مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مقاله جستجو در گوگل و بازده سهام

مقاله جستجو در گوگل و بازده سهام

مقاله جستجو در گوگل و بازده سهام


چکیده:

مقاله انگلیسی جستجو در گوگل و بازده سهام

مقاله حسابداری انگلیسی با ترجمه 2016، با عنوان "جستجو در گوگل و بازده سهام"، از سایت Elsevier ، به منظور انتخاب موضوع پایان نامه و استفاده در پژوهش های حسابداری و مالی:

در این مقاله به بررسی این نکته خواهیم پرداخت که آیا از داده های بدست آمده از گوگل ترند (Google Trends) (برنامه ای تحت وب است، که توسط گوگل طراحی شده و گرایشات و روندهای جستجو در گوگل را نشان میدهد) می‌توان برای پیش‌بینی بازده سهام استفاده کرد یا خیر. در مطالعات قبلی معلوم شده بود که حجم جستجو در گوگل, بازده بالا در یک یا دو هفته اول  و متعاقب آن, معکوس شدن قیمت را پیش بینی می‌کند. ما با استفاده از مجموعه داده های جدیدتر که سال‌های 2008 تا 2013 را پوشش میدهد, دریافتیم که حجم بالای جستجو در گوگل منجر به بازده منفی می‌شود. ما همچنین استراتژی معاملاتی مبتنی بر فروش سهام، با حجم جستجوی بالا و خرید سهام با میزان جستجوی پایین در گوگل را مورد بررسی قرار داده ایم. این استراتژی زمانی مفید است که هزینه معامله منظور نگردد اما در صورت  لحاظ کردن هزینه معامله این استراتژی سودآور نخواهد بود.

 

مقاله جستجو در گوگل و بازده سهام - مقدمه:

پیش بینی بازده سهام احتمالا در علم مالی یکی از موضوعاتی است که بیشترین پژوهش بر روی آن انجام گرفته است. با اینحال، پژوهشگران در دو زمینه نتوانسته‌اند به توافق برسند: آیا امکان پیش‌بینی تحرکات بازار سهام وجود دارد یا خیر، و دوم اینکه، پیامدهای این نوع پیش‌بینی‌پذیری بر فهم ما از بازارهای مالی چه خواهد بود. نقطه نظرات و زمینه توجهات پژوهشگران در طول زمان تغییر یافته است. پژوهش قبلی مبتنی بر فرضیه بازار کارآمد بود و مدعی بود که  قیمت سهام تحت تاثیر اطلاعات جدید بوده و بنابراین با توجه به تصادفی بودن اطلاعات جدید، مسیر حرکت قیمت سهام نیز یک مسیر تصادفی را می‌پیماید. پژوهشگران توجه روزافزونی بر اثرات احساسات سرمایه‌گذار معطوف داشته‌اند و در پژوهش اخیر استفاده هرچه بیشتری از مقالات خبری، تیتر، ویکیپدیا، و ترندهای گوگل، صورت گرفته است..

گوگل داده‌های جستجو برای تمام آیتم‌های جستجو‌شده  را که به حد خاصی رسیده باشد، ثبت می‌کند و این امکان وجود دارد که  شاخص‌های جستجوی تاریخی درخصوص آیتم‌های جستجو را از طریق ابزار ترند گوگل دانلود کرد. جستجوگر گوگل از پرطرفدارترین موتورهای جستجو در وب است. تعدادی از پژوهشگران از ترند گوگل بعنوان ابزاری برای پژوهش‌های خود در سال‌های اخیر استفاده کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به پژوهش در خصوص گسترش اپیدمی‌ها و بیماری‌ها اشاره کرد.

