مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مقاله استفاده از پیش بینی‌های سود مدیریت جهت تعدیل انتظارات تحلیلگران توسط شرکت‌های پذیرفته شده چینی در بورس

مقاله استفاده از پیش بینی‌های سود مدیریت جهت تعدیل انتظارات تحلیلگران توسط شرکت‌های پذیرفته شده چینی در بورس

مقاله استفاده از پیش بینی‌های سود مدیریت جهت تعدیل انتظارات تحلیلگران توسط شرکت‌های پذیرفته شده چینی در بورس


چکیده:

مقاله انگلیسی "استفاده از پیش بینی‌های سود مدیریت جهت تعدیل انتظارات تحلیلگران":

مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه 2016، با عنوان "استفاده از پیش بینی‌های سود مدیریت جهت تعدیل انتظارات تحلیلگران توسط شرکت‌های پذیرفته شده چینی در بورس"، به منظور انتخاب موضوع پایان نامه و استفاده در مطالعات و پژوهش های حسابداری و مالی:

در این مقاله، استفاده از پیش بینی سودهای مدیریت، جهت تعدیل انتظارات تحلیلگران توسط شرکت‌های پذیرش شده چینی، یا بعبارت دیگر مدیریت انتظارات، مورد مطالعه قرار گرفته است. مهمترین یافته های ما عبارتند از: اولا، میان عدم تقارن اطلاعات و بکارگیری پیش بینی سود مدیریت، جهت تعدیل انتظارات تحلیلگران، همبستگی مثبت وجود دارد. ما دریافته ایم که کنترل دولت، این رابطه را تعدیل می‌کند. ثانیا, تعدیل انتظارات تحلیلگران با استفاده از پیش بینی سودهای مدیریت، منجر به عکس العملهای بازده سهام منفی و بازبینی کاهشی پیش بینی تحلیلگران، می‌شود. ثالثا, اثربخشی جلوگیری از انتشار اخبار بد، با استفاده از پیش بینی سودهای مدیریتی، بنظر می‌رسد، یکنواخت نیست و بستگی به محتوای اطلاعاتی پیش بینی سودهای مدیریت و شاخصهای اندازه گیری سودهای واقعی غیرمنتظره دارد. در نهایت، شرکتهایی که پیش بینی سودهای مدیریتی را افشاء میکنند، جهت دستیابی به پیش بینی های انجام شده، بیشتر از شرکتهایی که افشاء انجام نمی‌دهند، به مدیریت سود اقدام می‌کنند.

کلمات کلیدی مقاله حسابداری انگلیسی با ترجمه: پیش بینی سودهای مدیریت؛ پیش بینی تحلیلگر؛ بازده غیرنرمال پس از اعلام سود؛ چین

مقاله انگلیسی استفاده از پیش بینی‌های سود مدیریت جهت تعدیل انتظارات تحلیلگران - مقدمه :

از مشخصه‌های بازار سهام چین، نفوذ نیرومند دولت، حاکمیت شرکتی ضعیف، و عدم‌تقارن بالای اطلاعاتی می‌باشد. در دهه اخیر با هدف ارتقاءکارآمدی بازار و بهبود حمایت از سرمایه‌گذاران اقلیت، شاهد اصلاحات نظارتی منسجم در این بازار بوده‌ایم. برای مثال، اصلاح سهام غیرقابل معامله در سال 2005 صورت گرفت و سهام غیرقابل معامله را به شکل سهام دولتی، و سهام شخصی قانونی را به شکل سهام قابل معامله درآورد. علاوه بر آن، مبادله سهام در شانگهای و شونزن الزامات افشای سختگیرانه‌تری را بر افشاسازی اطلالعات و با هدف بهبود حاکمیت شرکتی، اعمال  کرد. در این مقاله ماهیت پیش‌بینی سود توسط مدیریت (MEF) و نتایج و پیامدهای افشای  پیش‌بینی سود توسط مدیریت توسط شرکت‌های پذیرش‌شده چینی مورد بررسی قرار گرفته است. افشای پیش‌بینی سود توسط مدیریت در شرکت‌های پذیرش‌شده چینی (همچنین در زبان چینی "پیش‌اعلام عملکرد" نیز گفته می‌شود) در حال حاضر توسط الزامات پذیرش در بورس معاملات شانگ‌های و شنزن هدایت می‌شود. برخلاف بازار ایالات متحده که در آن افشای پیش‌بینی مدیریت از سود بطور داوطلبانه انجام می‌گیرد، افشای مذکور در چین در صورتی اجباری خواهد بود که شرکت‌های چینی انتظار داشته باشند که سود خالص سالانه، یا میانه، یا سه ماهه سوم آ‌ن‌ها جزو یکی از مورد زیر باشد: (1) منفی؛ (2) تغییر بیش از 50 درصد در مقایسه با همان دوره از سال مالی قبل؛ و (3) مثبت پس از زیان زیان‌های قبل. این ظوابط افشای اجباری گرچه در سال 2000 تعیین گردید و در 2004 و 2006 اصلاح شد، ولی بدلیل مشکلات مربوط به شناسایی تخلفات و تنبیهات گزینشی توسط ناظران و قانونگذاران، بمورد اجرا گذاشته نشد. علاوه بر این، شرکت‌ها کنترل نسبی خود را بر محتوای اطلاعاتی سود مورد افشاء همچنان حفظ کرده‌اند. برای نمونه، حدود 60% از شرکت‌های پذیرش‌شده، پیش‌بینی‌های سود خود را طی 2005 تا 2013 بصورت بخش‌بندی شده منتشر کرده‌اند و از بین آن‌ها فقط نیمی اقدام به انتشار پیش‌بینی‌های سود بر مبنای برآورد بازه‌ای یا نقطه‌ای کرد‌ه‌اند.

ادبیات پیش‌بینی سود توسط مدیریت شرکت‌های آمریکایی اصولا بر انگیزش‌ها و پیامدهای افشای پیش‌بینی سود تحت رژیم افشای داوطلبانه معطوف بوده است. مطالعات موجود نشان می‌دهد که افشای داوطلبانه پیش‌بینی سودهای مدیریت توسط شرکت‌های پذیرش‌شده موجب کاهش عدم تقارن اطلاعاتی، پایین‌تر آمدن شکاف قیمت خرید-فروش، و کاهش هزینه سرمایه می‌شود. علاوه بر این، بین شرکت‌ها گرایش فزاینده‌ای به سمت استفاده از پیش‌بینی سود مدیریت برای تعدیل کردن انتظارات تحلیلگران به سمت اهداف قابل دسترس و قبضه کردن اثرات اخبار بد سود بوجود آمده است. از چنین فعالیت‌هایی غالبا با عنوان "مدیریت انتظارات" یاد می‌شود. این بخش از ادبیات اصولا بر بازار نوظهور سهام آمریکا معطوف شده و بر بازارهای نوظهور که در آن الزامات افشاء از سختیگری کمتر و حاکمیت شرکتی ضعیف‌تر برخوردار است، توجه محدودی صورت گرفته است. با وجود این، این بازارها بدلیل عدم تقارن اطلاعاتی نسبتا بالاتر و مشوق‌های کنترل ذینعان و مشوق‌های مدیریتی قوی برای کنترل انتظارات سرمایه‌گذار تحت محیط نهادی ضعیف‌تر، زمینه ایده‌آلی برای مطالعات تجربی جهت آزمون پیش‌بینی مدیریت از سود فراهم می‌کنند. در مطالعه‌ای که اخیرا هونگ، لی، تس، و تاکر (2013) انجام دادند، ظوابط افشای پیش‌بینی مدیریت از سود در چین مورد ارزیابی قرار گرفت و یافته‌های بدست آمده بیانگر آنست که پیش‌بینی سود توسط مدیریت به صورت داوطلبانه در مقایسه با پیش‌بینی مدیریت از سود به صورت اجباری کیفیت بهتری دارد و شرکت‌های تجاری دولتی نسبت به ارائه داوطلبانه پیش‌بینی سود مدیریت، رقبتی نشان نمی‌دهند. گرچه این مطالعه پیشگام، تحلیلی تجربی از محیط قانونگذاری ویژه در چین در مقایسه با آمریکا ارائه می‌دهد، ولی همبستگی میان محیط اطلاعاتی شرکت‌ها، پیش‌بینی تحلیلگران، و ماهیت پیش‌بینی مدیریت سود، هنوز نامشخص است. علاوه بر این، پیامدهای استفاده از پیش‌بینی سود توسط مدیریت بازار سهام جهت تعدیل پیش‌بینی‌های تحلیلگران در بازار سهام چین هنوز مورد تحقیق قرار نگرفته است.

از این‌رو مقاله ما با تعمیم مطالعات قبلی بازار آمریکا به چین بعنوان بزرگترین بازار در حال ظهور، به ادبیات موجود کمک می‌کند. ما نشان دادیم که ساختار محیط نهادی و حاکمیت شرکتی در این اقتصاد در حال گذار بر محرک‌های افشای شرکت و ماهیت پیش‌بینی مدیریت تاثیر می‌گذارد. تا جایی که  ما مطلع هستیم، این مقاله جزو اولین مطالعاتی است که بررسی جامعی در خصوص استفاده از پیش‌بینی‌های مدیریتی سود، برای مدیریت انتظارات در یک بازار نوظهور انجام می‌دهد. یافته‌های ما به شرح زیر است: اولا، عدم‌تقارن اطلاعاتی دارای همبستگی مثبت با بکارگیری پیش‌بینی سود توسط مدیریت جهت تعدیل انتظارات تحلیلگران دارد و کنترل دولتی باعث تعدی این رابطه می‌شود. ثانیا، تعدیل انتظارات تحلیلکران با استفاده از پیش‌بینی سود توسط مدیریت منجر به عکس‌العمل‌های منفی بازده سهام و بازبینی نزولی پیش‌بینی تحلیلگران میشود. ثالثا، کارآمدی "قبضه کردن اخبار بد از طریق پیش‌بینی مدیریت از سود" ناهمگون است و بستگی به محتوای اطلاعاتی پیش‌بینی مدیریت از سود و معیارهای اندازه‌گیری رویدادهای غافلگیرکنند سودهای واقعی دارد. نهایتا، شرکت‌هایی که پیش‌بینی سود توسط مدیری را افشا می‌کنند، در مقایسه با شرکت‌هایی که چنین نیستند، بیشتر اقدام به مدیریت سود می‌کنند تا بتوانند پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته را برآورده سازند.

ساختاربندی باقی مقاله به این قرار است: بخش 2 به بحث درباره پس‌زمینه نهادی چین پرداخته و فرضیه‌های ما را شکل می‌دهد. بخش 3 به طرح کلی اندازه‌گیری متغییرها و داده می‌پردازد. بخش 4 پس از تحلیل به بحث در مورد نتایج می‌پردازد. بخش 5 به نتیجه‌گیری می‌پردازد.

جهت مشاهده پایان نامه های حسابداری و مالی بر روی "دانلود پایان نامه حسابداری" و برای مشاهده و خرید ترجمه تخصصی حسابداری مقالات انگلیسی می توانید به بخش مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه مراجعه نمایید، همچنین مقالات مرتبط با نرم افزارهای مالی و حسابداری در بخش نرم افزار حسابداری گردآوری شده است.


مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)
مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه (قیمت : 39,900 تومان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما