مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

پایان نامه ساختار حاکمیت شرکتی و ساختار مالکیت شرکت و تاثیر آن بر پیش بینی درآمد سود (پایان نامه: pdf ، مبانی نظری: word)

پایان نامه ساختار حاکمیت شرکتی و ساختار مالکیت شرکت و تاثیر آن بر پیش بینی درآمد سود (پایان نامه: pdf ، مبانی نظری: word)

پایان نامه ساختار حاکمیت شرکتی و ساختار مالکیت شرکت و تاثیر آن بر پیش بینی درآمد سود (پایان نامه: pdf ، مبانی نظری: word)


چکیده:

پایان نامه حسابداری ساختار حاکمیت شرکتی و ساختار مالکیت شرکت و تاثیر آن بر پیش بینی درآمد سود:

دانلود پایان نامه‌ حسابداری و مالی ارشد با عنوان "بررسی تاثیر ساختار مالکیت شرکتی و ساختار حاکمیت شرکتی بر پیش بینی سود (درآمد) شرکت: در این پایان نامه با استفاده از داده‌های پانل و روش آماری رگرسیون به بررسی فرضیات پایان نامه پرداخته شده است. سود یکی از اقلام مهم و اصلی صورتهای مالی است که کاربردهای متفاوت دارد. یکی از کاربردهای اصلی سود، استفاده از آن به عنوان ابزاری برای پیش بینی است که افراد را در امر پیش بینی رویدادهای اقتصادی آینده یاری می‌کند. از طرف دیگر در نظریه نمایندگی، انتظار می‌رود مکانیسمهای قوی حاکمیت صحت گزارشهای مالی را افزایش دهند و بنابراین کیفیت درآمد گزارش شده را برای کاربران اطلاعات مالی تقویت کنند. هدف این پایان نامه بررسی تاثیر ساختارهای حاکمیت شرکتی و ساختار مالکیت شرکتی بر قابلیت پیش بینی درآمد (سود) در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است. نمونه آماری پایان نامه شامل 115 شرکت در بازده زمانی 5 ساله طی سالهای 87-91 می‌باشد. پایان نامه حاضر از نوع تحقیقات توصیفی همبستگی بوده و روش آماری مورد استفاده جهت آزمون فرضیه‌های مطرح شده در پایان نامه، داده‌های پانل است. نتایج بدست آمده حاکی از آن است که از میان متغیرهای ساختار حاکمیت شرکتی، استقلال و راهبری هیئت مدیره با قابلیت پیش‌بینی درآمد رابطه معناداری دارند؛ و همچنین دو متغیر مورد بررسی ساختار مالکیت یعنی مالکیت نهادی و مالکیت شرکتی با قابلیت پیش بینی درآمد رابطه ندارد و درواقع می‌توان گفت ساختار مالکیت برطبق نتایج این پایان نامه با قابلیت پیش‌بینی درآمد رابطه معناداری ندارد. این پایان نامه در حوزه حسابداری و مالی بوده و می تواند به عنوان مبنایی برای انتخاب موضوعات مرتبط در جهت توسعه موضوع فعلی استفاده شود.

واژه‌های کلیدی پایان نامه: ساختار حاکمیت شرکتی، ساختار مالکیت شرکت، تئوری نمایندگی، قابلیت پیش‌بینی سود

ساختار حاکمیت شرکتی -  ساختار مالکیت شرکتی و ساختار حاکمیت شرکتی بر پیش بینی سود (درآمد) شرکت

سازمان همکاری برای توسعه اقتصادی، حاکمیت شرکتی را چنین تعریف می‌کند: «مجموعه روابط میان مدیریت (اجرایی)، هیئت مدیره، سهامداران و سایر طرفهای ذیربط در یک شرکت» (1998)؛ به عبارت دیگر حاکمیت شرکتی ساختاری را تبیین می‌کند که از طریق آن اهداف شرکت معین شده، روش‌های نیل به اهداف معلوم گردیده و نهایتاً معیارها و سازوکارهای نظارت و هدایت عملکرد مشخص می‌گردند.

