مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

نرم افزار حسابداری و انواع بسته های آن (2)

نرم افزار حسابداری و انواع بسته های آن (2)

نرم افزار حسابداری و انواع بسته های آن (2)


چکیده:

نرم افزار حسابداری و انواع بسته های آن بخش دوم

نرم افزار حسابداری در عصر حاضر به جزئی جدا نشدنی از سیستم های حسابداری تبدیل شده است، حتی فکر اینکه شرکتی بخواهد از این سیستم ها استفاده نکند، به امری محال تبدیل شده است، برای اثبات این موضوع می توان سری به میزان جستجوی کلمه نرم افزار حسابداری در موتور جستجوی گوگل زد، آمار جستجوی این کلمه بعد از کلمه حسابداری در رده دوم قرار دارد، سایر مباحث مرتبط با حسابداری در رده های بعدی قرار دارند. این امر نشان می دهد که، درامر اشتغال به حسابداری، آموزش نرم افزار حسابداری و انتخاب نرم افزار مناسب حسابداری هم از دید حسابداران و هم از دید کارفرمایان مهم می باشد، حسابداران احتمالا در مجموعه ای شروع به کار کنند که تازه درحال پیاده سازی سیستم حسابداری می باشد و نیازبه خرید نر مافزار حسابداری دارند ، آشنایی قبلی حسابدرای با نرم افزارهای مالی متفاوت می تواند وی را درمقام یک مشاور خوب برای کارفرما و صاحبکار خود قرار دهد، همچنین کارفرما خود نیز احتمالا به دلیل هزینه هایی که می پرداد مشتاق می شود که در این زمینه اطلاعاتی کسب کند که منجر به جستجوی وی دراینترنت و مطالعه و مشاهده انواع بسیار متنوع این نرم افزارها می شود، این جستجوی چند طرفه، منجر به بالا بردن رتبه جستجوی این عبارت در بین سایر اصلاحات و عبارتهای مرتبط با حسابداری شده است.

به عبارت دیگر هر حسابداری که آماده ورود به بازار کار است، علاوه بر مباحث خاص و مختص حسابداری ، خود را ملم به فراگیری این نرم افزارها می داند، شناخت قبلی حسابداران با طرز کار این نرم افزارها که بعضا بسیار هم هزینه بر و گران هستند، باعث افایش اعتماد به نفس وی در بدو ورود به شرکت و مصاحبه با طرفهای کارفرما و صاحبکار می شود، از این رو همه این عوامل دست به دست هم داده تا اهمیت و جایگاه نرم افزارهای حسابداری روز به روز بیشتر و بیشتر شود. هر چند این نکته را باید توجه داشت کسب مهارت در کار با نرم افزارهای متنوع حسابداری شاید حداکثر در طول یکماه میسر شود اما آنچه در این بین مهم بوده و از نظر کارفرمایان و صاحبکاران نکته اصلی در جذب و حفظ نیروی حسابداری خود می باشد، میزان دانش حسابداری کادر حسابداری خود می باشد، آشنایی با قوانین و استاندارهای مرتبط و توانایی تجزیه و تحلیل مسائل مالی و ارائه گزارش های مالی در جهت تسهیل روند تصمیم گیری مدیر همه و همه جزو ویزگی های انکار نشدنی یک حسابدار و مدیرمالی خوب می باشد.

نرم افزار حسابداری و بسته خدماتی

تسهیل در امورات مرتبط با حسابداری تا جایی پیشروی کرده است که حتی شرکتهای خدماتی کوچک نیز تمایل به خرید نرم افزارهای حسابداری متناسب با نیازهای خود را دارند. شرکتهای خدماتی به دلیل داشتن نیروی انسانی به نسبت زیادتر از سایر شرکتها، معمولا با حجم گسترده ای از محاسبات مرتبط با حقوق و دستمزد مواجه هستند، لذا وجود یک سسیستم حقوق و دستمزد که حجم کاری آن را تسهیل کند بسیار مهم به نظر می رسد، نرم افزاری که بتواند علاوه بر محاسبه حقوق و دستمزد بر مبنای میزان ساعات کاری کارکنان و پایه حقوقی آنها، بتواند گزارشات مرتبط با بیمه برای سازمان تامین اجتماعی و گزارشات مرتبط با دارایی را نیز آماده کند بسیار مهم به نظر می رسد. دومین بخش مهم در این شرکتها، وجود سیستم خزانه داری می باشد، سیستم خزانه داری می توان در تمام انواع شرکتها و بسته های نرم افزاری حسابداری موجود بوده و پای ثابت و جدانشدنی نرم افزارهای حسابداری می باشد، از آنجایی که خزانه داری مربوط به بخش جریانات نقدی و بانکی شرکت می باشد از این رو هر شرکتی که شروع به فعالیت می کند چه با نیت انتفاعی و چه با نیت غیر انتفاعی، با وجه نقد و پول سرو کار دارد. خزانه داری شامل سیستم های مرتبط با چک و صندوق و بانک و دریافت و پرداخت وجه نقد و .... می باشد.

و در نهایت سیستم حسابداری که همچون سایر بسته ها به ثبت و نگهداری حسابهای گوناگون دارایی، بدهی، سرمایه ، هزینه و در آمد می پردازد. این سیستم قادر به ارائه و تنظیم گزارشات مدیریتی برای برای آگاه سازی از وضعیت حسابها و در نهایت تسهیل تصمیم گیری برای آینده می باشد.

در بسته های پیشرفته مرتبط با بسته خدماتی امکاناتی نظیر فروش خدمات ، و خدمات پس از فروش نیز ارائه شده است که می تواند با توجه به فعالیت شرکت به صورت اختصاصی طراحی شده باشد.

 

سایر بخش های سایت accpapers

برای مشاهده مقالات بیس انگلیسی حسابداری پیشنهادی ما جهت انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی و یا حسابرسی به دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت موضوع پایان نامه" و برای دسترسی به جدیدترین مقالات علمی پژوهشی از سایتهای معتبر به "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" ، و برای مشاهده مجموعه مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه آماده به "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" برای مشاهده مجموعه پایان نامه های حسابداری به "پایان نامه حسابداری" و همچنین جهت مشاهده فصول دوم پایان نامه های حسابداری که شامل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه می باشد به دسته "مبانی نظری و پیشینه فصل دوم پایان نامه" و همچنین دانلود و خرید اطلاعات شرکتهای بورسی و متغیرهای محاسبه شده در قالب فایل اکسل به دسته "اطلاعات شرکت های بورسی" مراجعه نمایید.


حمایت از ما