مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

نرم افزار حسابداری و مالی - مدرن‌سازی بخش مالی، چگونه می‌تواند سود خالصتان را افزایش دهد؟

نرم افزار حسابداری و مالی - مدرن‌سازی بخش مالی، چگونه می‌تواند سود خالصتان را افزایش دهد؟

نرم افزار حسابداری و مالی - مدرن‌سازی بخش مالی، چگونه می‌تواند سود خالصتان را افزایش دهد؟


چکیده:

نرم افزار حسابداری و مالی - مدرن‌سازی بخش مالی، چگونه می‌تواند سود خالصتان را افزایش دهد؟

نرم افزار حسابداری و مدرن سازی بخش مالی: زمانی که در گرماگرم راه‌اندازی شرکت هستید، ممکن است مدرن‌سازی عملیات مالی یک کار طاقت‌فرسا بنظر برسد. اما مزایای بهبود سیستم حسابداری شرکت‌تان می‌تواند موجب صرفه‌جویی در زمان و پول‌ شده، و سرانجام، به افزایش سود خالص‌‌اتان کمک کند.

نرم‌افزار حسابداری تان را نصب کنید:

بسیاری ازشرکت‌های کوچک تا متوسط در ابتدا سیستم حسابداری خود را بر روی اکسل یا نرم افزار‌های حسابداری خریداری شده پیاده می‌کنند. با اینحال، با رشد کسب و کار، نیازهای مالی ‌اشان نیز تغییر می‌کند.

نرم افزار حسابداری و هزینه‌های پنهان ناشی از اتکا به وضعیت موجود

با آنکه انجام کارها به گونه‌ای که همیشه انجام داده‌اید ممکن است آسان‌ترین روش بنظر برسد، ولی استفاده از سیستم حسابداری قدیمی ریسک‌های پرهزینه‌ای با خود دارد که از این قرارند:

1- از دست رفتن زمان: عدم راندمان سیستم‌های قدیمی بزرگترین دغدغه شما خواهد بود. اگر هنوز هم از صفحه گسترده استفاده می‌کنید، به چندین ساعت زمانی فکر کنید که از وقت کارمند برای وارد کردن داده‌های مالی و حفظ اطلاعات، صرف می‌شود.

2- خطاهای بالقوه: طبق مطالعات متعدد، نزدیک به 90 درصد از صفحه‌های‌گسترده اکسل دارای اشتباه هستند.

3- شکاف‌های امنیتی: اگر از نرم‌افزار رومیزی قدیمی استفاده می‌کنید، بیشتر از هر زمان دیگر در معرض شکاف امنیتی قرار دارید که هزینه آن برای کسب و کار برای تعمیرات و بازیابی اطلاعات بطور متوسط 38000 دلار است. (این اطلاعات با توجه به اطلاعات بین المللی گردآوری شده است).   

4- ضعف‌های رقابتی: نرم‌افزار قدیمی‌تر شما ممکن است در مقایسه با نسخه‌های جدیدتر مورد استفاده توسط رقبایتان قابلیت‌های کمتری داشته باشد.

نرم افزار حسابداری و حرکت مدرن: از فناوری بهره بگیرید تا کسب و کارتان رونق بگیرد:

1- یک سیستم ساده‌سازی شده که در زمان صرفه‌جویی کند. امور مالی شما با حساب‌های بانکی‌اتان پیوند خواهد خورده و می‌تواند با سایر کارهای حسابداری‌اتان نظیر ارائه فاکتور، فهرست انبار یا حقوق و دستمزد، یکپارچه‌سازی شود.

2- امور مالی تجمیع شده در یک مکان با دسترس‌پذیری آسان. کارکنان شما دیگر برای اخذ اطلاعات از چندین فایل و برنامه مجزا، زمان تلف نخواهند کرد.

3- بینش‌های خاص صنعت: شما می‌توانید بسیاری از برنامه‌های نرم افزاری حسابداری نظیر برنامه‌هایی که صرفا برای ساخت یا امور غیر انتفاعی طراحی شده‌اند، پیدا کنید.

نرم افزار های حسابداری ابری: به سمت نرم‌افزارهای مبتنی بر "ابر"حرکت کنید

در جریان بروز‌سازی سیستم حسابداری‌اتان سعی کنید مزایای نرم‌افزار مدرن مبتنی بر سیستم ابری (CLOUD) را مدنظر قرار دهید، که امکان دسترسی ساده و ایمن از طریق جستجوگر وب یا گوشی موبایل را در اختیار شما قرار می‌دهد و زحمت نصب، هاستینگ و تعمیر و نگهداری نرم‌افزار را توسط خودتان از میان بر میدارد.

هزینه‌های پنهان اتکا به وضعیت موجود: ممکن است به دلیل هزینه خریداری نرم‌افزار جدید به سمت استفاده از قابلیت سیستم ابری حرکت نمکنید. اما سیستم‌های رومیزی و مبتنی بر سرور هزینه پنهان خود را دارند که عبارتند از:

1- نرم‌افزار ثابت و هزینه‌های IT: بسته به نرم‌افزارتان ممکن است مبلغی به کارکنان یا پیمانکار بپردازید تا سرورها را تعمیر و نگهداری و بطور منظم سخت افزار و نرم‌افزارها را به روزرسانی کند.

2- از دست رفتن سوابق: آیا از اینکه کامپیوتر یا سرورتان هنگ کرده و سوابق مالی‌اتان از بین ببرد، خواب را از چشمتان ربوده است؟ نرم‌افزار رومیزی یا متبنی بر سرور این کار را به ریسک تبدیل می‌کند.

