مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مقاله قیمت‌گذاری در نخستین عرضه عمومی، تابعی از اشتباهات گذشته بانک‌های سرمایه‌گذاری شما: مورد مربوط به سهام شرکت فیس بوک

مقاله قیمت‌گذاری در نخستین عرضه عمومی، تابعی از اشتباهات گذشته بانک‌های سرمایه‌گذاری شما: مورد مربوط به سهام شرکت فیس بوک

مقاله قیمت‌گذاری در نخستین عرضه عمومی، تابعی از اشتباهات گذشته بانک‌های سرمایه‌گذاری شما: مورد مربوط به سهام شرکت فیس بوک


چکیده:

مقاله قیمت‌گذاری سهام در نخستین عرضه عمومی، تابعی از اشتباهات گذشته بانک‌های سرمایه‌گذاری شما: مورد مربوط به سهام شرکت فیس بوک

مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه از سال 2016 با عنوان "مقاله قیمت‌گذاری در نخستین عرضه عمومی، تابعی از اشتباهات گذشته بانک‌های سرمایه‌گذاری شما: مورد مربوط به سهام شرکت فیس بوک" به منظور استفاده دانشجویان حسابداری و مالی جهت استفاده در مطالعات و پژوهش ها و پایان نامه های حسابداری و مالی:

 در 18 می 2012 شرکت فیس‌بوک نخستین عرضه عمومی خود را برگزار کرد و با جمع‌آوری 16 میلیارد دلار، این عرضه را به یکی از بزرگترین عرضه‌های عمومی اولیه در تاریخ مبدل ساخت. چیزی که موجب شگفتی سرمایه‌گذاران شد، عدم وجود ارزشگذاری زیر قیمت بود- سهم عرضه شده در اولین روز معامله تقریبا با همان قیمت پیشنهادی بسته شد. نخستین عرضه عمومی فیس‌بوک نه تنها نا امید کننده بلکه برای بازار وسیع‌تر ویران‌کننده توصیف می‌شد. ما در این مقاله به تحقیق در این مورد می‌پردازیم که چرا نخستین عرضه عمومی اینچنینی بایستی چنین پیامدهای گسترده ‌ای داشته باشد. ما بطور مستند نشان داده‌ایم که بازار نخستین عرضه عمومی تا 41 روز پس فیس‌بوک راکد بود. پس از  41 روز که مجددا بازگشایی شد، سطح متوسط ارزشگذاری زیر قیمت از 11% قبل از عرضه سهام فیس بوک به  20% پس از عرضه سهام فیس‌بوک, افزایش یافت. ریشه این مشکل را عموما به افزایش کلی ریسک‌گریزی میان سرمایه‌گذاران نسبت می‌دهند. ما برای این مساله توضیح دیگری داریم. ما نشان داده‌ایم که افزایش کلی در ارزشگذاری زیر قیمت در نخستین عرضه‌های عمومی پذیره‌نویسی اصلی متمرکز است. ما هیچ تفاوت آماری در ارزشگذاری زیر قیمت قبل و پس از فیس‌بوک برای پذیره‌نوسان‌غیرفیس‌بوکی نیافتیم. استدلال ما این است که محرک پذیره‌نویسان برای افزایش ارزشگذاری زیر قیمت، ناشی از وفاداری بانک سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذار نهادی‌اشان و تمایل برای جبران زیان‌های احتمالی از جانب فیس‌بوک بوده است.  

کلمات کلیدی مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه: ارزشگذاری زیر‌قیمت؛ پول بر روی میز (معامله‌ا‌ی با سود آوری کمتر از حد انتظار)

 

مقاله قیمت‌گذاری در نخستین عرضه عمومی، تابعی از اشتباهات گذشته بانک‌های سرمایه‌گذاری شما: مورد مربوط به سهام شرکت فیس بوک - بخش مقدمه:

در 18 می 2012 فیس بوک اولین عرضه عمومی خود را در NASDAQ برگزار کرد و با جمع‌آوری 16 میلیارد دلار یکی از بزرگترین عرضه‌های عمومی اولیه را در تاریخ رقم زد. در این عرضه بر خلاف انتظار سرمایه‌گذاران هیچ ارزشگذاری زیر قیمت وجود نداشت و سهام در اولین روز معامله تقریبا با همان قیمت‌پیشنهادی بسته شد. مطبوعات مالی این عرضه عمومی اولیه را نه تنها ناامید کننده، بلکه آن را در بازار وسیع‌تر در بیش از چند رسانه، مخرب خواندند. آن‌ها همچنین از تنزل در ارزش دارایی سرمایه‌گذاری‌های دوجانبه گرفته تا لغو عرضه اولیه عمومی بعدی را به فیس بوک نسبت دادند. یکی از تیترهای فاننشال تایمز در 25 می 2012 چنین بود: "انتشار وصله‌پینه‌شده سهام، وال استریت را شرمسار کرد." نیویورک تایمز در 30ام ماه می چنین نوشت: "نهاد‌هایی که در این معاملات سهم خریدند بطور فزاینده تقاضای مصونیت در برابر عرضه‌های ناکام دارند." در این مقاله ما پیامدهای عرضه عمومی اولیه ناکام سهام فیس بوک را بررسی و این عقیده را که پس از این عرضه، ارزشگذاری تمام عرضه‌های عمومی اولیه تغییر یافت را مردود اعلام کردیم.