تلاش‌های برای پیش‌بینی بازار مالی بر مبنای داده‌های ترند گوگل انجام شده اما نتایج مختلفی بدست آمده است. پیرس و همکاران (2010) همبستگی میان بازده سهام و حجم جستجوی نام شرکت‌ها را مورد تحقیق و بررسی قرار دادند، اما هیچ همبستگی معناداری پیدا نکردند. در عوض آن‌ها شواهد محکمی یافتند مبنی بر اینکه از داده‌های جستجوی گوگل می‌توان برای پیش‌بینی حجم معامله استفاده کرد. پریس و همکارانش (2013) به تحقیق این موضوع پرداختند که آیا از آیتم‌های عمومی مورد جستجو در زمینه مالی می‌توان برای پیش‌بینی‌های حرکت بازار استفاده کرد یا خیر. آنان به یک استراتژی دست یافتند که در آن، یک پرتفوی بازار برمبنای حجم جستجو در گوگل و خرید و فروش طبق کلمات کلیدی خاص، می‌تواند در طی یک دوره 7 ساله مورد تحقیق از شاخص بازار تا 310%  بهتر عمل کند. نتایج مشابهی توسط موت و همکارانش (2013) یافت شد؛ آنان برای پیش‌بینی بازده سهام  از داده‌های آماری مربوط به بازدیدهای ویکیپدیا استفاده کردند. آنان نشان دادند که از استراتژی معامله مبتنی بر تغییر در تعداد بازدید از صفحات وب برای مولفه‌های میانگین صنعت داون‌جونز می‌توان برای ایجاد استراتژی معاملاتی که از شاخص بازار بهتر عمل می‌کند، استفاده کرد. آن‌ها همچنین از این استتراتژی برای جهت یافتن کلمات کلیدی با نتایج مشابه، برا ی ویکیپدیا بکار گرفتند. کریستوفک (2013) اثر حجم جستجو در گوگل (GSV) را بر متنوع سازی پرتفوی مورد مطالعه قرار داد. او از استراتژی متنوع سازی مبتنی بر جریمه‌سازی سهام-با-حجم‌-بالا برای ایجاد پرتفوی استفاده کرد که بر شاخص معیار و همچنین پرتفوی توزین‌شده برابر ، برتری داشته باشد. منطق پشت این استراتژی متنوع سازی از این ایده سرچشمه می‌گیرد که حجم جستجو با ریسک‌پذیری سهام در ارتباط است. دامین و احمد (2013) بدنبال انند که این ادعا را که  حجم جستجو در گوگل از داده کافی برای پیش‌بینی بازده شاخص مالی آتی برخوردار است، تحت آزمون قرار دهند. برای اینکار آنان از روش دقیقتر استفاده کردند که چندین مورد از جهت‌گیری‌های بوجود آمده در نتایج پریس و همکارانش (2013) را حذف می‌کند. آنان دریافتند که استراتژی‌های مبتنی بر کلمات کلیدی مالی نسبت به استراتژی‌های مبتنی بر کلمات کلیدی کاملا غیر مرتبط، عملکرد بهتری ندارند.

ما به تحقیق این مطلب پرداختیم که آیا داده‌های حاصل از جستجوی نام شرکت‌ها می‌تواند برای پیش‌بینی بازده هفتگی سهام شرکت‌های منفرد استفاده شود یا خیر. نتایج نشان می‌دهد که  حجم جستجو در گوگل بالا در واقع بازده آتی پایین را پیش‌بینی می‌کند. رابطه مذکور ضعییف اما استوار است و از لحاظ آماری معنادار می‌باشد.  با اینحال، بدلیل هزینه‌های معاملاتی،  اثر بدست آمده آنقدر قوی نیست که بتواند یک استراتژی معاملاتی سودمند ایجاد کند. دو مقاله که بیشترین ارتباط را با این موضوع دارند، مقاله دی و همکاران (2011) و جوزف و همکاران است (2011) است.

در هر دو این مقالات دریافتند که حجم جستجو در گوگل بالا پیش‌بینی کننده بازده بالای آتی برای هفته اول تا دوم و معکوس شدن این  روند پس از آن است. با اینحال ، این مقالات دوره بین 2004 تا 2006 را مورد مطالعه قرار داده‌اند، درحالیکه ما از داده‌های بسیار جدیدتری که از 2008 تا 2013 را پوشش می‌دهند استفاده می‌‌کنیم.