تعریف‌های موجود از حاکمیت شرکتی در یک طیف وسیع قرار می‌گیرند. دیدگاه‌های محدود در یک سو و دیدگاه‌های گسترده در سوی دیگر طیف قرار دارند. در دیدگاه‌های محدود، حاکمیت شرکتی به رابطه شرکت و سهامداران محدود می‌شود. این، الگویی قدیمی است که در قالب نظریه نمایندگی بیان می‌شود. در آن سوی طیف، حاکمیت شرکتی را می‌توان به صورت شبکه‌ای از روابط در نظر گرفت که نه تنها میان شرکت و مالکان آنها (سهامداران) بلکه میان شرکت و تعداد زیادی از ذینفعان از جمله کارکنان، مشتریان، فروشندگان، دارندگان اوراق قرضه و ... وجود دارد. چنین دیدگاهی در قالب نظریه ذینفعان دیده می‌شود ...

ساختار مالکیت شرکت - ساختار مالکیت شرکتی و ساختار حاکمیت شرکتی بر پیش بینی سود (درآمد) شرکت:

ترکیب سهامداران شرکت‌های مختلف، متفاوت است. بخشی از مالکیت شرکتها در اختیار سهامداران جزء و اشخاص حقیقی قرار دارد. این گروه برای نظارت بر عملکرد مدیران شرکت عمدتاً به اطلاعات در دسترس عمومی همانند صورت‌های مالی منتشره اتکا می‌کنند، این در حالی است که بخش دیگری از مالکیت شرکت‌ها در اختیار سهامداران حرفه‌ای عمده قرار دارد که برخلاف گروه سهامداران نوع اول اطلاعات داخلی با ارزشی درباره چشم‌اندازهای آتی و راهبردهای تجاری و سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت از طریق ارتباط مستقیم با مدیران شرکت در اختیار ایشان قرار می‌گیرد (مرادزاده فرد و همکاران، 1388؛ 86).

ساختار مالکیت در اشکال متفاوت و طبقه‌بندی‌های گوناگون وجود دارد در این پژوهش ساختار مالکیت به دو طبقه مالکیت نهادی و مالکیت شرکتی تقسیم‌بندی شده است و رابطه این نوع مالکیت‌ها با قابلیت پیش‌بینی درآمد (سود) شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار بررسی می‌شود...

 

راهنمای خرید و دانلود پایان نامه حسابداری ساختار مالکیت شرکتی و ساختار حاکمیت شرکتی بر پیش بینی سود (درآمد) شرکت:

برای دانلود پایان نامه حسابداری فوق در انتهای چکیده، می بایست قبل از اقدام به خرید، در سایت ثبت نام کرده، سپس اقدام به خرید پایان نامه حسابداری نمایید، بعد از خرید و پرداخت موفقیت آمیز، فایل پایان نامه حسابداری خریداری شده، در قسمت پنل کاربری (که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالایی سایت نمایان می شود) ، پس از باز کردن آیتم مدیریت مقالات در لیست سمت چپ، و کلیک بر روی دانلود مقالات، پایان نامه حسابداری خریداری شده، با لینک دانلود، نمایش داده می شود، که با کلیک بر روی لینک دانلود، پایان نامه حسابداری دانلود شده و شما می توانید از آن استفاده کنید.

برای مشاهده مقالات بیس انگلیسی حسابداری پیشنهادی ما جهت انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی و یا حسابرسی به دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت موضوع پایان نامه" و برای دسترسی به جدیدترین مقالات علمی پژوهشی از سایتهای معتبر به "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" ، و برای مشاهده مجموعه مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه آماده به "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" برای مشاهده مجموعه پایان نامه های حسابداری به "پایان نامه حسابداری" و همچنین جهت مشاهده فصول دوم پایان نامه های حسابداری که شامل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه می باشد به دسته "مبانی نظری و پیشینه فصل دوم پایان نامه" و همچنین دانلود و خرید اطلاعات شرکتهای بورسی و متغیرهای محاسبه شده در قالب فایل اکسل به دسته "اطلاعات شرکت های بورسی" مراجعه نمایید.

 

جهت مطالعه و مشاهده مطالب مرتبط با برنامه های حسابداری و مالی بر روی عبارت نرم افزار حسابداری کلیک نمایید، در این بخش مجموعه ای از مقالات در مورد نحوه انتخاب نرم افزارهای حسابداری مناسب با کسب و کارهای مختلف ارائه شده است، همچنین معیارهای یک نرم افزار حسابداری خوب و مناسب نیز ارائه شده است.

 


دانلود پایان نامه حسابداری کل فصول (قیمت : 29,990 تومان)
فصل مبانی، پیشینه با منابع(word) (قیمت : 29,990 تومان)
حمایت از ما