مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مقاله پیش بینی ورشکستگی: مورد مربوط به‌ شرکتهای کوچک و متوسط بلژیک

مقاله پیش بینی ورشکستگی: مورد مربوط به‌ شرکتهای کوچک و متوسط بلژیک

مقاله پیش بینی ورشکستگی: مورد مربوط به‌ شرکتهای کوچک و متوسط بلژیک


چکیده:

مقاله پیش بینی ورشکستگی: مورد مربوط به‌ شرکتهای کوچک و متوسط بلژیک:

مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه 2016، با عنوان"مقاله پیش بینی ورشکستگی: مورد مربوط به‌ شرکتهای کوچک و متوسط بلژیک"، از سایت Emeraldinsight ، به منظور انتخاب موضوع پایان نامه و استفاده در پژوهش های حسابداری و مالی:

هدف: هدف از این مقاله تعمیم مدل پیش بینی ورشکستگی برای شرکت کوچک و متوسط (SMEs) بلژیک است و در آن از مدل لجستیکی که شامل گزیده ای از نسبتهای مالی است، استفاده خواهد شد.

طرح تحقیق/روش شناسی/رویکرد: با نمونه ای متشکل از 7152 شرکت کوچک و متوسط بلژیکی که از میان آن‌ها 3576 شرکت بین سال های 2002 و 2012 ورشکسته اعلام شده بودند، و با استفاده از مدل بکاررفته که شامل متغیرهای کنترل از قبیل اندازه و عمر شرکت است، سعی شده است تا توان پیش بینی کنندگی نسبت‌هایی که منعکس کنندهٔ ساختار مالی، سودآوری، توانایی پرداخت دیون و نقدینگی شرکتها هستند، مورد آزمون قرار گیرد.

یافته‌ها: نتایج از رضایت بخش بودن دقت و صحت پیش بینی انجام شده خبر می دهد و حاکی از آن است که نسبت های سودآوری و نقدینگی، پیش بینی کنند‌ه های بسیار خوبی برای پیش بینی ورشکستگی در شرکتهای کوچک و متوسط بلژیک هستند.

محدودیت‌ها / پیامدهای پژوهشی: با آنکه نتایج بنظر قطعی می رسد، ولی بایستی خاطر نشان کرد که در این مطالعه نمونه سالم با نمونه ورشکسته جفت نبود. مطالعات دیگر نشان می دهند که استفاده از نمونه های جفتی، امکان نرخ پیش بینی خوب را به مراتب افزایش می دهد. همچنین پژوهش های بعدی می تواند بر آنالیز درون بخشی معطوف شود.

پیامد‌های عملی: این مطالعه علاوه‌ براینکه به پیشینه مطالعاتی آکادمیک و منابع مربوط به پیش بینی ورشکستگی شرکتهای کوچک و متوسط بلژیک، یاری می رساند، بلکه همچنین ممکن است از جهت پیش‌بینی ریسک ورشکستگی و آمادگی در برابر آن، توجه سرمایه گذاران یا مدیران را بخود جلب نماید. این مطالعه همچنین می تواند برای بانک ها و سایر موسسات اعتباری در ارزیابی ریسک اعتباری شرکت ها مفید فایده باشد. به لطف این مدل، مدیران و سرمایه گذاران قادر خواهند بود که در جریان تصمیمات خود برای اعطای وام، شرکت هایی با ریسک ورشکستگی بالا را بهتر شناسایی کنند.

پیامدهای اجتماعی: با توجه به تعداد فزاینده شرکتهای کوچک و متوسط در بلژیک، نقش چشم گیر آن ها در اقتصاد، ویژگی های خاص کشور از نظر تصمیم گیری های سیاسی، تفاوت های بین المللی میان مناطق جهان و شرایط اقتصادی نامعین، پیش بینی ورشکستگی بنظر می رسد که برای کشور یک ضرورت است.

اصالت/ارزش: اصالت این مقاله در این واقعیت نهفته است که موسسات کوچک و متوسط بلژیک در آن مورد مطالعه قرار گرفته اند. این مطالعه همچنین ممکن است مورد توجه سرمایه گذاران یا مدیران قرار گیرد چراکه می تواند به آنان در شناخت معیارهای حسابداری مورد نیاز جهت حرکت درست و اجتناب ازسقوط در ورطه ورشکستگی، یاری رساند.

کلمات کلیدی مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه: ورشکستگی؛ شرکتهای کوچک و متوسط (SMEs)؛ ریسک نکول ؛ رگرسیون خطی؛ پیش بینی ورشکستگی

مقاله پیش بینی ورشکستگی: مورد مربوط به‌ شرکتهای کوچک و متوسط بلژیک - مقدمه:

برای بیش از 70 سال، ورشکستگی تجاری یکی از پربحث‌ترین موضوعات در ادبیات مالی بوده است. ورشکستگی تجاری برای بسیاری از ذینفعان از آنجمله  مشتریان، تامین‌کنندگان، اعتباردهندگان ،و البته، کارکنان شرکت، از اهمیت زیادی برخوردار است. ورشکستگی از یک طرف پیامدهای وخیم کلان اقتصادی بر رفاه عمومی اجتماعی ، و از طرف دیگر، بر شرکای مختلف شرکت‌های متاثر‌ از آن دارد و علاقه آکادمیکی به این موضوع از همین جا نشات می‌گیرد.

از زمان اثر پیشگام فیتزپاتریک (1932)، تحقیقات متعددی پیرامون موضوع پیش‌بینی ورشکستگی انجام گرفته است. این مطالعات عموما به توسعه آندسته از مدل‌هایی  پرداخته‌اند که امکان پیش‌بینی ورشکستگی را برمبنای نسبت‌های حسابداری فراهم می‌نماید. چنین مدل‌هایی خصوصا برای کنشگران بخش بانکداری مفید است چراکه به آنان این اجازه را می‌دهد که وضعیت مالی وام‌گیرندگان خود را کنترل کرده و از "سرمایه‌گذاری بد" جلوگیری کنند. با اینحال، اکثر این مطالعات بر شرکت‌های بزرگ تمرکز دارند و مطالعات بسیار اندکی در خصوص پیش‌بینی ورشکستگی بانکی وجود دارد. این بدلیل گوناگونی شرکت‌های کوچک و متوسط و فقدان دسترسی به داده‌های مالی جامع آن‌ها است. شرکت‌های کوچک و متوسط بلژیک در واقع مجبور به انتشار جزئیات حساب‌های مالی خود نیستند و بنابراین می‌توانند صورت‌های مالی چندگانه‌ای از حساب‌های سالانه خود ارائه دهند.

تعداد ورشکستگی‌ها در بلژیک بطور پیوسته و بتدریج در حال افزایش است. در حقیقت، 12306 شرکت طی سال 2013 دچار ورشکستگی شدند که به این معنا است که یک مورد از هر 8 شرکت فعال اعلام ورشکستگی کردند. این امر نمایانگر 11.35% افزایش نسبت به سال پیش است. پدیده ورشکستگی در بلزیک قبل از هر چیز بر شرکت‌های کوچک و متوسط (از این پس    SMEs نامیده خواهد شد) که نماینده اکثریت صحنه اقتصادی بلژیک است، تاثیر می‌گذارد. درحقیقت، شرکت‌های کوچک و متوسط 70% تولید ناخالص ملی بلژیک و 41% کار این کشور را تولید می‌کنند.

پیش‌بینی ورشکستگی برای شرکت‌های کوچک و متوسط بلژیک بدلیل رفتارهای خاص و ویژگی‌های بنیادی که موجب تمایز آن‌ها از شرکتهای بزرگتر می‌شود، کار مشکلی است. شرکت‌های کوچک و متوسط برای مثال می‌توانند به آن بخش از قطاع بازار که برای شرکت‌های بزرگ دستیابی به آن‌ها مشکل است، دست می‌یابند. مزیت اصلی آنان در داشتم خصوصیت‌های منحصربفرد آن‌ها در تمام جنبه‌ها ساختار مدیریت است. با اینحال، مدیریت شرکت‌های کوچک و متوسط همچنین بمعنی سر و کار داشتن با حجم انبوهی از اطلاعات، تعداد زیادی تصمیم برای گرفتن و مهارت‌های بسیار برای مدیریت امور است. پی‌کاک (2004) همچنین به این نکته اشاره  دارد که کوچکی، نرخ بالاتر گردش و نرخ ورشکستگی بالاتر مسائلی هستند که با شرکت‌های کوچک و متوسط در ارتباط هستند و جولیان (1997) و ون‌کالی (2010) بر موقعیت مسلط مدیر، مرکزیت سازمان، و سطح بالایی از وابستگی به محیط کاری را در مرکز توجه خود قرار داده‌اند. نهایتا، شرکت‌های کوچک و متوسط از یک کمبود در ساختار مالی‌اشان رنج می‌برند چراکه آنان اصولا به اعتبارات کوتاه‌مدت وابسته  بوده و در دسترسی  به اعتبارات متوسط و بلندمدت با مشکل مواجهند. در هنگام  بررسی مورد بلژیک، مشخص می‌شود که بلژیک نماینده خوبی برای این حوزه پژوهشی  به شمار می‌آید. درحقیقت، با وجود آنکه به مدد قوانین مصوب ورشکستگی در 1997 تنها یک کد ورشکستگی در بلژیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، ساختار خاص نهادهای کشور که سه منطقه (والونیا، بروکسل، فلاندرز)، سه سطح از تصمیم‌گیری (سطح فدرال، منطقه‌ای و سطح اجتماع) ، و دو فرهنگ اصلی متفاوت (یعنی فرهنگ ولونیایی و فلمیشی) بعنوان سمبل آن بحساب می‌آیند، این سئوال را بر می‌انگیزد که مدل‌های پیش‌بینی ورشکستگی "کلاسیک" چگونه می‌توانند با این خصوصیات کنار بیایند.