ساختار مقاله به شرح زیر است: بخش 2 به توصیف دسته‌بندی داده‌ها و محاسبات اولیه ما می‌پردازد. در بخش 3 به توضیح مدل خودمان به انضمام ارزیابی استواری آن می‌پردازیم. در بخش 4 به بحث و بررسی نتایج و پیامدهای ضمنی احتمالی آن برای استراتژی معاملاتی می‌پردازیم. بخش 5 به نتیجه گیری می‌پردازد.

 

راهنما:

1- جهت خرید مقاله انگلیسی حسابداری و مالی می توانید بعد از ثبت نام، اقدام به خرید اینترنتی آن نمایید.

2- بعد از پرداخت موفقیت آمیز، فایله خریداری شده در پنل کاربری شما (که بعد از ثبت نام در بالای صفحه در منوها قابل مشاهده است) در قسمت مدیریت مقالات و در بخش دانلود مقالات قابل دانلود است.

3- برخی مقالات ترجمه آنها آماده می باشد که از دسته بندی "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" قابل مشاهده است، اما بسیاری از مقالات انگلیسی حسابداری و مالی بدون ترجمه کامل مقاله هستن، که برای سفارش ترجمه آنها می توانید از قسمت ثبت سفارش در انتهای چکیده مقاله، گزینه ترجمه مقاله را تیک زده تا توسط مدیر موسسه برآورد هزینه و زمان تحویل شود، که نتیجه این برآورد در قسمت پنل کاربری در بخش سفارشات قابل مشاهده است.

4- چنانچه قصد تهیه پروپزال و پایان نامه بر مبنای مقالات سایت accpapers را دارید می توانید در انتهای چکیده همان مقاله در قسمت ثبت سفارش، گزینه های مربوطه را فعال نمایید تا توسط مدیر بررسی و اعلام شود، که در قسمت پنل کاربری نتیجه بررسی قابل مشاهده است. دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت انتخاب موضوع پایان نامه" مقالاتی هستند که از نظر این موسسه شرایط بهتری برای تنظیم پایان نامه و مقاله را دارند، و دسته بندی "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" همه مقالات حسابداری و مالی پژوهشی را شامل می شود. همچنین با ثبت پیش پروپزال اطلاعاتی نظیر: فرضیه های مقاله، متغیرهای مقاله، مدلهای مقاله، نحوه اندازه گیری متغیرها و نوع متغیرها (از نظر مستقل، وابسته و کنترلی بودن آنها) و در نهایت روشهای آماری مقاله معمولا با هزینه 40000 تومان قابل ارائه خواهد بود (پیش پروپزال به دانشجو کمک می کند که دید کلی نسبت به محتوای مقاله پیدا کند و به وی در انتخاب موضوع پایان نامه و مقاله کمک کند.

برای مشاهده مقالات بیس انگلیسی حسابداری پیشنهادی ما جهت انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی و یا حسابرسی به دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت موضوع پایان نامه" و برای دسترسی به جدیدترین مقالات علمی پژوهشی از سایتهای معتبر به "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" ، و برای مشاهده مجموعه مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه آماده به "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" برای مشاهده مجموعه پایان نامه های حسابداری به "پایان نامه حسابداری" و همچنین جهت مشاهده فصول دوم پایان نامه های حسابداری که شامل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه می باشد به دسته "مبانی نظری و پیشینه فصل دوم پایان نامه" و همچنین دانلود و خرید اطلاعات شرکتهای بورسی و متغیرهای محاسبه شده در قالب فایل اکسل به دسته "اطلاعات شرکت های بورسی" مراجعه نمایید.

 


مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)
مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه (قیمت : 29,900 تومان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما