مشاوره پایان نامه و مقاله حسابداری، ارائه مقالات روز حسابداری از نشریات معتبر، ارائه ترجمه تخصصی حسابداری و مالی، ارائه اطلاعات صورتهای مالی شرکتهای بورسی، تحلیل آماری تخصصی پژوهش های حسابداری و مالی، ارائه پیش پروپزال تلفن: 09146622440 (برای مدت زمان محدود، مقالات انگلیسی به صورت رایگان قابل دانلود می باشد)

مقاله تاثیر کیفیت گزارشگری مالی بر سیاست تقسیم سود

مقاله تاثیر کیفیت گزارشگری مالی بر سیاست تقسیم سود

مقاله تاثیر کیفیت گزارشگری مالی بر سیاست تقسیم سود


چکیده:

مقاله "تاثیر کیفیت گزارشگری مالی بر سیاست تقسیم سود" سال 2017

مقاله انگلیسی حسابداری و مالی سال 2017 با عنوان "تاثیر کیفیت گزارشگری مالی بر سیاست تقسیم سود" برگرفته از سایت SPRINGER که مناسب برای انتخاب موضوع پایان نامه حسابداری و مالی است:

چکیده:

این مقاله و پژوهش به بررسی چگونگی تاثیر کیفیت گزارشگری مالی بر سیاست تقسیم سود شرکت می پردازد. در این پژوهش شواهدی از وجود ارتباط مثبت بین کیفیت گزارشگری مالی بالا و سود تقسیمی بالا پیدا کردیم. این ارتباط مثبت در شرکتهای با مشکلات شدید در جریان وجه نقد آزاد و شرکتهای دارای سهامداران نهادی نظارتی با درصد مالکیت بالا قوی تر است. بررسی‌های بیشتر بر رابطه بین کیفیت گزارشگری مالی و پرداختهای بیشتر و کمتر سودهای تقسیمی نشان میدهد که کیفیت گزارشگری مالی به طور چشمگیری پرداخت سودهای کم را کاهش میدهد و مانع از تقسیم سودهای کم می شود. بعلاوه آزمون علیت گرانجر و تحلیل تفاوت در تفاوت از تغییرات سود تقسیمی در واکنش به شوکهای بیرونی شبیه سازی شده بر کیفیت گزارشگری مالی، شواهدی از وجود تاثیر از سوی گزارشگری مالی به سود تقسیمی را نشان می دهد. به طور کلی این یافته ها نشان میدهند که کیفیت گزارشگری مالی به عنوان یک مکانیسم حاکمیت شرکتی عمل می کند که مدیران را مجبور به پرداخت سود تقسیمی از طریق حل و فصل مشکلات جریانات وجه نقد آزاد و نظم بخشیدن به این بخش میکند.  نتایج ما این دیدگاه را که پرداخت سود در نتیجه افزایش نظارت حاصل می شود، را پشتیبانی می کند.

کلمات کلیدی: کیفیت گزارشگری مالی، سیاست تقسیم سود، تئوری نمایندگی تقسیم سود، دیدگاه نتیجه، دیدگاه جایگزین

 

در صورتیکه تصمیم به اجرای این پژوهش در بازار بورس ایران را دارید، می توانید از قسمت ثبت سفارش در انتهای این متن، درخواستهای خود را مبنی بر تهیه پروپزال، پیش پروپزال و پایان نامه و ... ثبت نمایید تا همکاران ما در سریعترن زمان اقدامات لازم را انجام دهند.


مقاله بیس انگلیسی حسابداری و مالی (قیمت : رایگان)

در این یخش، می‌توانید سفارش مورد نظر خود را ثبت نمایید، سفارش شما توسط همکاران در آمارکده بررسی و در اسرع وقت تعیین هزینه خواهند شد و زمان تحویل پروژه نیز برآورد خواهد شد. تمام این برآوردها در قسمت پنل کاربری که بعد از ثبت نام و ورود به سایت در منوی بالای سایت قابل مشاهده خواهد بود، قابل پیگیری است.

لطفا موارد درخواستی را تیک زده و سفارش خود را ثبت نمایید.

حمایت از ما