مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

پایان نامه ارزش افزوده اقتصادی، بازده دارایی و بازده حقوق صاحبان سهام (مطالعه موردی در صنعت كانی غیر فلزی) (pdf)

پایان نامه ارزش افزوده اقتصادی، بازده دارایی و بازده حقوق صاحبان سهام (مطالعه موردی در صنعت كانی غیر فلزی) (pdf)

پایان نامه ارزش افزوده اقتصادی، بازده دارایی و بازده حقوق صاحبان سهام (مطالعه موردی در صنعت كانی غیر فلزی) (pdf)


چکیده:

پایان نامه ارشد حسابداری و مالی حاضر سعی کرده است که معیارهای ارزیابی عملکرد با هم مقایسه شوند و معیاری که نسبت به بقیه بهتر بوده و جنبه‌های مختلف را در نظر می‌گیرد مطرح شود. در بین این معیارها ارزش افزوده اقتصادی (WVA) به منظور ایجاد ارزش مطرح شده است، که هدف از EVA اندازه‌گیری افزایش یا از بین رفتن ارزش شرکت و همچنین ارزیابی صحیح عملکرد مدیریت می‌باشد. EVA کشف جدیدی نیست یک معیار عملکرد که درآمد اضافی نامیده می‌شود و از تفاوت سود عملیاتی بعد از مالیات و هزینه سرمایه به دست می‌آید. اولین کسی که مفهوم درآمد را ذکر کرد آلفرد مارشال در سال 1890 بود که سود اقتصادی را تعریف کرد. این ایده اولین بار در اوایل این قرن توسط چارچ در 1917 و در سال 1924 توسط اسکول در تئوری حسابداری به کار برده شد تا این که از بین مفهوم در نوشته‌های حسابداری مدیریت در سال 1960 استفاده شد. هدف از ROE به عنوان معیار حسابداری، اندازه‌گیری میزان بازدهی ایجاد شده برای سهامداران عادی است. معیار دیگر که قبل از این معیارها مطرح و مورد استفاده قرار می‌گرفته، نرخ بازده داراییها ROE بوده است. بررسی روابط همبستگی بین این معیارها از بعضی جهات مفید می‌باشد بطوریکه می‌توان از این روشها بعنوان جایگزینی بجای هم استفاده کرد. EVA  روش اندازه‌گیری ارزش اقتصادی (سودآوری) یک کسب و کار بعد از در نظر گرفتن کل هزینه سرمایه می‌باشد- هم هزینه بدهی و هم هزینه حقوق صاحبان سهام- اغلب روشهاس سنتی (مبتنی بر حسابداری) فقط بدهی را در حسابهای هزینه قلمداد می‌کردند. در محاسبه EVA علاوه بر هزینه بدهی هزینه سهام عادی نیز وارد می‌شود. اصل کلیدی EVA این است که ارزش زمانی ایجاد می‌شود که نرخ بازده سرمایه‌گذاری بیشتر از کل هزینه سرمایه باشد که این هزینه سرمایه ریسک سرمایه‌گذاری را منعکس می‌کند. در این تحقیق متغیرهای ذکر شده در بازه زمانی 76 تا 81 در صنعت کانی غیر فلزی در بورس اوراق بهادار تهران محاسبه شدند و همبستگی بین این متغیرها در قالب دو فرضیه، از طریق ضریب همبستگی پیرسون آزمون شدند. نتیجه این تحقیق حاکی از عدم رابطه معنی‌دار بین معیار ارزش محور (EVA) و معیارهای حسابداری محور (ROA, ROE) می‌باشد.

 

راهنما:

برای دانلود پایان نامه حسابداری فوق در انتهای چکیده، می بایست قبل از اقدام به خرید، در سایت ثبت نام کرده، سپس اقدام به خرید پایان نامه حسابداری نمایید، بعد از خرید و پرداخت موفقیت آمیز، فایل پایان نامه حسابداری خریداری شده، در قسمت پنل کاربری (که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالایی سایت نمایان می شود) ، پس از باز کردن آیتم مدیریت مقالات در لیست سمت چپ، و کلیک بر روی دانلود مقالات، پایان نامه حسابداری خریداری شده، با لینک دانلود، نمایش داده می شود، که با کلیک بر روی لینک دانلود، پایان نامه حسابداری دانلود شده و شما می توانید از آن استفاده کنید.

برای مشاهده مقالات بیس انگلیسی حسابداری پیشنهادی ما جهت انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی و یا حسابرسی به دسته بندی "مقالات بیس پیشنهادی جهت موضوع پایان نامه" و برای دسترسی به جدیدترین مقالات علمی پژوهشی از سایتهای معتبر به "مقاله انگلیسی حسابداری علمی پژوهشی" ، و برای مشاهده مجموعه مقالات انگلیسی حسابداری با ترجمه آماده به "مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه" برای مشاهده مجموعه پایان نامه های حسابداری به "پایان نامه حسابداری" و همچنین جهت مشاهده فصول دوم پایان نامه های حسابداری که شامل مبانی نظری و پیشینه پایان نامه می باشد به دسته "مبانی نظری و پیشینه فصل دوم پایان نامه" و همچنین دانلود و خرید اطلاعات شرکتهای بورسی و متغیرهای محاسبه شده در قالب فایل اکسل به دسته "اطلاعات شرکت های بورسی" مراجعه نمایید.


دانلود پایان نامه حسابداری کل فصول (قیمت : 29,990 تومان)
حمایت از ما