مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

پایان نامه رتبه بندی و درجه بندی شرکتهای بورسی با استفاده از روشهای فازی (pdf + WORD)

پایان نامه رتبه بندی و درجه بندی شرکتهای بورسی با استفاده از روشهای فازی (pdf + WORD)

پایان نامه رتبه بندی و درجه بندی شرکتهای بورسی با استفاده از روشهای فازی (pdf + WORD)


چکیده:

پایان نامه حسابداری رتبه بندی و درجه بندی شرکتهای بورسی با استفاده از روشهای فازی

دانلود پایان نامه حسابداری: در پایان نامه رتبه بندی و درجه بندی شرکتهای بورسی با استفاده از روشهای فازی کارشناسی ارشد حسابداری و مالی حاضر، تلاش پژوهشگر این است که شرکتهای سیمان پذیرفته شده در بورس تهران را که تعداد آنها 29 شرکت می باشد با استفاده از الگوی TOPSIS در چهار سال متوالی از سال 1389 تا 1392، رتبه بندی نماید. بنا به نیاز هر سرمایه گذار و دیدگاه های افراد برای سرمایه گذاری، شاخص های مختلفی در تعیین رتبه بندی وجود دارد، ولی از آنجا که هدف سرمایه گذاران و سهامداران از سرمایه گذاری به طور عمومی کسب سود بیشتر می باشد، بنابراین ، از میان شاخص های موجود، شاخص های سودآوری که شامل (نسبت سود ناویژه به فروش، نسبت سود عملیاتی به فروش، نسبت سود خالص به فروش، نسبت بازده داراییها، نسبت بازده حقوق صاحبان سهام) می باشد، به عنوان متغیرهای عملیاتی گزینه شده اند. و با بکارگیری آنتروپی اهمیت نسبی شاخص ها نسبت به یکدیگر تعیین می شود، به طوریکه به شاخص با اهمیت بیشتر وزن بیشتر و به شاخص با اهمیت کمتر وزن کمتری نسبت داده می شود.

واژگان کلیدی پایان نامه حسابداری: رتبه بندی، تاپسیس، نسبت های مالی، شاخص­های تصمیم­گیری، آنتروپی.

 

پایان نامه حسابداری رتبه بندی و درجه بندی شرکتهای بورسی با استفاده از روشهای فازی (مقدمه):

مهم ترین مسئله ای که امروزه فرا روی سرمایه گذاران قرار دارد این است که در چه زمینه ای و به چه میزان سرمایه گذاری کنند تا با نرخ بازده معینی، ریسک آنها حداقل گردد. در بسیاری از این موارد به منظور انتخاب بهتر به رتبه بندی گزینه ها نیاز داریم که این رتبه بندی برحسب اولویت ها و مزایای هر گزینه نسبت به دیگری است که معمولا بر حسب معیارهای خاصی ارائه می گردد. بدین ترتیب موقعیت هر گزینه سرمایه گذاری نسبت به گزینه های دیگر مشخص شده و تصمیم گیرنده می تواند با اطمینان از برتری هر یک نسبت به دیگری انتخاب درست را انجام دهد (فضلی،89).

صنعت سیمان به عنوان یکی از ارکان مهم مالی و اقتصادی کشورها، همواره درحال رشد و توسعه می باشد که به همین خاطر بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. لذا رتبه بندی این شرکتها می تواند به سرمایه گذاران در تصمیم گیری برای انتخاب این شرکتها برای سرمایه گذاری کمک کند.

نسبت های مالی مفید ترین شاخص برای عملکرد و وضعیت مالی شرکت هستند رتبه بندی با لحاظ کردن چندین معیار که هر یک از جایگاه ویژه ای برخوردارند تنها با بکارگیری مدلهای تصمیم گیری چند معیاره ممکن می شود در این روشها از شاخص های مختلفی متناسب با نوع رتبه بندی استفاده می شود. در این پژو هش برآنیم تا با استفاده از روش تاپسیس فازی شرکتهای سیمان بورس اوراق بهادار تهران را رتبه بندی کنیم (مرادزاده فرد و همکاران،90)....

 

راهنما:

برای دانلود پایان نامه حسابداری فوق در انتهای چکیده، می بایست قبل از اقدام به خرید، در سایت ثبت نام کرده، سپس اقدام به خرید پایان نامه حسابداری نمایید، بعد از خرید و پرداخت موفقیت آمیز، فایل پایان نامه حسابداری خریداری شده، در قسمت پنل کاربری (که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالایی سایت نمایان می شود) ، پس از باز کردن آیتم مدیریت مقالات در لیست سمت چپ، و کلیک بر روی دانلود مقالات، پایان نامه حسابداری خریداری شده، با لینک دانلود، نمایش داده می شود، که با کلیک بر روی لینک دانلود، پایان نامه حسابداری دانلود شده و شما می توانید از آن استفاده کنید.

برای مشاهده مقالات بیس انگلیسی حسابداری پیشنهادی ما جهت انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی و یا حسابرسی به دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت موضوع پایان نامه" و برای دسترسی به جدیدترین مقالات علمی پژوهشی از سایتهای معتبر به "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" ، و برای مشاهده مجموعه مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه آماده به "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" برای مشاهده مجموعه پایان نامه های حسابداری به "پایان نامه حسابداری" و همچنین جهت مشاهده فصول دوم پایان نامه های حسابداری که شامل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه می باشد به دسته "مبانی نظری و پیشینه فصل دوم پایان نامه" و همچنین دانلود و خرید اطلاعات شرکتهای بورسی و متغیرهای محاسبه شده در قالب فایل اکسل به دسته "اطلاعات شرکت های بورسی" مراجعه نمایید.


دانلود پایان نامه حسابداری کل فصول (قیمت : 29,990 تومان)
حمایت از ما