3- زمان کارکنان: پشتیبان گیری مداوم از سوابق و به‌روز رسانی اجرای نرم‌افزار هر ماه چند ساعت زمان می‌برد.

حرکت مدرن: با آنکه تنها 33% از کسب و کارهای کوچک نرم افزارهای حسابداری خود را به سیسستم "ابری" انتقال داده‌اند، بنابر آمارگیری  2014 PEX Card، تعداد بیشتری از کسب و کارها می‌توانند از این قابلیت بهره بگیرند. مزایای زیر را در نظر بگیرید:

1- صرفه‌جویی در هزینه‌ها: هزینه بسیاری از نرم‌افزارهای مبتنی بر سیستم "ابری" از طریق اشتراک قابل پرداخت است و همراه با حمایت پشتیبانی و IT عرضه می‌شود. هشتاد و هشت درصد از کسب و کارهایی که به استفاده از سیستم محاسباتی کلاود روی می آورند، صرف‌جویی در هزینه‌ها را گزارش داده‌اند و 56 درصد از آنان میگویند که خدمات "ابری" به بالا رفتن سود شان کمک کرده است.

2- اطلاعات بی درنگ داده‌های شما فورا در دسترس بوده و می‌تواند به آسانی به حساب‌های بانکی، حقوق و دستمزد، مخارج، ارائه فاکتور و  خیلی چیزهای دیگر پیوند بخورد.

3- دسترسی از راه دور: محاسبات "ابری" برای انجام از راه دور ساخته شده، به این معنی که می‌توانید از طریق هر وسیله‌ و در هرجا به امور مالی شرکت دسترسی یابید.

4- به روز رسانی خودکار: تمام سعی خودتان را بکنید و فروشنده نرم‌افزاری را انتخاب کنید که نوآور است و سوابق آن برای شما اثبات شده است. بهترین فروشنده نرم افزار حسابداری فروشنده‌ای است که مشتری را بطور اتوماتیک وادار از به روزرسانی آگاه کند؛ این بدان معنی است که نرم افزار شما هرگز قدیمی نخواهد شد.    

نرم افزار حسابداریو ساده سازی پروسه هزینه؛ پروسه هزینه هایتان را ساده‌سازی کنید:

در پروسه هزینه سنتی، افراد و اجزای زیادی درگیر بود. ساده‌سازی پروسه برای کارکنان و درگیر کردن حجم پایینی از نیروی کاری‌ برای اخذ تاییدیه، می‌تواند اثر بزرگی داشته باشد. 

هزینه‌های پنهان اتکا به وضعیت موجود: با رشد شرکت، این پروسه سنتی موجب کاهش مشاهده‌پذیری و کنترل بی‌درنگ جریان وجوه نقد شده و راندمان کار پایین خواهد آمد. هزینه‌های پنهان بدین قرارند:

1- هزاران دلار سالانه: بنابر گزارش آبردن گروپ، بررسی گزارش هزینه بطور متوسط 29 دلار هزینه دارد.

2- مخارج مازاد: چهار شرکت از هر پنج شرکت پیش‌پرداخت‌های جزئی برای سفر کنار می‌گذارند. نه تنها ریسک گم شدن یا سرقت وجوه نقد را افزایش می‌دهد، بلکه شرکت‌ها مبالغ بیش از اندازه صرف می‌کنند.

3- نرخ‌های بهره بالا: اگر کارت اعتباری در اختیار کارکنانتان بگذارید، احتمالا 16 درصد نرخ بهره بابت مابه‌التفاوت خواهید پرداخت.

4- پرداخت حقوق کارکنان: اگر کارکنان رسید را گم کنند یا فراموش کنند که گزارش هزینه را تحویل دهند، مجبور به پرداخت هزینه آن خواهند شد.

نرم افزار حسابداریو حرکت مدرن:

بدنبال راهی باشید که هزینه‌های شرکت را بی‌درنگ ردیابی کرده و کار صرف هزینه را از طریق کارت‌های پیش‌پرداخت‌شده بدهی آسانسازی کند. در آنصورت برای کسب و کارها این امکان فراهم خواهد شد که مخارج انجام شده را ردیابی و بی درنگ هزینه‌ها را از هر دستگاهی رد یا تایید نماید. مزایای اینکار بدین قرار است:

1- صرفه‌جویی در زمان. تقریبا 75 درصد از کسب و کارهای کوچک میگویند که که زمان صرف شده بر روی گزارش‌های هزینه، آنان را از پرداختن به کارهای مهمتر باز می‌دارد. شرکت‌هایی که از راه‌حل کارت پیش‌پرداخت‌شده استفاده کرده‌اند، هر ماه حدود 12 ساعت در زمان کارکنان خود برای رسیدگی به گزارش‌های هزینه، صرفه‌جویی داشته‌اند.

2- کاهش مخارج: افزایش کنترل به جهت کارت‌های پیش‌پرداخت‌شده، به شرکت‌های تجاری در کاهش مخارج تا 25 درصد کمک می‌کند.

3- افزایش امنیت. علاوه بر این، 47 درصد از کسب و کارهایی که از کارت‌های پیش‌پرداخت‌شده استفاده می‌کنند، گزارش داده‌اند که هزینه‌های ناشی از فریبکاری کاهش پیدا کرده است.

شرکت شما رشد می‌کند و فناوری مالی شما نیز نیاز به تکامل دارد. با دسترس‌پذیرتر شدن فناوری و آسان‌تر شدن پیاده سازی آن با گذر زمان، اتخاذ این حرکت مدرن به بهره‌وری شما کمک کرده  و به حفظ قابلیت رقابتی و تجهیزشدن آن برای رشد،  یاری خواهد رساند.

 


حمایت از ما