مورگان استنلی (MS) بعنوان پذیره نویس اصلی همراه با جی پی مورگان (JPM) در کرسی دوم به همراهی نفر سوم به نام گولدمن ساش (GS) و 30 پذیره نوسی دیگر فعالیت داشت. پذیره‌نویس اصلی دامنه قیمت اولیه را برای عرضه در 28 تا 35 دلار به ازای هر سهم برای عرضه 337 میلیون سهم تعیین کرد. طی جلسه معارفه، نه روز قبل از عرضه عمومی اولیه، پذیرنویس‌ها بطور انتخابی و بطور کلامی برای برخی از سرمایه‌گذاران نهادی فاش کردند که فیس بوک ممکن است نتواند به درآمد پیش‌بینی شده و سود برآورد‌شده دست یابد. با وجود افشای انتخابی، تقاضا برای سهام فیس بوک تا زمان تکمیل سفارش گیری از متقاضیان همچنان بطور معناداری بیش از اندازه بود. تقاضای نهادی برای سهام فیس بوک پنج برابر بیش از سهام موجود بود. در نتیجه، مورگان استنلی، گولدمن ساش و جی پی مورگان بنا به توافق همدیگر تصمیم گرفتند این بازه قیمت را از 34 دلار تا 38 دلار به ازای هر سهم با 421 میلیون سهم، افزایش دهند، که بدین طریق تعداد سهم 25 % افزایش یافت. بنا به گزارش صورت گرفته، افزایش تعداد عرضه سهم به سرمایه‌گذاران اولیه امکان می‌داد که سهم بیشتری در عرضه عمومی اولیه بفروشند. در کل، 74% از سفارش سهام عرضه عمومی اولیه برای سرمایه‌گذاران و 26% برای خرده سرمایه‌گذاران ثبت شد.

در 18 می 2012 فیس بوک معامله سهام را در 11:30 صبح با اندکی قیمت بالاتر از 38 دلار به ازای هر سهم گشود. طی اولین 60 ثانیه معامله، بیش از 158 میلیون سهم دست به دست شد و قیمت از کف 42 دلار به سقف 45 دلار در نوسان بود. سقف قیمت روز (45 دلار) در اولین دقیقه معامله اتفاق افتاد. سپس سهام به قیمت 38 دلار به ازای هر سهم در 19 دقیقه از گشایش معامله تنزل کرد. در طول روز، مورگان استنلی بطور فعال برای فراهم کردن پشتیبانی قیمتی جهت حفظ فیس بوک از افت فیس بوک به زیر قیمت پیشنهادی اقدام به خرید سهم می‌کرد. فیس بوک اولین روز معامله را با 38.23 دلار بست. در روزها و هفته‌های بعدی عرضه عمومی اولیه، فیس بوک بدون پشتیبانی قیمتی مورگان استنلی به افت قیمت ادامه داد. تا شروع سپتامبر، فیس بوک 50% افت کرده بود و در 4 سپتامبر 2012 معامله در قیمت ی17.73 دلار بسته شد.

" اگر هدف پذیره‌نویس‌ها این بود یک ریال هم روی میز باقی نماند، در آنصورت موفق شدند. اما اگر قصدشان این بود که از مطلوب بودن بازار برای معامله اطمینان حاصل کنند، در آنصورت موفق عمل نکرده است." (وایت، 2002)

پس از عرضه عمومی اولیه فیس بوک در 18 می 2012، مطبوعات مالی تقریبا یک صدا این عرضه را یک فاجعه و شکست خواندند. بنا بر مقاله‌ای در نشریه فوربس در 20ام مِی اینگونه تیتر خورده بود: "شکست عرضه عمومی اولیه فیس بوک." تیتر فاننشال تایمز در 23 می 2012 چنین بود : " فیس بوک؛ از پیروزی تا فاجعه." در یکی تیترهای وال استریت ژورنال چنین نوشته شده بود: "گناه فیس بوک چه بود؟ شکستن 10 دستورالعمل عرضه اولیه عمومی." علاوه بر تعداد زیادی مقاله که به توصیف عرضه عمومی اولیه فیس بوک پرداخته بودند، تحلیلگران به پیش‌بینی آینده بازار سهام پس از این رویداد پرداختند. تیتر بلومبرگ در 26 می 2012 چنین بود: " عرضه اولیه عمومی فیس بوک شاهد تلاطم رو به تزاید سرمایه‌گذاران سهام بود."

"... در بحبوهه آشوب‌های هفته‌های اخیر، نهادهایی که در این بازار اقدام به خرید سهم کردند، در بابر عرضه‌های ناکام تقاضای مصونیت روزافزون هستند. این یعنی قیمت‌های ضعیف‌تر برای عرضه عومی اولیه که نتیجه آن ایجادی شکافی است که فروشندگان نسبت به پر کردن آن تمایلی زیادی از خود نشان نمی‌دهند."

ادبیات عرضه عمومی اولیه گسترده است و بخش بزرگی از آن بر ارزشگذاری زیر قیمت عرضه‌های عممی اولیه معطوف است. سطح متوسط ارزشگذاری زیر قیمت در ایالات متحده بطور معناداری از سالی به سال دیگر و با توزیع آن با چولگی زیاد به سمت راست، متغیر بوده است. متوسط توزین‌شد‌ه برابر بازده اولین روز عرضه عمومی اولیه 18% بای دوره 1980 تا 2014 بوده است و دامنه آن بین 3.6% در 1984 تا 71.1% در 1999 در نوسان بوده است. عرضه‌های عمومی اولیه بندرت در قیمت پایین‌تر از قیمت عرضه اولین روز بسته می‌شود: بانک‌های سرمایه‌گذاری پشتیبانی قیمتی را با مدیریت عرضه سهم پس از عرضه عمومی اولیه فراهم می‌کنند. علاوه بر این، اگر شرکت عرضه شده در بازار عمومی اولیه طی فاز ثبت سفارشنتواند سود کافی کسب کردند، تقاضا برای عرضه عمومی اولیه پس گرفته می‌شود. بارتلینگ و پارک (2010) استئلال می‌کنند که بانکها از آنجهت ارزشگذاری زیر قیمت می‌کنند که از هزینه‌های تحمیلی از بابت شکست عرضه به دلیل تقاضای ناکافی اجتناب ورزند."

ارزشگذاری زیر قیمت (یعنی پول مانده روی میز)، هزینه فرصت برای شرکتی است که اقدام به عرضه عمومی میکند و انتقال ثروت از شرکت ناشر به سرمایه‌گذاران است که سهام ارزش‌گذاری‌شده زیر قیمت به آن‌ها اختصاص یافته است. اکثر سهم‌هتای عرضه عمومی اولیه به سرمایه‌گذاران نهادی فروخته می‌شود. همچنین چامانور، هوو و هوانئگ (2010) شواهدی ارائه دادند مبنی بر اینکه بیش از 70% سرمایه‌گذاران نهادی که سهم عرضه عمومی به آنها اختصاص یافته، دارایی خود را در اولین سال فروخته پول مانده روی میز را تحقق می‌‌بخشند. بنابراین، مشتریان نهادی بانک‌های سرمایه‌گذاری اولین ذینعان از بابت ارزشگذاری زیر قیمت هستند.

ثبت سفارش شکل غالب پذیره‌‌نویسی عرضه عمومی اولیه در سرتاسر دنیاست. از ویژگیهای اصلی سیستم ثبت سفارش اختیاراتی است که  بانک‌های سرمایه‌گذاری در تخصیص اوراق بهادار در بین مشتریان خود و ارزشگذاری سهام دارند. گندات-لارالده و جیمز (2008) نشان دادند که برای بانک‌ها ورود به یک بازی تکراری به ائتلاف سرمایه‌گذاران برای بیشینه کردن موفقیت عرضه‌ها عمومی اولیه، بهینه است. آن‌ها بطور نشان دادند که بانک‌ها قیمتها یا بعبارت دیگر ارزشگذاری زیر قیمت را به شیوه‌ای انجام می‌دهند که ریسک نزولی در بین تمام عرضه‌های آن متوازن گردد. برای آنکه سرمایه‌گذاران مایل به ادامه حضور در ائتلاف باشند، سود مورد انتظار در تمام عرضه‌ها بایستی مثبت باشد، و  در نتیجه متوسط سرمایه‌گذاران بایستی با ارزشگذاری زیر قیمت منتفع گردند. براساس سرشماری از سرمایه‌گذاران عرضه عمومی اولیه، جنکینسون و جونز (2008) شواهدی یافتند مبنی بر اینکه یکی از مهمترین فاکتورهایی که بر دریافت سهم مطلوب از عرضه عمومی اولیه تاثیر می‌گذارد، ثبت نام مکرر در عرضه عمومی اولیه است. این نتیجه از این ایده پشتیبانی می‌کند که بازی تکراری میان بانک‌های سرمایه‌‌گذاری و سرمایه‌گذاران نهادی در تخصیص سهام عرضه عمومی اولیه وجود دارد. بانک‌های سرمایه‌گذاری در بافت عرضه عمومی اولیه نقش دوگانه دارد: آنان با شرکت‌های انتشاردهنده سهام برای جمع‌آوری سرمایه در بالاترین قیمت ممکن کار می‌کنند و همزمان ریسک شکست در عرضه عمومی اولیه را تعدیل می‌کنند، و همزمان بایستی سرمایه‌گذار نهادی خود را با ارائه بازده مثبتی که از پرتفوی عرضه‌های عمومی بازار حاصل میشود، راضی نگهدارند ....

