مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

پیش‌بینی سود مدیریت و عملکرد عرضه عمومی اولیه: شواهدی از تغییر رویه افشا

پیش‌بینی سود مدیریت و عملکرد عرضه عمومی اولیه: شواهدی از تغییر رویه افشا

پیش‌بینی سود مدیریت و عملکرد عرضه عمومی اولیه: شواهدی از تغییر رویه افشا


چکیده:

مقاله پیش‌بینی سود مدیریت و عملکرد عرضه عمومی اولیه: شواهدی از تغییر رویه افشا با ترجمه تخصصی حسابداری

مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه سال 2016، از سایت Springer، با عنوان "پیش‌بینی سود مدیریت و عملکرد عرضه عمومی اولیه: شواهدی از تغییر رویه افشا"، به منظور انتخاب موضوع پایان نامه و مطالعات حسابداری و مالی:

شرکت‌های عرضه‌کننده سهام در عرضه عمومی اولیه در یونان, تا قبل از تغییر مقررات مربوط به پیش‌بینی داوطلبانه سود در 2001, ملزم به ذکر سود سال آتی در اطلاعیه‌های خود بودند. در این مطالعه که برای اولین بار جهت بررسی اثر سیستم افشای بر پیش‌بینی سودهای مدیریت و عملکرد بلند مدت عرضه عمومی اولیه صورت گرفنه, شواهدی از سهام عرضه شده در نخستین عرضه عمومی از 1993 تا 2015 ارائه شده است. یافته‌ها اصولا حاکی از وجود خطاهای پیش‌بینی مثبت (پیش‌بینی‌ها پایین‌تر از سودهای واقعی است) و بازده بلند مدت بالاتر طی دوره اجباری است؛ نتیجه اینکه, الزامات افشای اجباری باعث می‌شود تا ناشران به جهت تمایلیشان به ایمنی محافظه کاری حسابداری, جهتگیری سیستمانیک رو به پایین را در پیش‌بینی‌هایشان اعمال کنند. الزامات افشای اجباری بطور تصنعی موجب بهبود عملکرد سهم در عرضه عمومی اولیه می‌شود. در کل, نتایج ما نشان می‌دهد که افشای اجباری پیش‌بینی‌های سود هرگاه از اطلاعات مالی تاریخی فراتر رفته و پیش‌بینی عملکرد آتی را نیز الزام آور سازد, می‌تواند مانع کارآیی بازار سرمایه گردد.

کلمات کلیدی مقاله انگلیسی حسابداری: پیش‌بینی سودهای مدیریت؛ افشای اجباری؛ افشای داوطلبانه؛ دقت پیش‌بینی؛ عرضه‌های عمومی اولیه؛ یونان

جهت دانلود پایان نامه های حسابداری بر روی عبارت "دانلود پایان نامه حسابداری" کلیک کنید.

 

ترجمه تخصصی حسابداری بخش مقدمه مقاله انگلیسی حسابداری پیش بینی سود مدیریت و عملکرد عرضه عمومی اولیه:

در عرضه عمومی اولیه، سهام شرکت برای اولین بار در اختیار عموم قرار میگیرد و طی دوره پذیره‌نویسی پیش‌بینی می شود که مشارکت انبوهی در این بازار بوجود آید. منافع عمومی تا حد زیادی وابسته به ارزیابی اطلاعاتی است که از آگهی پذیره‌نویسی منتشر شده بدست می‌آید، چراکه این اطلاعات غالبا اولین دریچه برای کسب آگاهی در مورد عملکرد گذشته شرکت و عملکرد آتی پیش‌بینی‌شده آن است. شاید کمتر سرمایه‌گذاری برای خواندن کل این سند رسمی زمان بگذارد و اکثرا ترجیح می دهند نکات کلیدی ضمیمه شده در آگهی پذیره‌نویسی را مرور کنند. یکی از ارقامی که بطور ویژه موجب جلب توجه می شود، پیش‌بینی سود مدیریت است. سرمایه‌گذاران از آنجهت به ارزیابی پیش‌بینی‌های سود می پردازند که این اطلاعات می تواند بعنوان شاخص عملکرد برای شرکت‌ پذیرفته‌شده جدید در بورس عمل کند.

دستیابی به دقت پیش‌بینی‌های سود آتی مشکل است، چون رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی زیادی وجود دارد که می تواند ما بین روز پیش‌بینی و روز اعلام رسمی سود واقعی اتفاق بیفتد. این رویدادها عبارتند از عدم ثبات بازار، رویدادهای پیش‌بینی‌نشده سیاسی، نوسانات نرخ ارز، مشکلات نقدینگی،و فهم نادرست روندهای بازار. باوجود تلاش‌هایی که مدیریت ارشد بسیاری از عرضه‌های عمومی اولیه جدیدا پذیرفته شده برای تهیه پیش‌بینی‌های دقیق سود بعمل می آورند، تنها معدودی از شرکت‌ها در اینکار موفق می شوند. بسیاری از شرکت‌ها در نهایت به تفاوت بزرگی میان سود پیش‌بینی‌شده و سود واقعی می رسند. این خطای پیش‌بینی ماهیتا دوگانه است. درصورتیکه پیش‌بینی سود در آگهی پذیره‌نویسی بالاتر از سود واقعی ارائه شده در گزارش سالانه شرکت باشد، می تواند مثبت باشد، ولی اگر پیش‌بینی سود کمتر از سود واقعی باشد، می تواند بدبینانه باشد. ماهیت تفاوت میان سودهای واقعی و پیش‌بینی‌شده ممکن است به نتایج کاملا متفاوتی در بلند مدت بیانجامد.

با عنایت به اهمیت پیش‌بینی‌های سود و علامتدهی عملکرد آتی، هدف این مطالعه آن است که سودمندی افشای پیش‌بینی سود‌های مدیریت برای سرمایه‌گذاران را مورد ارزیابی قرار دهد. ادبیات قبلی بر اثرگذاری تصمیمات گوناگون حسابداری بر بازده بلند مدت معطوف بود. برای مثال، ادبیات مربوط به عرضه‌های عمومی سهام، بر تاثیر اقلام تعهدی اختیاری بر عملکرد بلند مدت این عرضه تمرکز دارد (تئو و همکاران 1998a). در مطالعه‌ای در همین ارتباط، چوو و همکاران (2010) نشان دادند که رویه‌های مدیریت سود بر عرضه خصوصی سهام تاثیر می‌گذارد. پیش‌بینی‌های سود می‌تواند شامل خوشبینی تضمین‌نشده باشد و این زمانی است که مدیران از اختیار خود سود استفاده کنند. (جاگی وهمکاران 2006). در پژوهش‌های دیگر پیوندهایی میان سمت و سوی پیش‌بینی سود (یعنی، مثبت و منفی در مقایسه با سودهای واقعی) و تعدادی از ابعاد دیگر پس از عرضه عمومی اولیه، نظیر سازمان‌دهی و تغییر استراتژی شرکت، برقرار شده است.

برای مشاهده مقالات مرتبط با برنامه ها و نرم افزارهای مالی و حسابداری بر روی عبارت نرم افزار حسابداری کلیک نمایید.


مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)
مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه (قیمت : 39,900 تومان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما