مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

نرم افزار حسابداری ابری (آنلاین) و رومیزی و تفاوت های آنها

نرم افزار حسابداری ابری (آنلاین) و رومیزی و تفاوت های آنها

نرم افزار حسابداری ابری (آنلاین) و رومیزی و تفاوت های آنها


چکیده:

تفاوت های نرم افزار حسابداری ابری (تحت وب) و رومیزی

مباحثه در این خصوص بی شک گسترده است. برخی از افراد طرفدار نرم افزارهای حسابداری رومیزی هستند و هرگز به سراغ نسخه آنلاین نخواهند رفت. افرادی هم هستند که نسخه آنلاین و حسابداری مبتنی بر سیستم ابری و آنلاین را به نسخه‌های تاریخ‌گذشته رومیزی ترجیح می دهند. اما زمانیکه بحث امکانات ویژه، کارکرد و قیمت مطرح می شود، حقیقتا کدام یک بهتر است؟ یکی از نقاط قوت نرم افزار حسابداری ابری و یا نرم افزار حسابداری تحت وب و به عبارت دیگر نرم افزار حسابداری آنلاین، ارزانتر بودن آن در مقایسه با نسخه رومیزی است. زمانیکه شما هزینه‌های نرم افزار حسابداری آنلاین را با نرم افزار رومیزی مقایسه می‌کنید، چه اتفاقی می افتد؟

بایستی قیمت پایه و همچنین قیمت افزونه‌ها را در هنگام مقایسه هزینه‌ها مد نظر قرار دهید: درمورد یک نرم افزار خاص بین المللی قیمت های به قرار زیر است:

یک نرم افزار حسابداری ابری و آنلاین: QuickBooks Desktop Premier Plus

قیمت پایه برای این برنامه 499.95 دلار است- کارمزد فقط یکبار پرداخت می شود. برای اینکه امکانات پیشرفته حقوق و دستمزد را نیز به آن اضافه کنید، ماهانه 39.00 دلار یا حدود 468 دلار سالانه پرداخت خواهید کرد.

هزینه کل سالانه معادل 967.95 دلار خواهد بود.

نرم افزار حسابداری رومیزی: QuickBooks Online Plus

قیمت پایه ماهیانه 39.95 دلار است- که معادل با 479.4 دلار در سال است.

با افزودن امکانات حقوق و دستمزد، هزینه اضافی ماهیانه 65.95 دلار خواهید پرداخت- که هزینه کل به 1270.80 دلار به ازای هر سال خواهد رسید.

نرم افزارهای حسابداری ابری (تحت وب) و رومیزی و امکانات ویژه

هزینه تنها چیزی نیست که بایستی مد نظر داشته باشید. امکانات و تجربه نیز مهم است. نظر مشتریان وقتی که از برنامه رومیزی به برنامه آنلاین تغیر رویه می دهند، چیست؟

با تعجب باید گفت که اکثرشان از اینکه تغییر رویه داد‌ه‌اند ابراز ناراحتی می کنند. با آنکه از تسهیلات اپلیکیشن موبایل و دسترسی آنلاین برخوردارند، ولی بیشتر آن‌ها احساس می کنند که امکانات و قابلیت‌های برنامه آنلاین نسبت به رومیزی قابل مقایسه نیست. برنامه آنلاین جوابگوی نیازهای آنان نیست یا همان کارکرد برنامه رومیزی را ندارند و بسیاری از آن‌ها دوباره به برنامه رومیزی تغییر کاربری میدهند. کسانی که هرگز از برنامه رومیزی استفاده نکرده‌اند، برنامه آنلاین را بسیار عالی خواهند یافت. برنامه آنلاین تمام امکانات مورد نیاز آنان را عرضه می کند.

QuickBooks آنلاین (نرم افزار حسابداری ابری) و QuickBooksرومیزی نقاط اشتراک زیادی با یکدیگر دارند اما در ذیل به امکاناتی اشاره می کنیم که هر کدام فاقد آن است:

QuickBooks آنلاین نمی تواند:

1- جعبه ابزارحساب‌ها عرضه کند

2- گزارش‌های مغایرت گیری بانکی ماهیانه ایجاد کند

3- فاکتورها را دسته‌بندی کند

4- تایم‌شیت‌ها را دسته بندی کند

5- صدور صورتحساب‌ها را ردیابی کند

6- آپشن چک برگشتی در اختیار کاربر قرار دهد.

7- تراکنش‌های تجاری را پیش‌بینی یا برنامه‌ریزی کند

8- نمای تقویمی از پروفایل مالی کسب و کار ایجاد کند

9- امکانات مرور داده‌های مشتری را عرضه کند

10- مرکزی برای جمع‌آوری صورتحساب‌های تاریخ گذشته و فروشندگان داشته باشد

11- گزارش‌های تراز مقایسه‌ای تهیه کند

12- گزارش فوری درباره مشتریان ارائه دهد

13- و موارد دیگر

نرم افزارهای حسابداری و نیازهای کسب و کارهای کوچک

برنامه حسابداری رومیزی QuickBooks مطمئنا قوی‌تر است، اما اکثر کسب و کارهای کوچک از آن بهره زیادی نمی توانند ببرند. خصوصا کسب و کارهای نوپا از این دسته هستند. QuickBooks آنلاین خیلی جذاب‌تر است و با کسب و کارهای کوچک سازگاری بیشتری دارد و بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک هستند که هر دو برنامه را امتحان کرده‌اند و دریافته‌اند که برنامه آنلاین با نیازهای آن‌ها سازگاری بهتری دارد.

نرم افزار حسابداری ابری و آنلاین یا نرم افزار حسابداری رومیزی؟

با کمال صداقت باید عرض کرد که تصمیم گیرنده شما هستید. شما بسادگی می توانید با کاربرد هر کدام از آن‌ها امکانتشان را با یکدیگر مقایسه کنید. با آنکه تصمیم‌گیری با شماست ولی با مطالعه ارزیابی و نظرات ما در خصوص حسابداری می توانید برنامه‌ای را که بیشترین تناسب را با نیازهای خاص شرکت شما دارد، پیدا کنید.


حمایت از ما