از این نقطه نظر می‌توان برخی ابداعات و نوآوری تکمیلی به موضوع افزود تا درک پدیده ورشکستگی آسانتر گردد. اول، مطالعات تجربی پیشین در مورد این موضوع بیشتر به این سمت تمایل دارد که نشان دهد که مدل پیش‌بینی خاص کشور در مقایسه با مدل جهانی و فراگیر، پیش‌بینی‌های دقیقتر و صحیح‌تری ارائه می‌دهد. دوم، باتوجه با پیامدهای اقتصادی و اجتماعی ورشکستگی، توسعه مدل پیش‌بینی ورشکستگی خاص بلژیک با درنظرگرفتن ویژگی‌های خاص این کشور این امکان را می‌دهد که خلاء موجود در ادبیات پیش‌بینی ورشکستگی پر گردد.

اصالت این مقاله در هدف آن نهفته است: ساختن یک مدل پیش‌ینی ورشکستگی با بازه یکساله، مناسب برای شرکت‌های کوچک و متوسط بلژیک. برای انجام اینکار، از دو منبع کمک گرفته شد: با استفاده از نمونه‌ای از 7152 شرکت کوچک و متوسط که از آن میان 3576 بین سال‌های 2002 و 2012 ورشکست اعلام شدند، و با استفاده از ادبیات موجود برای انتخاب دامنه‌ای از نسبت‌ها که شرکت‌های درحال ورشکستگی را از شرکت‌های سالم متمایز می‌کند. سپس از مدل لجستیکی بمنظور تعیین میزان احتمال تجربه ورشکستگی برمبنای صورت‌های مالی سال قبل، استفاده شد.

باقی این مقاله بدین قرار سازمان‌یافته است: بخش بعدی، رئوس نظریه ورشکستگی را ارائه و مطالعات کلیدی را کنار هم قرار داده و متغیرها و فرضیه‌های پژوهش را شرح می‌دهد. بخش سوم به توضیح داده‌ها و متدها پرداخته و بخش چهارم نتایج تجربی را ارائه می‌دهد. بخش آخر نتیجه‌گیری کرده و یافته‌ها را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

راهنما:

1- جهت خرید این مقاله انگلیسی حسابداری و مالی می توانید بعد از ثبت نام، اقدام به خرید اینترنتی آن نمایید.

2- بعد از پرداخت موفقیت آمیز مقاله خریداری شده در پنل کاربری شما (که بعد از ثبت نام در بالای صفحه در منوها قابل مشاهده است) در قسمت مدیریت مقالات و در بخش دانلود مقالات قابل دانلود است.

3- برخی مقالات ترجمه آنها آماده می باشد که از دسته بندی "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" قابل مشاهده است، اما بسیاری از مقالات انگلیسی حسابداری و مالی بدون ترجمه کامل مقاله هستن، که برای سفارش ترجمه آنها می توانید از قسمت ثبت سفارش در انتهای چکیده مقاله، گزینه ترجمه مقاله را تیک زده تا توسط مدیر موسسه برآورد هزینه و زمان تحویل شود، که نتیجه این برآورد در قسمت پنل کاربری در بخش سفارشات قابل مشاهده است.

4- چنانچه قصد تهیه پروپزال و پایان نامه بر مبنای مقالات سایت accpapers را دارید می توانید در انتهای چکیده همان مقاله در قسمت ثبت سفارش، گزینه های مربوطه را فعال نمایید تا توسط مدیر بررسی و اعلام شود، که در قسمت پنل کاربری نتیجه بررسی قابل مشاهده است. دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت انتخاب موضوع پایان نامه" مقالاتی هستند که از نظر این موسسه شرایط بهتری برای تنظیم پایان نامه و مقاله را دارند، و دسته بندی "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" همه مقالات حسابداری و مالی پژوهشی را شامل می شود. همچنین با ثبت پیش پروپزال اطلاعاتی نظیر: فرضیه های مقاله، متغیرهای مقاله، مدلهای مقاله، نحوه اندازه گیری متغیرها و نوع متغیرها (از نظر مستقل، وابسته و کنترلی بودن آنها) و در نهایت روشهای آماری مقاله معمولا با هزینه 40000 تومان قابل ارائه خواهد بود (پیش پروپزال به دانشجو کمک می کند که دید کلی نسبت به محتوای مقاله پیدا کند و به وی در انتخاب موضوع پایان نامه و مقاله کمک کند.) 

برای مشاهده مقالات بیس انگلیسی حسابداری پیشنهادی ما جهت انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی و یا حسابرسی به دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت موضوع پایان نامه" و برای دسترسی به جدیدترین مقالات علمی پژوهشی از سایتهای معتبر به "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" ، و برای مشاهده مجموعه مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه آماده به "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" برای مشاهده مجموعه پایان نامه های حسابداری به "پایان نامه حسابداری" و همچنین جهت مشاهده فصول دوم پایان نامه های حسابداری که شامل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه می باشد به دسته "مبانی نظری و پیشینه فصل دوم پایان نامه" و همچنین دانلود و خرید اطلاعات شرکتهای بورسی و متغیرهای محاسبه شده در قالب فایل اکسل به دسته "اطلاعات شرکت های بورسی" مراجعه نمایید.

 مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)
مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه (قیمت : 49,900 تومان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما