   SAS 70 Part IIو ISO برای محافظت از کنترل داده‌ها موجود است، بنابراین اطمینان یابید که تامین کننده خدمات اینترنتی حداقل یکی از استانداردها را رعایت کند.


حمایت از ما