مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مقاله نقش بانکها در حاکمیت شرکتهای غیر مالی: شواهدی از اروپا

مقاله نقش بانکها در حاکمیت شرکتهای غیر مالی: شواهدی از اروپا

مقاله نقش بانکها در حاکمیت شرکتهای غیر مالی: شواهدی از اروپا


چکیده:

مقاله سال 2017 "نقش بانکها در حاکمیت شرکتهای غیر مالی: شواهدی از اروپا"

مقاله انگلیسی حسابداری و مالی سال 2017  با عنوان "نقش بانکها در حاکمیت شرکتهای غیر مالی: شواهدی از اروپا" مناسب برای انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی:

هدف پژوهش ما، بررسی نقش بااهمیت بانکها در حاکمیت شرکتهای پذیرفته شده در شاخص "یورونکست 100" می باشد. دراصل، این پژوهش به دنبال  بررسی تاثیر حضور بانکها در یک شرکت به عنوان تامین کننده مالی یا سهامدار، بر عملکرد مالی شرکت است، همچنین انگیزه بانکها برای بدست آوردن دارایی، و اینکه آیا حضور بانک به عنوان یک مالک و سهامدار در شرکت، باعث تسهیل فرایند دستیابی به وامهای بانکی می شود؟ همه این موارد در این پژوهش مورد بررسی قرار میگیرد. تحلیلهای تجربی در یک نمونه ای 86 تایی از شرکتهای غیرمالی پذیرفته شده در یورونکست 100 در طول دوره 2008 تا 2013 با استفاده از روش حداقل مربعات سه مرحله ای انجام گرفت. نتایج مطالعه نشان می دهد که حضور بانک در یک شرکت، به عنوان یک تامین کننده مالی یا سهامدار، رابطه مثبتی با عملکرد شرکت دارد. بنابراین، عملکرد شرکت یک  معیار و شاخص از تاثیر حضور مالکیت بانک در شرکت است. و نتیجه نهایی پژوهش نشان می دهد که حضور بانک به عنوان یک سهامدار در یک شرکت دسترسی آن شرکت به وام را تسهیل نمی کند.

کلمات کلیدی: حاکمیت شرکتی، بدهی از بانک، مالکیت بانک، عملکرد، یورونکست 100، معادله همزمان

 

توضیح:

این مقاله به بررسی نقش بانکها، چه به عنوان سهامدار یک شرکت و چه به عنوان تامین کننده مالی (وام دهنده) بر عملکرد مالی شرکت می پردازد، مطالعات مختلفی در ایران روی این موضوعات انجام شده، اما همچنان نتایج کامل و روشن نیست، و گاها در تضاد با یکدیگر است. اجرای این پژوهش در محیط ایران با محدودیت عمده همراه نخواهد بود و قابلیت پیاده سازی در بین شرکتهای ایرانی را دارد. بررسی این موضوع در ایران با توجه به شرایط محیطی حاکم بر فضای کشور و قدرت بانکها در بسیار از زمینه های اقتصادی کشور، بسیار مهم، مفید و کاربردی خواهد بود.

چنانچه تمایل به استفاده از حدمات موسسه آمارکده در زمینه مشاوره و همکاری در پایان نامه را داشته باشید می توانید از قسمتثبت سفارشات درخواست خود را ثبت نمایید تا در سریعترین زمان ممکن درخواست شما بررسی و پیگیری شود.


مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما