مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

نرم افزار حسابداری - دانلود آموزش سیستم خزانه داری

نرم افزار حسابداری - دانلود آموزش سیستم خزانه داری

نرم افزار حسابداری - دانلود آموزش سیستم خزانه داری


چکیده:

نرم افزار حسابداری همکاران سیستم -  سیستم خزانه داری:

ضرورت استفاده از سیستم خزانه داری نرم افزار حسابداری:

استفاده ی کارآمد از نقدینگی و پرهیز از بروز مشکلات ناشی از کمبود وجوه نقد را می توان یکی از نگرانی های مسئولان مالی سازمان ها و موسسات اقتصادی دانست. به همین خاطر است که کنترل و نظارت بر گردش وجوه نقد در سازمان های یاد شده را می باید، تا حدی مرهون مدیریت شایسته وجوه نقد آنها دانست که زمینه های لازم را برای پرداخت های برنامه ریزی شده فراهم کرده است. در نرم افزار حاضر، به عنوان بخشی از سیستم های یکپارچه ی اطلاعات مدیریت همکاران سیستم، تلاش بر این است که تسهیلات لازم برای مدیریت بهینه وجوه نقد و کنترل وضعیت نقدینگی موسسات و سازمان های اقتصادی مهیا شود.

نرم افزار حسابداری - دلایل اهمیت سیستم خزانه داری:

عمده ترین دلایل اهمیت سیستم خزانه داری را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

الف- وجوه نقد و اسناد بهادار همواره یکی از ارکان اصلی عملیات واحدهای تجاری محسوب می شوند و بر این اساس، دریافت اطلاعات جامع و کامل از آنها همواره مورد توجه مدیران قرار دارد. از این رو، تامین وجوه نقد برای انجام تعهدات در سررسیدها، سرمایه گذاری وجوه نقد بدون تامین صحت و سلامت گردش وجوه نقد موجب می شود تا عملیات این بخش از موسسات با استفاده از ابزاری معین و به صورت مکانیزه صورت پذیرد تا نظارت دائم و مستمر بر جریان نقدینگی سازمان مهیا شود.

ب- بخش عمده ای از دارایی های یک سازمان را دارایی های جاری تشکیل می دهند. وجوه نقد و اسناد بهادار به دلیل وجود انگیزه های خاص همواره در راس دارایی های جاری قرار دارند و به همین لحاظ، همواره مورد توجه خاص مدیران قرار دارند. بنابراین ضرورت دارد تا اطمینان حاصل شود که وجوه نقد مورد نیاز برای انجام معاملات، پاسخگویی به موارد اضطراری و بهره برداری از فرصت های سرمایه گذاری به اندازه کافی در اختیار مدیریت سازمان قرار خواهد داشت یا خیر.

ج- یکی دیگر از دلایل اهمیت سیستم خزانه داری، بهینه سازی کنترلهای داخلی است. از آنجایی که وظیفه ی اداره وجوه نقد بر عهده ی مدیر مالی سازمان است و شامل دریافت و پرداخت وجوه و اسناد، واگذاری آنها به حسابهای بانکی، سرمایه گذاری وجوه مازاد بر احتیاج و حفاظت وجوه و اسناد بهادار است. بنابراین باید روند امور به گونه ای باشد تا از موارد زیر اطمینان حاصل شود:

1- وجوه دریافت و پرداخت شده با ثبت آنها در دفاتر تطبیق داشته باشد.

2- دریافت و پرداخت وجوه براساس مجوزهای معتبر صورت پذیرد.

3- با توجه به عملیات عادی سازمان، وجوه نقد به اندازه کافی در اختیار مدیریت سازمان باشد.

سیستم خزانه داری به طور کامل پاسخگوی موارد یاد شده است و کنترلهای داخلی را به گونه ای شایسته و مطلوب در سازمان حاکم می کند.

د- هدف نهایی سیستم خزانه داری، ارائه گزارشهای خاص مدیریتی است که به عنوان یکی از مسئولیت های واحد مالی سازمان، همواره روی آن تاکید می شود. علاوه بر گزارشهای بسیار متنوعی که منتج از عملیات دریافت و پرداخت است، سیستم به گونه ای طراحی و پایه ریزی شده که قادر است گزارشهای خاص مورد نیاز هر یک از کاربران را براساس فیلترکردن عواملی که توسط کاربران تعیین می شوند، تهیه کند. افزون بر این، سیستم این  قابلیت را دارد که هر یک از انواع گزارشهای خود را به Excel ارسال کند تا در آن محیط، متناسب با سلیقه و نیاز کاربر طراحی شود.

نرم افزار حسابداری - جایگاه سیستم خزانه داری در سیستم های یکپارچه:

سیستم خزانه داری در مجموعه سیستم های یکپارچه همکاران سیستم با 6 سیستم "حسابداری"، "تدارکات و قراردادها"، "فروش"، "فروش سیمان"،"حسابداری کشاورزی" و "خدمات تعمیرگاهی"مرتبط است. این سیستم اطلاعات کدینگ حسابها شامل حسابهای "گروه"، "کل"، "معین" و "تفصیلی ها" را از حسابداری دریافت می کند و درنهایت اسناد صادر شده را به سیستم حسابداری ارسال خواهد کرد. ارتباط سیستم خزانه داری با سیستم فروش به این ترتیب است که اعتبار مشتری از طریق اسناد موجود در خزانه داری کنترل می شود و هر رسید دریافتی یا اعلامیه پرداختی می تواند مبتنی بر اسناد مثبته موجود در سیستم فروش باشد......

جهت دانلود رایگان فایل کامل آموزشی استفاده از سیستم خزانه داری همکاران سیستم به عنوان یک نرم افزار حسابداری درانتهای مین متن آموزشی که با یک دکمه سبز رنگ مشخص شده است استفاده نمایید. لازم به ذکر است که قبل از خرید می بایست در سیستم ثبت نام نمایید.

 


مقاله نرم افزار حسابداری (قیمت : رایگان)
حمایت از ما