مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

نرم افزار حسابداری و انواع بسته های آن

نرم افزار حسابداری و انواع بسته های آن

نرم افزار حسابداری و انواع بسته های آن


چکیده:

نرم افزار حسابداری و انواع بسته های آن:

نرم افزارهای حسابداری بسته به واحد استفاده‌کننده‌ی آن و در جهت استفاده بهتر و روانتر مشتری از آن (به اصطلاح یوزر فرند می گویند) و همچنین حذف هزینه های اضافی، دارای انواع متفاوتی می‌باشند. بازار نرم افزارهای حسابداری این روزها در مرحله شدید رقابتی قرار دارد، از یک‌طرف وضعیت نابسامان فعلی کارخانه‌ها و از سوی دیگر افزوده شدن فعالان برنامه نویس در این حوزه، قیمت‌ها در این حوزه را رقابتی کرده و کیفیت نرم افزارها نیز رو به روز در حال بهبود می باشد. و گزینه‌های مختلفی برای مشتریان طی جلسه های مشاوره که قبل از فروش برگزار می شود، ارائه می کنند. این نرم افزارها با توجه نوع فعالیت شرکتها که برای حسابداران تازگی ندارد، بسته های متناسبی را ارائه میکنند که در ادامه به معرفی آنها پرداخته شده است:

نرم افزار حسابداری - بسته نرم افزاری فروشگاهی:

فروشگاه‌ها به عنوان یکی از واحدهای تجاری کوچک جامعه محسوب می شوند، البته فروشگاه‌های زنجیره ای با تعداد شعبه های بالا را نمی توان در قابل یک واحد کوچک در نظر گرفت، اما منظور نگارنده در این بحث، فروشگاهی با یک شعبه مرکزی می باشد که شامل چند کارمند در بخش صف و ستادی هستند، این گونه واحدها نیاز به سیستمی دارند که فعالیت هایی نظیر موجودی کالا (انبار)، خزانه داری و حسابداری را ثبت و نگهداری نمایند. از این رو شرکتهای نرم افزاری ارائه دهنده نرم افزارهای حسابداری بایستی این بخش ها در پکیج پیشنهادی خود ارائه دهند، اما در این بین نحوه ارتباط گیری و انتقال اطلاعات در بین این بخش ها و مدیریت و کنترل اطلاعات نکته مهم دیگری است که باید امکانات آن برای مدیریت مالی شرکت فراهم شود، این امکان باید به راحتی برای کاربر قابل استفاده باشد و برای تطبیق اطلاعات نیازی به گزارشگری های متعدد نداشته باشد، از آنجایی که هدف از استقرار سیستمهای حسابداری و مالی تسریف در چنین فعالیت هایی تکراری می باشد، کاربرپسندنبودن گزارشات و محیط کاری نرم افزارهای حسابداری خود می تواند به جنبه منفی بسیار مهمی تبدیل شود که نهایتا مشتری را از ادامه استفاده آن منصرف کند.

نرم افزارهای حسابداری - بخش های مختلف بسته نرم افزار فروشگاهی:

سیستم انبار و موجودی کالا باید امکان نگهداری اطلاعات موجودی کالا را از زمان خرید آن و ورود به انبار تا زمان فروش به مصرف کننده را نگهداری کند، همچنین امکان نگهداری حساب کالاهای معیوب و برگشتی و کالاهای امانی نزد دیگران و نزد شرکت را نیز بایستی را مهیا کند. سیستم خزانه داری که مربوط به عملیات وجه نقد فروشگاه می باشد نیز میزان وجه نقد ورودی به شرکت ناشی از فروش کالاها و سایر درآمدهای احتمالی و میزان خروجی وجه نقد ناشی از خرید کالا و سایر هزینه های شرکت را بایستی به راحتی برای کاربر فراهم سازد. در کنار بخش های خزانه داری و انبار (موجودی کالا) ، بخش حسابداری که همه اطلاعات از سایر بخش های را معمولا به صورت اتوماتیک در خود جای می دهد و با ثبت سایر اطلاعات از قبیل داراییها، بدهی، حقوق صحبان سهام، حقوق کارمندان، بیمه و مالیات شرکت می تواند گزارشات جامع و خلاصه به مدیریت تحویل دهد تا در امر تصمیم گیری وی کمک شایانی نماید. چنانچه فروشگاه ها دارای شعبات زیادی باشند گردآوری اطلاعات از شعبات مختلف به دفترمرکزی یکی از حساسترین مراحل و امکانات این نرم افزارها خواهد بود. هرچه فرایند گردآوری و طبقه بندی سریع اطلاعات از شعبات گوناگون در بخش مرکزی سریعتر انجام گیرد، فرایند استفاده بهینه از اطلاعات و فرایند تصمیم‌گیری نیز تسریع خواهد شد.

در مطالب بعدی بسته های بازرگانی، تولیدی، پیمانکاری و خدماتی و ... و نیازهای آنها ارائه خواهد شد.


حمایت از ما