 

راهنما:

1- جهت خرید مقاله انگلیسی حسابداری و مالی می توانید بعد از ثبت نام، اقدام به خرید اینترنتی آن نمایید.

2- بعد از پرداخت موفقیت آمیز، فایله خریداری شده در پنل کاربری شما (که بعد از ثبت نام در بالای صفحه در منوها قابل مشاهده است) در قسمت مدیریت مقالات و در بخش دانلود مقالات قابل دانلود است.

3- چنانچه به هر دلیلی امکان پرداخت اینترنتی برای شما میسر نشد، می توانید مبلغ مورد نظر را به شماره کارت 6104337239270471، نزد بانک ملت، به نام سعید درخشی، واریز نموده و اطلاعات پرداخت را به همراه نام فایل یا پایان نامه، و آدرس ایمیل خود، به شماره 09146622440 پیامک کنید تا کمتر از 24 ساعت به ایمیل شما ارسال شود. چنانچه نیاز فوری به دسترسی به فایل داشتید، بعد از واریز، تماس حاصل فرمایید.

4- برخی مقالات ترجمه آنها آماده می باشد که از دسته بندی "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" قابل مشاهده است، اما بسیاری از مقالات انگلیسی حسابداری و مالی بدون ترجمه کامل مقاله هستن، که برای سفارش ترجمه آنها می توانید از قسمت ثبت سفارش در انتهای چکیده مقاله، گزینه ترجمه مقاله را تیک زده تا توسط مدیر موسسه برآورد هزینه و زمان تحویل شود، که نتیجه این برآورد در قسمت پنل کاربری در بخش سفارشات قابل مشاهده است.

5- چنانچه قصد تهیه پروپزال و پایان نامه بر مبنای مقالات سایت accpapers را دارید می توانید در انتهای چکیده همان مقاله در قسمت ثبت سفارش، گزینه های مربوطه را فعال نمایید تا توسط مدیر بررسی و اعلام شود، که در قسمت پنل کاربری نتیجه بررسی قابل مشاهده است. دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت انتخاب موضوع پایان نامه" مقالاتی هستند که از نظر این موسسه شرایط بهتری برای تنظیم پایان نامه و مقاله را دارند، و دسته بندی "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" همه مقالات حسابداری و مالی پژوهشی را شامل می شود. همچنین با ثبت پیش پروپزال اطلاعاتی نظیر: فرضیه های مقاله، متغیرهای مقاله، مدلهای مقاله، نحوه اندازه گیری متغیرها و نوع متغیرها (از نظر مستقل، وابسته و کنترلی بودن آنها) و در نهایت روشهای آماری مقاله معمولا با هزینه 40000 تومان قابل ارائه خواهد بود (پیش پروپزال به دانشجو کمک می کند که دید کلی نسبت به محتوای مقاله پیدا کند و به وی در انتخاب موضوع پایان نامه و مقاله کمک کند.

برای مشاهده مقالات بیس انگلیسی حسابداری پیشنهادی ما جهت انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی و یا حسابرسی به دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت موضوع پایان نامه" و برای دسترسی به جدیدترین مقالات علمی پژوهشی از سایتهای معتبر به "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" ، و برای مشاهده مجموعه مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه آماده به "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" برای مشاهده مجموعه پایان نامه های حسابداری به "پایان نامه حسابداری" و همچنین جهت مشاهده فصول دوم پایان نامه های حسابداری که شامل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه می باشد به دسته "مبانی نظری و پیشینه فصل دوم پایان نامه" و همچنین دانلود و خرید اطلاعات شرکتهای بورسی و متغیرهای محاسبه شده در قالب فایل اکسل به دسته "اطلاعات شرکت های بورسی" مراجعه نمایید.

 


مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)
مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه (قیمت : 29,900 تومان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما