مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

تنوع جنسیتی هیئت مدیره و ضعف کنترل داخلی

تنوع جنسیتی هیئت مدیره و ضعف کنترل داخلی

تنوع جنسیتی هیئت مدیره و ضعف کنترل داخلی


چکیده:

مقاله ضعف کنترل داخلی و تنوع جنسیتی هیئت مدیره

مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه سال 2016، با عنوان "تنوع جنسیتی هیئت مدیره و ضعف کنترل داخلی" از سایت Elsevier به منظور استفاده در پژوهش ها و مطالعات حسابداری و مالی:

در این مقاله نقش تنوع جنسیتی را بر هیت مدیره شرکت‌ها در کاهش ضعف کنترل درونی مورد بحث و بررسی قرار داده‌ایم. پیش‌بینی ما و یافته‌های بدست آمده نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که تعداد نمایندگان هیئت مدیره زن در آن‌ها بیشتر است احتمال ضعف کنترل دورنی پایین‌تر است. نتایج بدست آمده در مواردی که زنان در کمیته حسابرسی حضور داشته باشند, صدق نمی‌کند. درعوض, بنظر می‌رسد فارغ از حضور زنان در کمیته حسابرسی, حضور زنان در هیئت مدیره موجب کاهش ضعف کنترل داخلی می‌شود. نتایج ما با نظریه توده بحرانی سازگاری دارد و نشان می‌دهد که حتی وجود یک نفر از اعضای زن در هیئت مدیره می‌تواند ضعف کنترل داخلی را کاهش دهد. بطور کلی, شواهد موجود با گرایش خاص اعضای هیئت مدیره زن که در ادبیات پیشین آمده (برای مثال, گرایش بیشتر به بحث و بررسی مسائل مشکل, محافظه‌کاری مالی بیشتر, نظارت بهتر, و تحمل کمتر در برابر رفتارهای فرصت‌طلبانه) مطابقت دارد. از نتایجی که بدست آورده‌ایم می‌توان درانتخاب اعضای هیئت مدیره از نگاه خط‌مشی و همچنین نظارت اعضای هیئت مدیره از نگاه سرمایه‌گذاران و نگاه  ناظران, بهره برد.

کلمات کلیدی مقاله تنوع جنسیتی هیئت مدیره و ضعف کنترل داخلی: تنوع جنسیتی؛ کنترل‌های داخلی؛ هیئت مدیره؛ حاکمیت شرکت‌ها

ترجمه تخصصی حسابداری بخش مقدمه مقاله تنوع جنسیتی هیئت مدیره و ضعف کنترل داخلی:

بخش 4.4 مربوط به Sarbanes –oxley Act of 2002، ملزم می نماید که حسابرس مشتری نظر خود در خصوص کارآمدی کنترل های داخلی مشتری برروی گزارشات مالی (ICFR) را ارائه نماید. کنترل های داخلی در خصوص گزارشات مالی، شامل سیاست ها و فرایند های شرکت می باشد که جهت اطمینان از تولید صورت های مالی قابل اعتماد، طراحی شده اند. هدف گزارش ICFR این است که هشدار لازم را در خصوص غیر واقعی و غیر دقیق بودن صورت های مالی ارائه شده توسط سیستم گزارش دهی شرکت، به کاربران نشان دهد. در صورتیکه حسابرس تعیین نماید که کنترل های مشتری ناکافی است، اظهار نظر مردود، که اغلب تحت عنوان "رای ضعف بااهمیت" شناخته می شود، را صادر می نماید. تحقیقات مربوط به حسابرسی، عوامل متعددی را شناسایی نموده اند که بر روی صدور "رای ضعف بااهمیت" تاثیر گذار می باشد. پیشینه مطالعاتی نشان داده است که شرکت های کوچکتر و جدیدالتاسیس، شرکت های دارای تنش مالی بالا و شرکت های پیچیده بیشتر در معرض صدور رای های ضعف بااهمیت می باشند. بعلاوه، جنبه های مختلف مدیریت شرکت شامل مالکیت سازمانی، انتخاب حسابرس ، استقلال کمیته حسابرسی با احتمال دریافت رای ضعف بااهمیت در ارتباط است.

موضوعی که در پیشینه مطالعاتی به آن پرداخته نشده است، شامل تنوع هیئت مدیره شرکت می باشد. چنین امری تا حدودی جالب می باشد چرا که هیئت مدیره شرکت به عنوان راس سیستمی نظارتی و کنترلی یک سازمان می باشد (فاما و جنسن1983). بنابراین، برخی از ویژگی های قابل مشاهده اعضاء هیئت مدیره با کیفیت داخلی در ارتباط می باشد. در این مطالعه، ما بر روی یک ویژگی هیئت مدیره تمرکز نموده ایم _جنسیت اعضاء هیئت مدیره- چرا که پیشینه مطالعاتی مربوط به تفاوت جنسیتی نشان دهنده تفاوت های موجود در رفتار های مردان و زنان می باشد. به عنوان مثال، تحقیق اخیر در زمینه اقتصاد به این نتیجه رسید که مردان در مقایسه با زنان، علاقه بیشتری به رقابت دارند، حتی پس از کنترل توانایی (ندرلی و وسترلاد 2007) و همچنین مردان در تصمیمات سرمایه گذاری اعتماد به نفس بیشتری (کاذب)  دارند  (باربر و اودن 2000) . زنان تمایل کمتری به ریسک کردن دارند (بک من و منخوف 2008). در زمینه هیئت مدیره شرکت، آدم و فرییوا (2009) شواهدی را ارائه نمودند که نشان می داد اعضاء هیئت مدیره زن، توانایی نظارتی بهتری دارند. در ارتباط با این تحقیق، محققان به این نتیجه رسیدند که اعضاء هیئت مدیره علاقه بیشتری به حضور در کمیته نظارت دارند و گردش معاملات CEO در هیئت مدیره ای که دارای اعضاء زن بیشتر هستند، بیشتر به عملکرد (سهام) وابسته است. در نهایت، شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می دهد که در هیئت مدیره دارای تنوع جنسیتی بیشتر، موضوعات مهم و حساس را در مقایسه با هیئت مدیره متشکل از مردان، بحث می کنند (کلارک 2005، هیوز و سولبرگ 2006). با توجه به اینکه زنان علاقه به بحث در خصوص موضوعات دشوار دارند و از هر لحاظ در مسائل مالی محافظه کارانه تر هستند و دارای نظارت بهتر بوده و در مقابل رفتارهای فرصت طلبانه تحمل کمتری دارند، می توان انتظار داشت که شرکت دارای عضو هیئت مدیره زن دارای ضعف بااهمیت  ICFR کمتری خواهد بود.

 

راهنما:

جهت سفارش ترجمه تخصصی حسابداری و مالی این مقاله، در انتهای همین چکیده در قسمت ثبت سفارشات گزینه سفارش ترجمه تخصصی و طلایی را انتخاب و توضیحات لازم را ارائه و در نهایت ثبت نمایید، همچنین در این سایت مطالب بسیار مفیدی در خصوص نرم افزارهای حسابداری و مالی ارائه شده است که می توانید بر مشاهده و مطالعه بر روی عبارت نرم افزار حسابداری کلیک نمایید. جهت مطالعه و خرید پایان نامه های حسابداری و مالی بر روی دانلود پایان نامه حسابداری کلیک نمایید.


مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)
مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه (قیمت : 39,900 تومان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما