مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

نرم افزار حسابداری یا استخدام حسابدار؟

نرم افزار حسابداری یا استخدام حسابدار؟

نرم افزار حسابداری یا استخدام حسابدار؟


چکیده:

نرم افزار حسابداری یا استخدام حسابدار؟

کارهایی زیادی است که خودتان بعنوان صاحب کسب و کار باید انجام دهید- از مدیریت فروش تا مدیریت منابع انسانی و خیلی چیزهای دیگر. اما وقتی پای امور مالی به وسط می آید ممکن است در دو راهی استخدام حسابدار یا انجام حسابداری توسط خودتان، گیر بکنید. جواب دادن به این پرسش همیشه آسان نیست- بستگی به میزان دانش مالی‌اتان و همچنین به نوع صنعتی دارد که کسب و کارتان در آن فعال است. اما برای کمک به آسان‌تر شدن تصمیم‌گیری، چند نکته را در این خصوص بایستی مدنظر قرار دهید.

نرم افزار حسابداری یا حسابدار - تعیین بودجه:

بلی، کسب و کار شما به همان میزانی که زندگی شخصی‌اتان به بودجه نیاز دارد - شاید هم بیشتر - نیازمند بودجه است. مهم نیست که کسب و کارتان نوپا باشد یا تثبیت یافته؛ شما بایستی بدانید پولتان کجا صرف می شود، چه زمانی عایدی‌اتان زیاد است و چگونه صرف خواهد شد. برخی از برنامه های حسابداری از امکان بودجه‌بندی یکپارچه برخوردارند.

همچنین علاوه بر بودجه‌بندی که موضوع این بخش از مقاله است، بایستی از هزینه‌هایتان هم اطلاع داشته باشید. زمانی که موضوع نرم افزار حسابداری در میان باشد، معمولا هزینه ثابت یا هزینه یکبار دانلود ماهیانه را پرداخت خواهید کرد - که به این طریق ردیابی و پیش بینی هزینه‌ها آسانتر می‌شود. زمانی که موضوع استخدام حسابدار مطرح باشد، ساختار کارمزد می تواند متغیر و غیرقابل پیش‌بینی شود، خصوصا اگر در مورد فواصل زمانی و زمان استفاده از آن‌ها اطلاعی نداشته باشید.

نرم افزار حسابداری یا حسابداری - مسائل بغرنج حسابداری

در شرایط بغرنج‌تر حسابداری، حسابدار میتواند با تخصص و تجربه زیاد خود برای شما سودمند باشد. شما می توانید از تجربه آن‌ها در صنعت و همچنین تجربه آن‌ها در حل مشکلات مشابه حسابداری بهره‌مند شوید. بخش زیادی از این مسائل بغرنج متعلق به شرکت های بزرگتر است - و شرکت هایی که محل قرارگیری آن ‌ها در یک کشور و محل فعالیتشان در کشور دیگر است.

نرم افزار حسابداری یا حسابدار - تعلق شخصی

برخی مواقع صاحب کسب و کاری ممکن است به یک مشاور شخص‌تری نیاز داشته باشد.- و یک حسابدار می تواند برای شما این نقش را ایفا کند. علت وجودی این نوع حسابداران برقراری ارتباط، شناخت ریزه کاری ‌های کسب و کار شما و ارائه مشاوره مسئولانه به شما است.

اما باید برای این تعلق حرفه‌ای هزینه کنید. همچنین می توانید بهنگام  نیاز، امکان دسترسی به برنامه حسابداری‌اتان را در اختیار یک حسابدار قرار دهید. پس تصور نکنید که در صورت خرید نرم افزار حسابداری، کاملا از حسابدار بی نیاز خواهید شد. تعدادی برنامه حسابداری وجود دارند که امکان دسترسی مستقیم حسابدار به فایل‌هایتان را فراهم می کنند.

نرم افزار حسابداری یا حسابدار - اتوماسیون

در صورت استخدام حسابدار ملزم هستید به اینکه رونوشتی از هزینه ها، رسیدها، صورت حساب های بانکی، صورت کارت اعتباری و غیره را در اختیار وی قرار دهید. آنان سپس با با وارد کردن دستی این اطلاعات در سیستم خودشان، گزارش‌های شما را محاسبه خواهند کرد.

امروزه با وجود نرم افزارهای حسابداری، خصوصا نرم افزارهای مبتنی بر پردازش ابری، همه چیز بر اتوماسیون استوار است. برنامه نرم افزار شما می تواند تراکنش‌های بانکی را بطور اتوماتیک دانلود و همگام سازی و دسته بندی نماید و زمانی که در خواب هستید، بدون آنکه دستمزدی برای حسابدار پرداخت کنید، آن‌ها را برای گزار‌شگیری آماده سازد.

اما اینگونه نیست که همه‌ی برنامه‌ها  در دانلود و همگام سازی تراکنش های مالی، دقت فوق العاده ای داشته باشند. فارغ ازاینکه چقدر اصول و قاعده تعریف کرده باشید، برخی از این برنامه‌ها فراموش خواهند کرد که کارمزدهای بانکی را اضافه کنند و برخی دیگر آن‌ها را بدرستی دسته‌بندی نخواهند کرد.

نرم افزار حسابداری یا حسابدار - دسترسی از راه دور با موبایل

بعد از اینکه حسابدار استخدام کردید ممکن است به فایل‌هایتان به هنگام نیاز دسترسی نداشته باشید - یا حتی ممکن در حال سفر باشید. اما درصورت داشتن نرم افزار حسابداری می توانید به دفاتر، گزارش‌ها و حتی فاکتورهایتان دسترسی داشته باشید و هزینه ها را از طریق گوشی همراهتان اضافه کنید. اگر جزو افرادی هستید که مرتبا مسافرت می روید یا غالبا بایستی به دفاترتان رجوع کنید، قابلیت دسترسی از راه دور را حتما مدنظر قرار دهید.

نرم افزار حسابداری یا حسابدار - سازماندهی سوابق

در بسیاری از بنگاه‌های کسب و کار از ثبت دیجیتالی به انضمام رونوشت چاپی برای حفظ سوابق هزینه، فایل‌های کارکنان و غیره استفاده می شود. برخی از برنامه های حسابداری این نیاز را تشخیص داده‌ و حتی ذخیره دیجیتالی را به بخشی از طرح خود افزوده‌اند. شما می توانید رسیدها و فاکتورها را به هزینه ضمیمه کنید، اسناد را به فاکتورهایتان ضمیمه کنید و حتی قراردادها را در سایت آن‌ها آپلود کرده و ذخیره نمایید.

ارزیابی نقاط ضعف و قوت استخدام حسابدار در برابر استفاده از نرم افزار خودتان می تواند مشکل باشد، اما در نهایت همه چیز بستگی به بودجه شما دارد و اینکه با کدامیک راحتترید. اگر راحتی محول کردن کار به یک حسابداری حرفه‌ای برایتان مهم است، در آنصورت هزینه استخدام حسابدار ارزشش را خواهد داشت. با اینحال اگر ترجیح دهید که در پولتان صرف‌جویی کرده و کنترل بیشتری بر امور مالی‌اتان داشته باشید، می توانید از نرم افزار حسابداری استفاده کنید.

نرم افزار در چند سال گذشته مسیر طولانی پیموده است و بسیار پیش‌رفته‌تر از حتی پنج سال گذشته شده است. علاوه بر این، نرم افزار چنان به صرفه است که افزودن آن به بودجه‌اتان برایتان چندان به چشم نخواهد آمد. نهایتا، سازندگان نرم افزار می دانند که بسیاری از صاحبان کسب و کار حسابدار نیستند - به همین دلیل است که برنامه‌ها به این اندازه با کاربران سازگارند.


حمایت از ما