مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مقاله نقش حسابرس و اثرات متضاد کیفیت کمیته حسابرسی بر محافظه کاری حسابرس

مقاله نقش حسابرس و اثرات متضاد کیفیت کمیته حسابرسی بر محافظه کاری حسابرس

مقاله نقش حسابرس و اثرات متضاد کیفیت کمیته حسابرسی بر محافظه کاری حسابرس


چکیده:

مقاله انگلیسی نقش حسابرس و اثرات متضاد کیفیت کمیته حسابرسی بر محافظه کاری حسابرس"

مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه و مالی، 2015، "نقش حسابرس و اثرات متضاد کیفیت کمیته حسابرسی بر محافظه کاری حسابرس" از نشریات معتبر، برای انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری در سطح کارشناسی ارشد و دکتری و تحقیقات پژوهشی و مطالعات حسابداری و مالی: ما از دو منظر به بررسی اثر کیفیت کمیته حسابرسی بر محافظه کاری احتمالی حسابرسان می پردازیم. اولین دیدگاه این است که ارتقاء کیفیت کمیته حسابرس باعث کاهش ریسک حسابرسی می شود که این مساله به حسابرسان امکان می دهد که در هنگام پافشاری بر انجام ثبت‌های اصلاحی حساسیت کمتری داشته باشند که این خود منجر به اصلاحات حسابرسی کمتر و کوچکتر خواهد شد. رویکرد دوم این است که کمیته‌های حسابرسی با کیفیت، عملکردشان مستقل‌تر از مدیران بوده و حمایت بیشتری از حسابرسان می کنند که این امر به حسابرسان امکان می دهد که در چانه زنی با مدیران متهورانه عمل کنند که نتیجه آن، اصلاحات حسابرسی بزرگ‌تر و محافظه کارانه‌تر است. ما دریافتیم که مدیران ارشد بیشتر طرفدار دیدگاه اول هستند و تحت نظر کمیته حسابرسی با کیفیت بالا، احتمال بیشتری وجود خواهد داشت که از ثبت‌های اصلاحی چشم‌پوشی کنند. بنظر می رسد که شرکاء، دیدگاه دوم را دارند و تحت نظارت کمیته حسابرسی باکیفیت، احتمال کمتری برای چشم پوشی از ثبت‌های اصلاحی خواهند داشت. از نظر ما این تفاوت دیدگاه به نقش‌های متفاوت حسابرسی برمی‌گردد که شرکاء و مدیران ارشد در تعامل با کمیته حسابرسی ایفاء می‌کنند.

کلمات کلیدی مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه: نقش حسابدار؛ کمیته حسابرسی؛ اصلاح حسابرسی؛ مذاکرات حسابرسی

 

مقاله انگلیسی نقش حسابرس و اثرات متضاد کیفیت کمیته حسابرسی بر محافظه کاری حسابرس" - بخش مقدمه:

کمیته حسابرسی مسئول پروسه گزارشگری مالی شرکت عمومی، حسابرسی داخلی و خارجی و محیط کنترل داخلی است و بنابراین برای حاکمیت شرکت از اهمیت اساسی برخوردار است. با توجه به اهمیت کمیته حسابرسی در نظارت بر حسابرسی و نتایج حسابرسی، دانستن این موضوع که حسابرسان چگونه نسبت به کیفیت کمیته حسابرسی واکنش نشان می دهند از اهمیت برخوردار است. از یک منظر، کمیته حسابرسی باکیفیت، بعنوان ناظر بر عملکرد مدیریت، می تواند به حسابرس امکان دهد تا در زمان چانه‌زنی و مذاکره در خصوص اصلاحات صورت مالی، بتواند به نتایج محافظه‌کارانه‌تری دست یابد. از منظر دیگر، کمیته حسابرسی بخشی از سیستم کنترل صاحبکاران است و بنابراین منبع ریسک حسابرسی محسوب می‌شود. با توجه به این مطلب، کمیته حسابرسی می‌تواند به افزایش ریسک تحریف‌های بااهمیت در صورت های مالی دامن بزند و مدل ریسک حسابرسی نشان می‌دهد که حسابرسان بایستی با رویه‌های حسابرسی سختگیرانه‌تر شامل اصلاحات حسابرسی محافظه‌کارنه‌تر، در برابر افزایش ریسک مذکور واکنش نشان دهند. این دو دیدگاه‌ رقیب، اثرات مخالفی برای محافظه‌کاری حسابرس دارند؛ زمانی که کمیته حسابرسی در مقام ناظر بر گزارشگری مدیریت، از کیفیت پایین‌تری برخوردار باشد ممکن است به اصلاحات حسابرسی مذاکره‌ای با محافظه‌کاری کمتر منجر شود. کمیته حسابرسی با سطح کیفی پایین، بعنوان منبع ریسک حسابرسی، می تواند به اصلاحات حسابرسی محافظه‌کارانه‌تری بیانجامد.

نظریه نقش سازمانی بیانگر آنست که نقش‌هایی که ایفاء می کنیم، به دیدگا‌‌هها، گرایشات و رفتارهای ما شکل می بخشند. سازگار با نظریه نقش، هم پژوهش‌های حسابرسی و هم مصاحبه‌های صورت گرفته با حسابرسان شاغل بیانگر آنست که نقش حسابرسی بر دیدگاه‌ حسابرسان تاثیر میگذارد. در ارتباط با کمیته حسابرسی، مدیران ارشد نقش بیشتری در ارزیابی کمیته حسابرسی بعنوان بخشی از  پروسه برنامه‌ریزی و ارزیابی ریسک صاحب‌کار بعهده می گیرند، در حالیکه شرکا چون مسئول ایجاد روابط با صاحب‌کار هستند و اظهار عقیده نهایی بعهده آنان است- غالبا بطور مستقیم با کمیته حسابرسی تعامل می کنند چرا که حاکمیت شرکتی و وظایف نظارت بر حسابرسیاز وظایف این کمیته است. مدیران ارشد و شرکا به دلیل نقش‌های متفاوتشان، دیدگا‌ه‌های متفاوتی در مورد کمیته حسابرسی دارند که این امر منجر به واکنش‌های متفاوت نسبت به تغییرات کیفیت کمیته حسابرسی می‌شود. خصوصا به عقیده ما از دیدگاه شرکا و سازگار با نظریه نمایندگی، کمیته حسابرسی بعنوان شریک مذاکره کننده محسوب می شود و نظارت بر مدیریت از کارکردهای آن است. ما معقدیم که کمیته حسابرسی از دیدگاه مدیران ارشد، در سازگاری با مدل ریسک مدیریت، به مثابه فاکتور ریسک کنترل و حسابرسی عمل می کند.

 


 

راهنما:

1- جهت خرید این مقاله انگلیسی حسابداری و مالی می توانید بعد از ثبت نام، اقدام به خرید اینترنتی آن نمایید.

2- بعد از پرداخت موفقیت آمیز مقاله خریداری شده در پنل کاربری شما (که بعد از ثبت نام در بالای صفحه در منوها قابل مشاهده است) در قسمت مدیریت مقالات و در بخش دانلود مقالات قابل دانلود است.

3- برخی مقالات ترجمه آنها آماده می باشد که از دسته بندی "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" قابل مشاهده است، اما بسیاری از مقالات انگلیسی حسابداری و مالی بدون ترجمه کامل مقاله هستن، که برای سفارش ترجمه آنها می توانید از قسمت ثبت سفارش در انتهای چکیده مقاله، گزینه ترجمه مقاله را تیک زده تا توسط مدیر موسسه برآورد هزینه و زمان تحویل شود، که نتیجه این برآورد در قسمت پنل کاربری در بخش سفارشات قابل مشاهده است.

4- چنانچه قصد تهیه پروپزال و پایان نامه بر مبنای مقالات سایت accpapers را دارید می توانید در انتهای چکیده همان مقاله در قسمت ثبت سفارش، گزینه های مربوطه را فعال نمایید تا توسط مدیر بررسی و اعلام شود، که در قسمت پنل کاربری نتیجه بررسی قابل مشاهده است. دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت انتخاب موضوع پایان نامه" مقالاتی هستند که از نظر این موسسه شرایط بهتری برای تنظیم پایان نامه و مقاله را دارند، و دسته بندی "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" همه مقالات حسابداری و مالی پژوهشی را شامل می شود. همچنین با ثبت پیش پروپزال اطلاعاتی نظیر: فرضیه های مقاله، متغیرهای مقاله، مدلهای مقاله، نحوه اندازه گیری متغیرها و نوع متغیرها (از نظر مستقل، وابسته و کنترلی بودن آنها) و در نهایت روشهای آماری مقاله معمولا با هزینه 40000 تومان قابل ارائه خواهد بود (پیش پروپزال به دانشجو کمک می کند که دید کلی نسبت به محتوای مقاله پیدا کند و به وی در انتخاب موضوع پایان نامه و مقاله کمک کند.

برای مشاهده مقالات بیس انگلیسی حسابداری پیشنهادی ما جهت انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی و یا حسابرسی به دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت موضوع پایان نامه" و برای دسترسی به جدیدترین مقالات علمی پژوهشی از سایتهای معتبر به "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" ، و برای مشاهده مجموعه مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه آماده به "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" برای مشاهده مجموعه پایان نامه های حسابداری به "پایان نامه حسابداری" و همچنین جهت مشاهده فصول دوم پایان نامه های حسابداری که شامل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه می باشد به دسته "مبانی نظری و پیشینه فصل دوم پایان نامه" و همچنین دانلود و خرید اطلاعات شرکتهای بورسی و متغیرهای محاسبه شده در قالب فایل اکسل به دسته "اطلاعات شرکت های بورسی" مراجعه نمایید.

 


مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)
مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه (قیمت : 29,900 تومان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما