مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

پایان نامه عوامل موثر بر گزارشگری میاندوره ای بموقع (پایان نامه pdf + مبانی word)

پایان نامه عوامل موثر بر گزارشگری میاندوره ای بموقع (پایان نامه pdf + مبانی word)

پایان نامه عوامل موثر بر گزارشگری میاندوره ای بموقع (پایان نامه pdf + مبانی word)


چکیده:

پایان نامه حسابداری و مالی حاضر به بررسی عواملی که می تواند بر به موقع بودن گزارشگری میان دوره ای تاثیر گذار باشد می پردازد. گزارشگری مالی از موضوعات کمیاب در پایان نامه های حسابداری است. جذب پس انداز‌های راکد و سوق دادن آنها بسوی واحدهی تولیدی و ایجاد امکانات و تسهیلات برای مشارکت عموم مردم در توسعه صنایع و سهیم شدن در سود کارخانجات از اهداف اصلی بورس اوراق بهادار به شمار می‌رود و به لحاظ دارا بودن این خصوصیات سازمان بورس می‌تواند به عنوان یک اهرم مهم در کنترل نرخ تورم و افزایش نرخ رشد پس انداز نقش حساسی را در جامعه ایفا نماید. در جهت نیل به این هدف بورس اوراق بهادار باید بتواند اطمینان و اعتماد سرمایه گذاران را جلب نماید این اطمینان و اعتماد جز در سایه وجود یک بازار سرمایه شفاف و روشن تحقق نخواهد یافت و شفافیت بازار سرمایه در گرو گزارشگری صحیح و بموقع شرکتهای پذیرفته شده در آن بازار می‌باشد. گزارشگری بموقع از آنجا که معامله بر اساس اطلاعات درونی و محرمانه و شایعه را کاهش می‌دهد بسیار حایز اهمیت می‌باشد. لذا شناخت و معرفی فاکتورهای موثر بر بموقع بودن گزارشها می‌تواند عاملی باشد در جهت افزایش این ویژگی کیفی اطلاعات حسابداری. با عنایت به مطالب فوق این پایان نامه با عنوان بررسی عوامل موثر بر گزارشگری میاندوره ای بموقع در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در جهت نیل به هدف فوق‌الذکر انجام شده است. به منظور انجام این پایان نامه هفت عامل به عنوان عوامل موثر بر سرعت گزارشگری میاندوره ای انتخاب بر اساس آن هفت فرضیه تدوین گردید. سپس از میان 239 شرکت عضو بورس اوراق بهادار تهران تعداد 40 شرکت انتخاب و اطلاعات لازم از منابع اطلاعاتی بورس اوراق بهادار تهران استخراج گردید و پس از پردازش این اطلاعات با بکارگیری روش‌های آماری نتایج زیر حاصل شده است: 1- اندازه شرکتها تاثیری بر سرعت گزارشگری میاندوره ای نداشته است. منظور از اندازه شرکت، سرمایه آنها در بورس اوراق بهادار می‌باشد. 2- سودآوری شرکتها در دوره‌های میانی تاثیری بر سرعت گزارشگری مالی میاندوره ای شرکتها نداشته است. 3- پیچیدگی عملکرد شرکتها از نظر نوع محصولی تاثیری بر سرعت گزارشگری میاندوره ای شرکتها نداشته است. 4- تعداد سالهایی که از درج نام شرکتها در بورس می‌گذرد و یا به عبارت بهتر عمر شرکت در بورس اوراق بهادار تهران تاثیری بر سرعت گزارشگری میاندوره ای شرکتها نداشته است...

 

راهنما:

برای دانلود پایان نامه حسابداری فوق در انتهای چکیده، می بایست قبل از اقدام به خرید، در سایت ثبت نام کرده، سپس اقدام به خرید پایان نامه حسابداری نمایید، بعد از خرید و پرداخت موفقیت آمیز، فایل پایان نامه حسابداری خریداری شده، در قسمت پنل کاربری (که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالایی سایت نمایان می شود) ، پس از باز کردن آیتم مدیریت مقالات در لیست سمت چپ، و کلیک بر روی دانلود مقالات، پایان نامه حسابداری خریداری شده، با لینک دانلود، نمایش داده می شود، که با کلیک بر روی لینک دانلود، پایان نامه حسابداری دانلود شده و شما می توانید از آن استفاده کنید.

برای مشاهده مقالات بیس انگلیسی حسابداری پیشنهادی ما جهت انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی و یا حسابرسی به دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت موضوع پایان نامه" و برای دسترسی به جدیدترین مقالات علمی پژوهشی از سایتهای معتبر به "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" ، و برای مشاهده مجموعه مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه آماده به "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" برای مشاهده مجموعه پایان نامه های حسابداری به "پایان نامه حسابداری" و همچنین جهت مشاهده فصول دوم پایان نامه های حسابداری که شامل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه می باشد به دسته "مبانی نظری و پیشینه فصل دوم پایان نامه" و همچنین دانلود و خرید اطلاعات شرکتهای بورسی و متغیرهای محاسبه شده در قالب فایل اکسل به دسته "اطلاعات شرکت های بورسی" مراجعه نمایید.


دانلود پایان نامه حسابداری کل فصول (قیمت : 29,990 تومان)
فصل مبانی، پیشینه با منابع(word) (قیمت : 29,990 تومان)
حمایت از ما